Powrót na główną stronę Forum. Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy Fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  
Autor Wiadomość
Sybil
 Tytuł: Re: W o... Tuszy, metodach odchudzania się
PostNapisane: 27 sty 2015, o 12:59 
200p
200p

1 szt.
KaRo napisał(a):
Marto jak to zrobiłaś? 4 kilogramy w niespełna miesiąc?

Zawsze na początku dużo się chudnie, tym więcej, im większa tusza, potem coraz wolniej, ja mam po prostu dużo do zrzucenia ;)
Napiszę co robię, może się zainspirujesz.
Staram się trzymać ustalonych godzin posiłków, jeść niskokalorycznie, liczę kalorie, dużo piję i tak sobie organizuję czas, żeby nie myśleć o jedzeniu i nie podjadać (dziś sieję cebulę sałatkową na rozsadę;)
U mnie dobrze sprawdza się taki schemat (ale każdy powinien chyba ustalić go dla swoich potrzeb, zależnie od planu dnia), podaję w procentach dziennego spożycia, w nawiasie przykładowo dla diety 1500 kcal:
-śniadanie: 25% (ok 300-350 kcal)
-II śniadanie: 10% (ok. 150 kcal)
- obiad: 40 % (ok. 600 kcal)
- podwieczorek: 10% (ok. 150 kcal)
-kolacja: 15% (ok. 200-250 kcal)
Nie trzymam się tego sciśle co do kalorii, tylko orientacyjnie, ale stosując to nie czuję się głodna, organizm wchodzi w ustalony rytm, to bardzo pomaga.
Staram się codziennie trochę pogimnastykować, choćby porozciągać, jak nie mam czasu to choć kilka minut i mam tez rowerek stacjonarny, na którym powinnam codziennie pedałować, a udaje mi się co kilka dni-dobre i to! Czasem zamiast gimnastyki powygłupiam się z 5-letnią córcią i potańczymy Gagnam Style ;), czasem uda mi się wieczorem wyjść na półgodzinny jogging( bo już ciemno, więc i tak nic nie zrobię w ogrodzie). Ziarnko, do ziarnka! Czasem stoję w kolejce i napinam mięśnie pośladków, po obszerną kurtką nie widać, a przynajmniej taką mam nadzieję! ;:oj ;:306
Powodzenia!

Zobacz profil Wyślij e-mail      

annodomini
PostNapisane: 28 sty 2015, o 00:39 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

---
Marta, nie wiem czemu ale do mnie, najbardziej przemawia to napinanie pośladków.

KaRo
PostNapisane: 28 sty 2015, o 11:24 
-Administrator Forum-.

więcej niż 1
Dziękuję za podzielenie się doświadczeniem.
Ja niewiele ale też chciałabym, nieco zrzucić.
Jestem jednak totalnym leniem ani systematyczne ćwiczenia ani przeliczenia cal jakoś nie sprzyjają mojemu odchudzaniu.
Korzystam czasem z orbitreka ale to absorbujące ćwiczenia a ja już nie taka podatna na nie.
Moje nadzieje wiążę z lekką - bez przesady - dietą i wiosną,kiedy praca w ogródku przełamie ten zimowy zastój.
Jednak to liczenie kalorii mnie przerasta.
Ale "móc to chcieć ",trzeba się zdecydować na coś.
:D :wit

❤ KaRolinki

andziula30
PostNapisane: 1 lut 2015, o 22:49 
200p
200p

1 szt.
Witajcie :wit Mam za sobą odchudzanko i ja :roll: W listopadzie 70 kilo na 164 cm wzrostu i wielki szok ! No to zaczynam dietę białkową. Pierwsze pięć kilo poleciało bez problemu i wszystko byłoby ok gdyby nie święta. Kotlecik,ciacho ,sałatka z majonezem ,proszący wzrok mamusi,gorszący tatusia i wieczór 25 grudnia z wymiotami,bólem wątroby,trzustki ,żołądka . Sama już nie wiem co mnie bolało :D Kupa leków,dieta już przymusowa. Od tej pory jem normalnie tylko bez cukru,ziemniaków,chleba i w mniejszych ilościach. Ważę 62 kg ,dojdę do 60 i wystarczy.

annodomini
PostNapisane: 8 lut 2015, o 22:05 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

---
Kupa leków, przymusowa dieta, ból wszystkiego - po dwóch dniach zjedzenia czegoś więcej ? A... wątroba nie boli. Nie stosuj diet, białkowych, kapuścianych, tłuszczowych czy innych dupereli (nie wiem czy to słowo przejdzie). Zrób podstawowe badania.

ania 25
PostNapisane: 8 lut 2015, o 22:25 
100p
100p

---
Ja kiedyś miałam podobnie.Byłam na diecie 14 dniowej i 7 dnia dostałam takich boleści że myślałam że umrę. Mąż mnie nakrzyczał że mam skończyć tą dietę i pierwsze co zrobiłam to kawę ze śmietanką i z cukrem i jak ręką odjął. Od stycznia takie postanowienie noworoczne to chodzę na fitness.Na razie 2 kilo mniej ale świetne samopoczucie.

annodomini
PostNapisane: 8 lut 2015, o 22:29 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

---
Właśnie, pomalutku. Pasiemy się przez lata, a chudnąć chcemy przez miesiąc ;:124

whitedame
PostNapisane: 9 lut 2015, o 14:23 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1
A propos odchudzania, aura zafundowała nam świetny fitness. 2 godziny odśnieżania, wszystko mnie boli, a jak patrzę za okno i tam znowu sypie, to boli jeszcze bardziej.
Wypiję tylko herbatkę (czystek) i idę - siłownia za darmochę. Polecam :wit

