Hiacynt wodny( Eichhornia crassipes)

Oczka wodne, stawy kąpielowe, strumienie, kaskady, skalniaki, rośliny wodne, itp
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4206
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Post »

Nigdy nie uprawiałem hydroponiki, ale wyobrażam sobie, że trzeba podac jakis nawóz do roślin akwariowych czy inny kompleksowy? Naturalny może??
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
Awatar użytkownika
AurorA
200p
200p
Posty: 318
Od: 30 sty 2007, o 19:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Brwinów k/Wa-wy
Kontakt:

Post »

nawozy akwariowe to można lać do akwarium, a przy takiej produkcji wali się nawozy azotowe ile wlezie kilka razy w tygodniu

oczywiście do tej 1 szt nawóz do roślin wodnych mikroelementowy (może być akwariowy) dodawaj gdy zauważysz że liście zaczynają zmieniać kolor na jaśniejszy zanim przyżółkną

to nawozy do oczek wodnych, ale Tobie wystarczy mała fioleczka akwariowa, ważne by nawóz miał żelazo i inne mikroelementy
http://sklep.oczkowodne.net/k30,lekarst ... oslin.html

ważne by nawóz miał żelazo i inne mikroelementy że nie masz ryb to też nieco azotu np. bioflorin
Pozdrawiam Arek.
Oczko wodne żaden problem
Awatar użytkownika
AurorA
200p
200p
Posty: 318
Od: 30 sty 2007, o 19:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Brwinów k/Wa-wy
Kontakt:

Post »

Pierwszy kwiat hiacynta w tym sezonie- pojawił się u mnie 24 czerwca
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam Arek.
Oczko wodne żaden problem
Ogrodnik04
200p
200p
Posty: 423
Od: 13 mar 2009, o 15:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska - Kraków

Post »

Piękny kwiat :)
Muszę kupić tą roślinę. Często ją widzę w LM ;:165
Pozdrowienia
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21720
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Gratuluję !!! :D :wink:
Piękny to fakt .... eh... no cudowny i już!!!! :D :lol:
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4206
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Post »

Wychodzi moje niedoświadczenie akwariowe- otóż żyje sobie owa roślinka w przeźroczystym naczyniu, mogę ją podziwiać od góry. I od spodu bezwstydnie też...
Problemen są jednak inni goście- glony- obrastają oczywiście ścianki i korzenie. Nie wiem jak hiacynt, ale ja ich nie lubię. Jak uprzykrzyć życie tym nieproszonym okazom flory?
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
Awatar użytkownika
AurorA
200p
200p
Posty: 318
Od: 30 sty 2007, o 19:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Brwinów k/Wa-wy
Kontakt:

Post »

po ostatnich upałach masowo także zakwitły hiacynty wodne - każdego dnia pokazuje się kilka- kilkanaście kwiatów - są naprawdę wspaniałe ale ich żywot jest bardzo krótki - 1-3 dni

Obrazek
Obrazek

Obrazek

oczywiście kwiaty podpędzone- jak ktoś chciałby taki rarytas w swoim oku to zapraszam

tu hiacynt w oczku i po lewej pierwszy kwiat mayla

Obrazek
Pozdrawiam Arek.
Oczko wodne żaden problem
Awatar użytkownika
tadeo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1982
Od: 1 mar 2009, o 11:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Jak toto pielęgnować?(hiacynt wodny)

Post »

Witam.Niestety nie znam nikogo komu by hiacynt zakwitł w oczku w naszym klimacie.Co innego w naturze.Pozdrawiam Tadeusz Obrazek Obrazek Obrazek
Jovanka
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2422
Od: 29 cze 2006, o 00:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak toto pielęgnować?(hiacynt wodny)

Post »

Witam,
Tadeo , mnie się udalo. Hiacynty zakwitły w oczku, w lipcu- bezpośrednio przed powodzią stulecia.
Czyli ... :roll: dość dawno temu.
Nie mam zdjęć z tego okresu. Do tej pory zastanawiam się /a nie odtworzę już / jaka to była
pogoda poprzedzająca powódż.
Na pewno parno i deszczowo to pamiętam, bo akurat astma zaatakowała /bardzo ostro kogoś w rodzinie/
Miałam te rośliny, ale nawet nie sądziłam , że zakwitną.
Wiedziałam, ze pochodzą z Afryki i pewnie mają wymagania podobne do środowiska naturalnego delty Nilu.

