Odkurzacz do oczka

Oczka wodne, stawy kąpielowe, strumienie, kaskady, skalniaki, rośliny wodne, itp
ODPOWIEDZ
martas

Odkurzacz do oczka

Post »

Czy ktoś miał może doświadczenia z odkurzaczem do oczka? Zastanawiam się czy spełnia swoją funkcję, czy odkurzanie jest bardzo czasochłonne inaczej mówiąc czy warto wydać pieniądze na takowe urządzenie?
Awatar użytkownika
lila31
Moderator Forum.
Moderator Forum.
Posty: 2643
Od: 20 lip 2006, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubin

Odkurzacz do oczka wodnego

Post »

Witam.
Mam firmowy odkurzacz do oczka wodnego. Nie ważny typ, bo chyba wszystkie funkcjonują podobnie. Moje spostrzeżenia: Przy odkurzaniu trzeba się uzbroić w cierpliwość - trwa to dosyć długo (zależy od wielkości oczka, moje ma 12mx6m). Muł i szlam wybierze, ale żeby nie zdewastować oczka trzeba to robić spokojnie - a to trwa.
Nie licz na to że poradzi sobie z glonami nitkowatymi. Te, które pływają wciągnie, ale te przytwierdzone do ścianek czy kamieni trzeba oderwać mechanicznie lub wcześniej zadziałć chemią, żeby w pewnym sensie same odpadły.
Wodę wyciągniętą przez odkurzacz bardzo lubi mój trawnik a szlam daję na kompostownik.
Nie wiem czy odpowiedziałam wyczerpująco na Twoje pytanie, ale jak wszystko, odkurzacz ma swoje wady i zalety a alternatywą jest wypompowanie wody z oczka i osobiste umycie jego dna.
Pozdrawiam Lila.
Awatar użytkownika
Józef
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2330
Od: 26 mar 2006, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Post »

A ja nie zalecam wypompowywania wody.. oczko wodne to nie akwarium ..wypompowując wodę niszczysz całą mikrofaunę...
od trzech lat nie wymieniałem wody w swoim oczku..
martas

Post »

Jeśli alternatywą jest wypompowanie całej wody, tzn że nie ma alternatywy jozefie :wink:

Lila, a jakiej firmy ten odkurzacz?
Awatar użytkownika
lila31
Moderator Forum.
Moderator Forum.
Posty: 2643
Od: 20 lip 2006, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubin

Odkurzacz do oczka

Post »

Witam.
Odkurzacz jest firmy OASE, znajdziesz w wyszukiwarce całą ich ofertę.
Pozdrawiam Lila.
martas

Post »

Tak myślałam - jak do tej pory znalazłam tylko oase i jakiś taki niemarkowy za ok 4 stówy;
dzięki za rady Lila, jeśli już kupię to pewnie ten firmowy
Awatar użytkownika
lila31
Moderator Forum.
Moderator Forum.
Posty: 2643
Od: 20 lip 2006, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubin

Odkurzacz

Post »

Józef w akwarium też nie powinno się wymieniać całej wody.
Lila
ODPOWIEDZ

Wróć do „OCZKA wodne, kaskady, skalniaki, rośliny wodne”