W o... Tuszy, metodach odchudzania się

Sekcja uporządkowana tematycznie. Wątki kwalifikuje tylko Administrator.
pafcioo
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 20 kwie 2015, o 09:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: W o... Tuszy, metodach odchudzania się

Post »

Pisałem o świeżych owocach. Poddane jakiejkolwiek obróbce nie są już naturalne, świeże i żywe. Owoce suszone dostępne w sklepach to też dużo chemii i nienaturalnych dodatków - cukier, olej, oraz siarka do konserwacji. Widziałem w markecie suszoną żurawinę o składzie żurawina suszona 67%. Jedząc świeże owoce i warzywa nie musimy ograniczać porcji, liczyć kalorii i sprawdzać indeksów, które są ostatnio modne i dietetycy nas nimi straszą ale jak każda moda -też przeminie.
pafcioo
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 20 kwie 2015, o 09:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: W o... Tuszy, metodach odchudzania się

Post »

Polecam krótki wywiad z doktor Ewą Hankiewicz. Więcej jest tu o zdrowiu, niż o odchudzaniu ale to doskonały sposób na zgubienie kilogramów. http://www.zdrowa-zywnosc.get.net.pl/to ... genial.htm
Awatar użytkownika
gapapl
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1099
Od: 1 maja 2014, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: W o... Tuszy, metodach odchudzania się

Post »

Pafcioo nie piszę,że za każdym razem trzeba sprawdzać indeks glikemiczny danego produktu.
Nie zgodze się także co do suszonych owoców.
Nie wszystkie są sztucznie suszone.
Wiem o tym,bo pracowałam w pewnej firmie która zajmowała się tym właśnie.
Zaczynając jakąkolwiek dietę trzeba dobrze być do tego przygotowanym i pewną wiedzę mieć.
Przykład ziemniaki które nie są tuczące choć wiele osób tak myśli.
Produkty typu light często są bardziej kaloryczne.
Jest wiele rzeczy drobnych które jednak maja znaczenie.
Awatar użytkownika
Agulina
200p
200p
Posty: 219
Od: 27 maja 2009, o 15:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: W o... Tuszy, metodach odchudzania się

Post »

Całkowicie zgadzam się z Pafcioo ! Świeże warzywa i owoce to podstawa !
Po nieudanych próbach ,zrzucenia kilku kilogramów rożnymi dietami postanowiłam zmienić swój styl odżywiania na zawsze ! Moje ciało to nie śmietnik żeby ładować w nie śmieci ! Od ubiegłego roku jem tylko świeże warzywa i owoce . Pije dużo świeżych warzywnych soków -nie ze sklepu. Jem kiedy jestem głodna , jem ile chcę , nie liczę kalori ... no i jestem lżejsza o 17 kilo ! Czuje sie swietnie i nawet włosy przestały mi wypadać ! Co ciekawe całkowicie przeszła mi ochota na wszelkie słodkości ! Jak sie naprawdę chce ,to wszystko można !
Romeq77
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 12 cze 2015, o 01:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: W o... Tuszy, metodach odchudzania się

Post »

Chyba każdy już wie, że podstawą jest odpowiednie, zdrowe żywienie. Warzywa, owoce, dużo wody, ale też trzeba pamiętać o odpowiedniej dawce ruchu. Na start dobry jest nawet półgodzinny spacer, a potem warto zwiększać dawkę ruchu. Fajną sprawą jest też zorganizowanie sobie sportu, który się lubi. My na przykład w rodzinie lubimy grać siatkówkę, więc kupiliśmy siatkę
Reklamę zmoderowałam. Ostatni raz :idea:
bab...

i gramy w wolnych chwilach. Oczywiście teraz już jest na to za zimno, ale od wiosny do jesieni to najlepsza sprawa, jaka może dla być dla nas. Polecam każdemu znaleźć sobie coś, co lubi się robić, bo wtedy sport jest zabawą, a nie przymusem.
Telimenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 29 sty 2015, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: W o... Tuszy, metodach odchudzania się

Post »

