Oczko Wodne zrobione z przydomowej oczyszczalni ścieków - fajna sprawa

Oczka wodne, stawy kąpielowe, strumienie, kaskady, skalniaki, rośliny wodne, itp
ODPOWIEDZ
Tsanasahan
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 28 mar 2015, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Oczko Wodne zrobione z przydomowej oczyszczalni ścieków - fajna sprawa

Post »

Witam

Tak jak w temacie mam od dwóch lat oczyszczalnie ,a ostatnim jej ogniwem jest oczko wodne [ 5x6m , najgłębsze miejsce 1.9m ]. We wrześniu 2016 roku kupiłem trochę ślimaków Rozdętki i Zatoczek Pink. Pinki nie przetrwały zimy ,natomiast rozdętki rozmnożyły się i obecnie jest ich tysiące mniejsze ,większe [ 3-4 cm ]. W tym roku kupiłem małże [ 10 sz. ] i rozwielitki. Małże są pod obserwacją i coś sobie tam robią natomiast rozwielitki występują w milionowych ilościach. Rozmnożyły się na potęgę. Myślałem że nie przetrwają bo jeszcze do niedawna woda była zielona i glony byłe wszechobecne. Oczywiście sporo żółtobrzeżków się zadomowiło, żab i jeszcze innych owadów.

Mam do was pytanie, jakie organizmy żywe mogę jeszcze spróbować zadomowić u siebie tak aby przetrwały w mało przyjaznych warunkach [ oczyszczalnia ] Fajnie jest obserwować sobie życie w nim panujące [ o ile nie ma glonów ] i brakuje mi nowych gatunków do obserwacji. Może jakieś nowe kolorowe ślimaki ? lub coś większego ?

Oczyszczalnia w formie kopca daje radę, za jakieś dwa trzy lata wpuszczę jakieś mało wymagające ryby ,ale do tego czasu chcę ustabilizować moje oczko. Zasadzić odpowiednie rośliny , nauczyć się opieki nad nim itp.
ODPOWIEDZ

Wróć do „OCZKA wodne, kaskady, skalniaki, rośliny wodne”