Skalniak + oczko-- lokalizacja i ułożenie POMOC

Oczka wodne, stawy kąpielowe, strumienie, kaskady, skalniaki, rośliny wodne, itp
ODPOWIEDZ
Sebastian B
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 11 mar 2009, o 15:03
Lokalizacja: Wrocław

Skalniak + oczko-- lokalizacja i ułożenie POMOC

Post »

Witam ponownie...
Nie wiem czy dobrze umieszczam temat... 22 lata mieszkałem w bloku a teraz przyszła kolej na mieszkanie w domu:) dom ciągle jak i jego obrzeża są w remoncie wiec jest co robic...
Moj temat tyczy się tego, aby ktoś z dużym bagażem doświadczenia mógł okreslić czy na podanej powierzchni można zrobić skalniak+kaskade+ oczko wodne... czy nasłonecznie wówczas tez wpłynie na rozwój tejże ekspozycji itd :)
Czerwone linie pokazuja odległości jak równiez granice "działki"
W tym miejscy w ciągu lata najbardziej nasłonecznione jest w granicach 14.00-15.00 az do zachodu słońca.Jak również prawie nad całą działką wisi drzewo. Dlatego cień znajduje sie do godzin popołudniowych. Może ta informacja być pomocna, róża wiatrów- zachód słonca w lato -> kierunek prawie taki sam jak prawy górny róg. wejście do ogródka znajduje się w prawym dolnym rogu.
Jest to "obszar od strony frontowej znajdujący sie przy chodniku i drodze.
Czy ktoś mógłby udzielic mi jakiś wskazówek propozycji ewentualnie narysował zarys "granic" skalniaka i np oczka. Jestem otwarty na różne propozycje.
Z góry dziękuje za odpowiedz.... pomoc, propozycje uwagę:)

Obrazek widok z góry


Obrazek



Dodatkowo umieszcze tutaj jeszcze kilka innych pytan i uwag
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Post »

Według mnie na tak małej zamkniętej, i 'uregulowanej' przestrzeni może powstać tylko jakaś równie regularna rabata, niekoniecznie skalna.Skalniak z użyciem kamienia wymaga większej przestrzeni, by całość dało się 'wtopić' w otoczenie i nie raziło zbytnio sztucznością, również oczko wodne.Poczytaj coś o aranżacji małych ogrodów, prosty, niewysoki murek z ładnej cegły, czy regularnego kamienia tworzący niewielką, bezpretensjonalną rabatę robi lepsze wrażenie niż zwalista kupa z kamieniami obsadzona roślinami.Oczko jeśli już koniecznie musi być widziałabym w postaci niewielkiego coś a`la źródełko. Może przemyśl jeszcze co nieco zanim zaczniesz, myślenie mniej kosztuje :) pozdrawiam
Sebastian B
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 11 mar 2009, o 15:03
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Nie nie... o zaczynaniu na razie nie chce mysleć :) Chciałbym tylko poznać Wasze zdanie jakieś sugestie które mnie ukierunkuja powiedzmy na konkretny rodzaj aranżacji i wówczas będę dążył w tym kierunku...
Pawel Woynowski
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1572
Od: 24 sty 2007, o 11:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Skalniak + oczko-- lokalizacja i ułożenie POMOC

Post »

Sebastian B pisze: czy na podanej powierzchni można zrobić skalniak+kaskade+ oczko wodne... czy nasłonecznie wówczas tez wpłynie na rozwój tejże ekspozycji itd :)
Oczywiście że się da zrobić, to o czym piszesz. Jedynie wymiary poszczególnych obiektów trzeba tak dobrać aby były w stosunku do siebie proporcjonalne. Widział bym tam wyniesioną na ok. 70 - 100 cm. kamienną kaskadę, o długości ok 1,00 do 1,50 m, zbudowaną na narożnym skalniaku. Skalniak od strony ogrodzenia, oparty był by na suchym murku wys. ok. 50 - 70 cm. oddalonym od ogrodzenia o ok. 40 cm. Od strony ogrodu "wylewał by się" na ogród otaczając oczko z laminatu które było by usytuowane u podstawy kaskady.
Z grubsza wyglądało by to podobnie tak jak TUTAJ to zrobiłem.
Jest to "obszar od strony frontowej znajdujący się przy chodniku i drodze.
A jak to się ma do reszty ogrodu i domu. Przydało by się więcej fotek z poziomu gruntu na ten narożnik, ale tak aby widać było inne elementy ogrodu czy domu.
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
"MIKRO JEZIORO"- Projektowanie i budowa założeń wodnych w ogrodach, konserwacja i doradztwo.
"PORADNIK" - Oczko Wodne
Awatar użytkownika
Candida
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 45
Od: 11 sty 2009, o 12:38
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post »

Rzeczywiście przydało by się więcej zdjęć. Taki stawek musi pasować do domu i reszty działki.
Pomysł Pawła bardzo fajny :D
Ja myślałabym też nad małym źródełkiem w otoczeniu roślin wyglądało by bardzo naturalnie, albo może coś takiego jak w tym wątku: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=16281 wygląda ślicznie :)
pozdrawiam Katarzyna
Kwiaty są pięknymi słowami i hieroglifami natury, którymi daje nam ona poznać, jak bardzo nas kocha. ? Johann Wolfgang Goethe
ODPOWIEDZ

Wróć do „OCZKA wodne, kaskady, skalniaki, rośliny wodne”