No proszę jaki fajny wątek przeoczyłam ,a przydałby się jak myślałam o odchudzaniu na wiosnę . Od czerwca wprowadziłam trochę zmian i jest efekt ( - 14 kg).Oprócz wagi porównuję również wymiary w cm.Z początku nie było łatwo przestawić się na nowe tryby i pokonać wieloletnie nawyki . Jednak się udało i teraz nawet się dużo nie zastanawiam nad tym odchudzaniem .Po prostu nowe nawyki są już dla mnie rutyną .Mam nadzieję ,że nie będzie efektu jojo (wszędzie tym straszą :roll: ) .No i za bardzo nie można schudnąć, bo starsi powiadają ,że :''W razie biedy ,zanim ten grubszy schudnie, to już jest po chudym'' :wink: . Powodzenia ;:333
Nikodem87
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 2 gru 2015, o 07:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: W o... Tuszy, metodach odchudzania się

Post »

Ja jadłem dużo produktów białkowych unikając przy tym cukrów. Bardzo szybko schudłem. Pewnie nie jest to zbyt zdrowe. Wiadomo, że łatwo bez wiedzy dietetyka uszkodzić sobie coś w organizmie, więc polecam wizytę u lekarza.
termit
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 21 lis 2015, o 09:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: W o... Tuszy, metodach odchudzania się

Post »

Właśnie wyczytałem, że naukowcy z Harvardu ogłosili, że kaloria kalorii nie jest równa tzn. kalorie pochodzące z owoców przyspieszają utratę wagi (wspomniano o jagodach, truskawkach, jabłkach, gruszkach i pomarańczach), za sprawą obecności różnego rodzaju związków "podkręcających" metabolizm.
Awatar użytkownika
Sybil
200p
200p
Posty: 226
Od: 9 kwie 2013, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelszczyzna, Roztocze Gorajskie

Re: W o... Tuszy, metodach odchudzania się

Post »

Z nowym rokiem, nowym krokiem - jak tam Wasze postanowienia noworoczne? ;)
Swiatowy dzien rozpoczynania diety odchudzajacej, czyli czwarty stycznia minal a tu cisza ;)
Ja ze wzgledów zdrowotnych zaczynam dopiero teraz intensyfikacje dzialan.
Moj bilans za poprzedni rok- minus 20 kg.
Awatar użytkownika
Lady-r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4276
Od: 3 lis 2006, o 12:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: między Płockiem, a Ciechanowem

Re: W o... Tuszy, metodach odchudzania się

Post »

Mój bilans tegoroczny minus 4 ;:136
pozdrawiam Ania jestem na etapie wymieniania tego co mi się trafiło na to co mi się podoba ;)
Mój ogródek cz.1
Zadbajmy o zdrowie Moje domowe Ogródek Lady-r po przerwie
Awatar użytkownika
Sybil
200p
200p
Posty: 226
Od: 9 kwie 2013, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelszczyzna, Roztocze Gorajskie

Re: W o... Tuszy, metodach odchudzania się

Post »

Lady-r pisze:Mój bilans tegoroczny minus 4 ;:136
Super! ;:63
Miłe uczucie, prawda? :) A plany na ten rok? Kontynuacja działań, czy już nie ma potrzeby?
Awatar użytkownika
Lady-r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4276
Od: 3 lis 2006, o 12:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: między Płockiem, a Ciechanowem

Re: W o... Tuszy, metodach odchudzania się

Post »

O cały czas potrzeba jeszcze tak z 10 kg :wink: chyba, że się nie da, bo coraz gorzej to idzie. Zaczynam teraz ćwiczenia z Mel B dla początkujących ;:134
pozdrawiam Ania jestem na etapie wymieniania tego co mi się trafiło na to co mi się podoba ;)
Mój ogródek cz.1
Zadbajmy o zdrowie Moje domowe Ogródek Lady-r po przerwie
Awatar użytkownika
annodomini
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1573
Od: 13 sty 2008, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Słupska

Re: W o... Tuszy, metodach odchudzania się

Post »

Nie jestem zwolennikiem radykalnych i szalonych diet. Obecnie spadałem z wagi 3 kg na miesiąc i starałem się nie przekraczać tego "zejścia". Wiadomo, co za dużo, to nie zdrowo ! Sukcesywnie i planowo - 3 kg na miesiąc. Nie więcej ! Bo wtedy zaczynałem się czuć niekomfortowo. Myślę, że teraz zejdę do 1,5 kg na miesiąc i będę utrzymywał ten spadek wagi przez kilka miesięcy, żeby organizm się przyzwyczaił.
Wypowiadam się na FO, gdy mam o czymś jakiekolwiek pojęcie,
gdy go nie mam, proszę innych o radę.
Pozdrawiam Skrytopodczytywacz Adam
ODPOWIEDZ

Wróć do „WSZYSTKO o... Bazy wiedzy użytecznej”