Lilia wodna z nasion

Oczka wodne, stawy kąpielowe, strumienie, kaskady, skalniaki, rośliny wodne, itp
ODPOWIEDZ
Sylwian
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 9 wrz 2007, o 21:41
Lokalizacja: Sopot

Lilia wodna z nasion

Post »

Witam!
Jest to mój pierwszy post, ale stale czytam co tu jest napisane i jestem pełna podziwu dla wiedzy użytkowników !
Od niedawna jestem właścicielką oczka wodnego, zakupiłam ostatnio kłącza lilii wodnych przez internet, ale znalazłam też na allegro ofertę nasion np. lilii " Darwin" . Czy ktoś ma doświadczenie z wyhodowanie takiej roślinki z nasienia, czy istnieją szanse ? Różnica w cenie kłącza i nasion jest odgromna, a na dodatek to może być bardzo ekscytujące! Ale czy warto zawracać sobie głowę?
Pozdrawiam !
Harryangel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 246
Od: 24 cze 2007, o 00:24
Lokalizacja: Suwałki

Post »

Ciekaw jestem, skąd te nasiona, skoro lilie wodne ogrodowe przeważnie w ogóle nie zawiązują nasion. Ale wydaje mi się, że to raczej robota dla ciekawskich i cierpliwych. W swoim stawie znajdowałem samosiejki lilii wodnych, ale na kwitnienie trzeba czekać 4-5 lat, a znajdowałem też już chyba paroletnie. Wszystkie kwitły na biało, bo były to siewki zwykłej, krajowej lilii wodnej, którą już z oczka usunąłem.
Jak chcesz się bawić, to możesz spróbować, ale do stawu raczej kup kłącza.
Pozdrawiam
Krzysiek
Pawel Woynowski
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1572
Od: 24 sty 2007, o 11:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post »

A ja mogę Ci polecić bardzo dobrego i sprawdzonego, i co najważniejsze taniego, hodowcę roślin wodnych. To firma HYDROFLORA, przyśle Ci rośliny do domu. Za ich jakość mogę gwarantować. Sam u niego kupuję różne rośliny, już od kilku lat.
Nasiona sobie odpuść, wymagają do hodowli, specjalnych warunków. Większość hodowców w kraju używa do rozmnażania fragmentów kłączy. Mają gwarancję na dziedziczenie cech gatunkowych czy odmianowych, poszczególnych roślin, i zapewnione kwitnienie już po roku od posadzenia a niekiedy, jeśli kupisz wcześniej to w tym samym roku.
Z nasionami nigdy nie wiadomo, szczególnie tymi z aukcji, kupuje się kota w worku. Po kilku latach okazuje sie, że to zamiast grzybienia jest np grążel. Znam takie przypadki.
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
"MIKRO JEZIORO"- Projektowanie i budowa założeń wodnych w ogrodach, konserwacja i doradztwo.
"PORADNIK" - Oczko Wodne
Sylwian
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 9 wrz 2007, o 21:41
Lokalizacja: Sopot

Post »

Dziękuję, z Hydroflory właśnie dostałam roślinki, jestem bardzo zadowolona, kontakt z właścicielami super, rosliki piękne i dobrze zapakowane, super firma! Nasionka sobie odpuszczam :)
EDITA
500p
500p
Posty: 556
Od: 7 lis 2014, o 18:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.lubelskie

Re: Nasiona lilii wodnej

Post »

Nasiona lilii wodnej, przezimować w wodzie o temp. ok. 5 ° C. Wiosną mokre nasiona rozłożyć na ciepłym piasku i utrzymywać temperaturę około 18-20 ° C. Sadzonki 4-5 cm przesadzić do wody o głębokości 10-20 cm. Kiedy roślina osiągnie wysokość około 10 cm, można ją przenieść do zbiornika.
EDITA
500p
500p
Posty: 556
Od: 7 lis 2014, o 18:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.lubelskie

Re: Nasiona lilii wodnej

Post »

Na razie zimuje nasiona w wodzie, za jakiś czas wyłożę nasiona na piasek.
ODPOWIEDZ

Wróć do „OCZKA wodne, kaskady, skalniaki, rośliny wodne”