Kaskada bez oczka

Oczka wodne, stawy kąpielowe, strumienie, kaskady, skalniaki, rośliny wodne, itp
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Kaskada bez oczka

Post »

Ave, Twoja kaskada jest zjawiskowa, zachwycająca i co tu kryć - już stanowi obiekt moich fantazji ;:180 Wisienką na torcie jest dla wierzba japońska. Cudnie Wam to wyszło ;:108
Ja jestem w trakcie burzy mózgów, co by tu zrobić, aby było ciurkadełko. Największym ograniczeniem jest brak prądu, zakupiliśmy już fontannę solarną, która całkiem nieźle sobie radzi ale niestety tryska maksymalnie na wysokość 1 m przy pełnym naładowaniu baterii. Marzą mi się przynajmniej 3 kamienne stopnie :lol: Zobaczymy, co nam wyjdzie, bardzo bym chciała, aby choć troszkę przypominało Twoją kaskadę :wink:
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
Awatar użytkownika
Ave
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8216
Od: 9 kwie 2008, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź/łódzkie

Re: Kaskada bez oczka

Post »

Na pewno się uda . Trzymam kciuki :wit
Awatar użytkownika
bunia79
500p
500p
Posty: 514
Od: 25 cze 2012, o 23:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Kaskada bez oczka

Post »

Cudna!!! Gratuluję efektu i serdecznie pozdrawiam :wit

Bogusia
Awatar użytkownika
Johna
200p
200p
Posty: 261
Od: 10 wrz 2013, o 12:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Kaskada bez oczka

Post »

Zainspirowana Waszymi osiągnięciami postanowiłam także i w moim ogrodzie stworzyć coś z wodą. Niestety opór mojego męża nie pozwolił na oczko (bo małe dziecko, bo komary, bo śmierdzi). Więc stanęło na kaskadzie bez oczka.

Pierwszy etap - projektowanie - całkowicie w głowie bo totalny brak uzdolnień artystycznych powodował bohomazy nie z tej ziemi.
Etap drugi - gromadzenie materiałów, przede wszystkim kamieni. Można kupić i nawet mam sąsiada który tym się zajmuje, ale ponieważ w okolicy był remont drogi i sporo wyrwali z niej kamieni to wystarczyło pojeździć w miejsca gdzie je wyrzucali. Do tego ziemia (bo jakieś podwyższenie trzeba by utworzyć) wzięta z wykopów budowlanych sąsiada. Kupiona folia do oczek, kasta budowlana, siatka podtynkowa, cement, żwirek no i najważniejsze - pompka.
Etap trzeci - wytyczanie:
Obrazek
Kaskadę wybudowaliśmy na miejscu starej piaskownicy (częściowo) tak aby z tarasu można ją podziwiać.
Po usunięciu darni wkopana została kasta:
Obrazek
Kolejny etap to układanie kamieni "na sucho"
Obrazek
musiałam tak zrobić, gdyż nie miałam typowych/płaskich kamieni na kaskadę, sporo zużyłam na umocnienie wzgórka więc te na sam strumień musiałam odłożyć.
Potem już tylko układanie folii i murowanie:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pompka została włożona do kasty, wąż od niej do góry kaskady został ukryty w ziemi i pod kamieniami, kabel od prądu także poszedł ziemią do domu. Kasta została przykryta kratownicą z prętów, na to siatka podtynkowa a na to żwirek.
A tak się prezentuje działająca:
Obrazek
Pozdrawiam Asia
sylwester79
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 10 lip 2013, o 14:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Re: Kaskada bez oczka

Post »

Witaj ,ładnie wam ta kaskada wyszła ,jak obrośnie roślinkami będzie miód malina ,
trzeba tylko pilnować poziomu wody w kastrze bo parowanie wody na tych kamieniach będzie bardzo duże :)
Awatar użytkownika
Ave
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8216
Od: 9 kwie 2008, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź/łódzkie

Re: Kaskada bez oczka

Post »

R e w e l a c j a ;:138 ;:138 ;:138
Super Wam to wyszło. Absolutnie nie wierzę w ten "brak zdolności" - zdjęcia temu przeczą... :wit
Awatar użytkownika
Johna
200p
200p
Posty: 261
Od: 10 wrz 2013, o 12:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Kaskada bez oczka

Post »

Własnie - poziom wody w kaście - trochę nie przemyślałam sprawdzania i trochę na oko/słuch określam czy jest wystarczający. I wiatr powoduje że woda rozbryzguje się z większym zamachem i pryska poza koryto.
Pozdrawiam Asia
BasiaSt
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 7 wrz 2015, o 16:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kaskada bez oczka

Post »

Cudne. Gratuluję pomysłu i wykonania. Marzę o takim, ale to chyba nie na moje siły.
ODPOWIEDZ

Wróć do „OCZKA wodne, kaskady, skalniaki, rośliny wodne”