Wspomnienia powodzi nigdy nie są przyjemne, ale kojarzyć się nam będą zawsze z hiacyntami w oczku. Od tej pory nie pokusiłam sie już o te rośliny.
Nas powódż nie dotchnęła , wg alarmów powódż zaczęła się w moim mieście- pierwsze podtopienia i doniesienia w kraj.Natomiast dolało odpowiednio.Oczko przelane,kwiaty wypływały - padły po 2 dniach.Podobno ta krótkotrwałość jest naturalna. Ale pogoda saunie odpowiadała.
I to chyba było TO co skutkowało dla kwitnienia,bo innego tłumaczenia raczej nie ma.No...moze jakość i pochodzenie roślin coś tam pomogło/teraz spotykam w sprzedaży jakby mniejsze rośliny!!/

Może kiedyś? skuszę się znów. Warto,widok wspaniały- miałam na 10 roślin 7 kwitnących.
Prawie bajka ;:108 .
I to nic , ze krótka.
To tyle informacji z kraju o kwitnących hiacyntach.

pozdrawiam JOVANKA
jackon
500p
500p
Posty: 865
Od: 6 sty 2008, o 07:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Władysławowo

Re: Jak toto pielęgnować?(hiacynt wodny)

Post »

u mnie zakwitł dwa lata temu
zresztą przestawiałem w poście metodę jaką zastosowałem
uzupełnię tylko fotki w tym poście
w ubiegłym roku bardzo późno ruszyła wegetacja roślin i nie miałem szans aby hiacynty zakwitły
mam nadzieję, że w tym roku aura będzie bardziej łaskawsza :)
pozdrawiam
Jacek
Awatar użytkownika
AurorA
200p
200p
Posty: 318
Od: 30 sty 2007, o 19:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Brwinów k/Wa-wy
Kontakt:

Re: Jak toto pielęgnować?(hiacynt wodny)

Post »

tadeo pisze:Witam.Niestety nie znam nikogo komu by hiacynt zakwitł w oczku w naszym klimacie.Co innego w naturze.
Miałem w ubiegłym roku sygnały od co najmniej kilkunastu klientów że hiacynty nabyte u mnie w oczku zakwitły. Cały numer polega na tym żeby hiacynta podpędzić wiosną pod folią - a wtedy taka roślina zakwita 2 lub 3 razy w sezonie. Ci którzy kupują hiacynty w maju na kwiaty nie maja raczej co liczyć, ale te nabyte w lipcu maja już zawiązki kwiatowe i zakwitają.
Ja próbowałem przez lata rożnych metod zmuszenia ich do wydania kwiatów łącznie z opisywaną przez Jacka i nigdy nie uzyskałem efektu. To roślina tropikalna i tylko ciepełko pod folią wiosną daje 100% rezultaty. U mnie kwiaty pojawiały się od końca czerwca do połowy października. Im jest zimniej tym kwiat się dłużej utrzymuje- te październikowe nawet ponad tydzień.
Pozdrawiam Arek.
Oczko wodne żaden problem
jackon
500p
500p
Posty: 865
Od: 6 sty 2008, o 07:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Władysławowo

Re: Jak toto pielęgnować?(hiacynt wodny)

Post »

Arek ja nie mam tunelu foliowego, dobrze o tym wiesz :)
wszystko zależy od odpowiedniego nawożenia i aury
to rośliny bardzo żarłoczne, potrzebują sporego nawożenia
poza tym muszą byc dni słoneczne i wysoka temperatura
jeżeli spełnimy te waruunki można się spodziewać kwiatów :)
pozdrawiam
Jacek
Awatar użytkownika
AurorA
200p
200p
Posty: 318
Od: 30 sty 2007, o 19:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Brwinów k/Wa-wy
Kontakt:

Re: Jak toto pielęgnować?(hiacynt wodny)

Post »

wg. mnie zależy głownie od tego kiedy kupiłeś i jak wcześniej on był przetrzymywany

Część hiacyntów (bez kwiatów i paków) wywaliłem z pod foli do oczka na początku lipca i za miesiąc lub 2 zaczęły się pojawiać kwiaty- praktycznie każdy zakwitł, niektóre dwukrotnie.
Nawożenie jest ważne bo jest on żarłoczny ale sam nawóz nic nie da jak roślina ma za zimno- temperatura przez dłuższy czas nie może spaść poniżej minimum i wtedy zawiązują się kwiaty. (temp 24 st. i nasłonecznienie ponad 12/24h)

usuwanie bocznych odrostów wg.mnie nie ma żadnego wpływu na kwitnięcie
Pozdrawiam Arek.
Oczko wodne żaden problem
ODPOWIEDZ

Wróć do „OCZKA wodne, kaskady, skalniaki, rośliny wodne”