Sybil
PostNapisane: 9 lut 2015, o 14:30 
200p
200p

1 szt.
whitedame napisał(a):
A propos odchudzania, aura zafundowała nam świetny fitness. 2 godziny odśnieżania, wszystko mnie boli, a jak patrzę za okno i tam znowu sypie, to boli jeszcze bardziej.
Wypiję tylko herbatkę (czystek) i idę - siłownia za darmochę. Polecam :wit

Super! Pożytecznie i na świeżym powietrzu :) To dobry pomysł! Zainspirowałam się :)
U nas malutko śniegu, ale powolutku zaczyna padać, jak napada zaproponuje mężowi, że on posiedzi z naszymi urwisami a ja odśnieżę. Powinien być zadowolony, bo on po całym dniu pracy chętnie obejrzy bajkę albo ponadzoruje naklejanie i popodziwia rysowanie a ja ( na macierzyńskim) zupełnie odwrotnie ;)

Lady-r
PostNapisane: 9 lut 2015, o 19:04 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

więcej niż 1
U mnie śniegu nie tak dużo i sam się w dzień topił :wink: pozostaje domowy rowerek. ;:306

Mariola54
 Tytuł: Re:
PostNapisane: 14 lut 2015, o 21:51 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1
kocica napisał(a):
A co ma zrobić ktoś, kto ma chorą tarczycę, lekarza, który nie radzi sobie i nie umie doprowadzić lekami do unormowania tego i przytyłam w ciągu 5 lat ponad 10 kilo. Nienawidzę siebie takiej, a lekarz mi mówi, że jeśli moje wyniki TSH są jakie są to nawet jeśli nic nie będę jadła to i tak nie schudnę. Zaznaczę tu, że nie jadam chipsów, cukru, ciast, mięsa i nie pijam żadnych cudów słodzonych typu cola. Ratunku!!!!

Na początek zmieniłabym lekarza. :oops:

gapapl
 Tytuł: Re: Re:
PostNapisane: 19 lut 2015, o 13:17 
1000p
1000p

1 szt.
Mariola54 napisał(a):
kocica napisał(a):
A co ma zrobić ktoś, kto ma chorą tarczycę, lekarza, który nie radzi sobie i nie umie doprowadzić lekami do unormowania tego i przytyłam w ciągu 5 lat ponad 10 kilo. Nienawidzę siebie takiej, a lekarz mi mówi, że jeśli moje wyniki TSH są jakie są to nawet jeśli nic nie będę jadła to i tak nie schudnę. Zaznaczę tu, że nie jadam chipsów, cukru, ciast, mięsa i nie pijam żadnych cudów słodzonych typu cola. Ratunku!!!!

Na początek zmieniłabym lekarza. :oops:

Niestety nawet jeśli zmieni lekarza to nic nie pomoże.
Moja mama miała chorą tarczycę i była nie szczupła tylko chuda.Miała diety by przytyć niestety to nie takie łatwe.Jak już przytyła to tylko na brzuchu który u tak chudej kobiety wyglądał jak ciążowy :(
Też choruje i dokładnie to samo usłyszałam co kocica od nie jednego lekarza,że te kilogramy mogą mi już zostać choćbym nic nie jadła.Czasem schudnę to znów tyję tak jakbym miała efekt jojo po kiepskim odchudzaniu..
Póki mam chorą tarczycę moja waga nie wróci do normy.
Mariola54 na jakiej podstawie proponujesz zmienić koleżance lekarza?

gapapl
 Tytuł: Re: W.o...Odchudzaniu:
PostNapisane: 6 mar 2015, o 13:34 
1000p
1000p

1 szt.
Od wczoraj ćwiczę ze skakanką :D
Przerwa w skakaniu na niej to ok 20 lat,ale dałam radę 15 minut wczoraj.Moja kondycja nie jest taka zła jak myślałam :wink:
Jeśli ktoś chce pozbyć się zbędnych kilogramów,wymodelować sylwetkę i ujędrnić ciało to polecam skakankę.
Naprawdę warto,bo skakanie ze skakanką ma wiele korzyści.
Dzięki skakaniu na skakance uzyskuje się odpowiednie tętno, aby spalać tkankę tłuszczową. :wink:

Winter
 Tytuł: Re: W.o...Odchudzaniu:
PostNapisane: 6 mar 2015, o 16:16 
200p
200p

więcej niż 1
Sama mam chorą tarczyce, po Mamie. Do tego chore jelita, gdzie mam wyłonioną stomię i mnóstwo innych dolegliwości jak np. celiakia czy alergia "prawie na wszystko" w tym laktozę. Więcej rzeczy mam nie jeść, niż jeść, a mimo to małymi krokami jem nawet te które podobno mają " mnie do trumny wpędzić, wychodzę z założenia że w małych ilościach i trucizna pomaga a nie szkodzi.. Jeśli Twój lekarz mówi 'nic nie da się zrobić/ cokolwiek pani zrobi będzie źle" , zniechęca Cie do wszystkiego to pora zmienić go i to błyskawicznie. Lekarz ma Ci pomóc, doradzić, wyprowadzić na prosta. A nie gasić Twój entuzjazm, energię, chęci. Jeśli człowiek chce to jest w stanie zrobić wszystko. Sama mam 9 kilo na minusie, przed sobą jeszcze z 15 kg. Sama dieta nic nie da, do tego trzeba się ruszać. Zmienić nawyki żywieniowe a czasem i siebie samego.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 216 ]  Idź do strony nr...        1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości