Kaskada bez oczka

Oczka wodne, stawy kąpielowe, strumienie, kaskady, skalniaki, rośliny wodne, itp
ODPOWIEDZ
grazyna255
100p
100p
Posty: 107
Od: 8 lut 2013, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podlaskie; Grajewo

Re: Kaskada bez oczka

Post »

Robert P pisze:Zastosowałem łupek szarogłazowy. Można wybrać bardzo płaskie elementy oraz bryłowe na obrys oczka czy krawędź kaskady.
Bardzo ważne jest wypoziomowanie płaskich powierzchni tworzących stopnie kaskady. Dobrze położone tworzą szeroki strumień, można wtedy uzyskać efekt przelewającej się tafli wody. Tak naprawdę budując kaskadę nie jesteś w stanie dokładnie odwzorować założeń projektowych- woda to żywioł, ale to dodaje naturalizmu.
Pomysł po prostu rewelacyjny, wykonanie genialnie, też mi coś takiego od zawsze chodzi po głowie... może kiedyś uda mi się to zrealizować, życzę powodzenia:)
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Kaskada bez oczka

Post »

Oniemiałam. Zaniemówiłam. Bardzo chciałam kaskadę bez oczka ale nie wiedziałam JAK? Jak dobrze, że tu trafiłam! Już urabiam męża. :D Wiosną będziemy działać. :tan
Ave przecudnej urody masz swoją ciurkającą wodę. Już na początku mi się podobała ale teraz, jak zarosła to już normalnie "ogień w szopie"! ;:180
Dawidzie Twoja też świetna ino zieleni mi tam brakuje.
Awatar użytkownika
Ave
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8216
Od: 9 kwie 2008, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź/łódzkie

Re: Kaskada bez oczka

Post »

Dzięki Aneczko ;:196
Fakt, te nasze ciurkadła na początku są takie... surowe w wyrazie ;:224 natomiast "zarośnięcie" robi im bardzo dobrze ;:172 :heja Czasami ten "zarost" trzeba nawet mocno ograniczać - u mnie bluszczowi tak się na ciurkadle spodobało, że rośnie jak szalony - ani chybi w tym sezonie będzie u mnie "golenie" :;230
jacjat
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 21 maja 2015, o 11:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Jonkowo

Re: Kaskada bez oczka

Post »

Dzień dobry jako nowy muszę powiedzieć że zaraziłem się Waszymi ciurkadełkami i zaczynam budowę (a raczej już zacząłem). Dzięki wskazówkom AVE i jej wspaniałej kaskadzie oraz obrazkom ciurkadełko w wersji mini właśnie powstaje i już zaraziłem sąsiadkę, która czeka na efekt końcowy i zapewne wzbogaci się niebawem o ciurkadełko.
Awatar użytkownika
Ave
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8216
Od: 9 kwie 2008, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź/łódzkie

Re: Kaskada bez oczka

Post »

Gratuluję :) woda w ogródku to super sprawa :wit
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Kaskada bez oczka

Post »

Ave, Twoja kaskada jest zjawiskowa, zachwycająca i co tu kryć - już stanowi obiekt moich fantazji ;:180 Wisienką na torcie jest dla wierzba japońska. Cudnie Wam to wyszło ;:108
Ja jestem w trakcie burzy mózgów, co by tu zrobić, aby było ciurkadełko. Największym ograniczeniem jest brak prądu, zakupiliśmy już fontannę solarną, która całkiem nieźle sobie radzi ale niestety tryska maksymalnie na wysokość 1 m przy pełnym naładowaniu baterii. Marzą mi się przynajmniej 3 kamienne stopnie :lol: Zobaczymy, co nam wyjdzie, bardzo bym chciała, aby choć troszkę przypominało Twoją kaskadę :wink:
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
Awatar użytkownika
Ave
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8216
Od: 9 kwie 2008, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź/łódzkie

Re: Kaskada bez oczka

Post »

Na pewno się uda . Trzymam kciuki :wit
Awatar użytkownika
bunia79
500p
500p
Posty: 514
Od: 25 cze 2012, o 23:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Kaskada bez oczka

Post »

Cudna!!! Gratuluję efektu i serdecznie pozdrawiam :wit

Bogusia
Awatar użytkownika
Johna
200p
200p
Posty: 261
Od: 10 wrz 2013, o 12:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Kaskada bez oczka

Post »

Zainspirowana Waszymi osiągnięciami postanowiłam także i w moim ogrodzie stworzyć coś z wodą. Niestety opór mojego męża nie pozwolił na oczko (bo małe dziecko, bo komary, bo śmierdzi). Więc stanęło na kaskadzie bez oczka.

Pierwszy etap - projektowanie - całkowicie w głowie bo totalny brak uzdolnień artystycznych powodował bohomazy nie z tej ziemi.
Etap drugi - gromadzenie materiałów, przede wszystkim kamieni. Można kupić i nawet mam sąsiada który tym się zajmuje, ale ponieważ w okolicy był remont drogi i sporo wyrwali z niej kamieni to wystarczyło pojeździć w miejsca gdzie je wyrzucali. Do tego ziemia (bo jakieś podwyższenie trzeba by utworzyć) wzięta z wykopów budowlanych sąsiada. Kupiona folia do oczek, kasta budowlana, siatka podtynkowa, cement, żwirek no i najważniejsze - pompka.
Etap trzeci - wytyczanie:
Obrazek
Kaskadę wybudowaliśmy na miejscu starej piaskownicy (częściowo) tak aby z tarasu można ją podziwiać.
Po usunięciu darni wkopana została kasta:
Obrazek
Kolejny etap to układanie kamieni "na sucho"
Obrazek
musiałam tak zrobić, gdyż nie miałam typowych/płaskich kamieni na kaskadę, sporo zużyłam na umocnienie wzgórka więc te na sam strumień musiałam odłożyć.
Potem już tylko układanie folii i murowanie:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pompka została włożona do kasty, wąż od niej do góry kaskady został ukryty w ziemi i pod kamieniami, kabel od prądu także poszedł ziemią do domu. Kasta została przykryta kratownicą z prętów, na to siatka podtynkowa a na to żwirek.
A tak się prezentuje działająca:
Obrazek
Pozdrawiam Asia
sylwester79
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 10 lip 2013, o 14:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Re: Kaskada bez oczka

Post »

Witaj ,ładnie wam ta kaskada wyszła ,jak obrośnie roślinkami będzie miód malina ,
trzeba tylko pilnować poziomu wody w kastrze bo parowanie wody na tych kamieniach będzie bardzo duże :)
Awatar użytkownika
Ave
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8216
Od: 9 kwie 2008, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź/łódzkie

Re: Kaskada bez oczka

Post »

R e w e l a c j a ;:138 ;:138 ;:138
Super Wam to wyszło. Absolutnie nie wierzę w ten "brak zdolności" - zdjęcia temu przeczą... :wit
Awatar użytkownika
Johna
200p
200p
Posty: 261
Od: 10 wrz 2013, o 12:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Kaskada bez oczka

Post »

Własnie - poziom wody w kaście - trochę nie przemyślałam sprawdzania i trochę na oko/słuch określam czy jest wystarczający. I wiatr powoduje że woda rozbryzguje się z większym zamachem i pryska poza koryto.
Pozdrawiam Asia
BasiaSt
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 7 wrz 2015, o 16:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kaskada bez oczka

Post »

Cudne. Gratuluję pomysłu i wykonania. Marzę o takim, ale to chyba nie na moje siły.
ODPOWIEDZ

Wróć do „OCZKA wodne, kaskady, skalniaki, rośliny wodne”