Powrót na główną stronę Forum. Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy Fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Wiadomość
biedronka52
 Tytuł: Re: W.o... Jak robić dobre zdjęcia ? - EDU
PostNapisane: 11 mar 2012, o 18:26 
50p
50p

1 szt.
Witam Wszystkich uczestników tego forum.Bardzo się cieszę,że trafiłam tutaj,ponieważ jestem ogrodniczką z zamiłowania,emerytką z lat życia a teraz przeszłam bardzo przydatny dla mnie kurs robienia zdjęć.Z nieśmiałoscia proszę gdyby Ktoś znający się na fotografii podał taką Bazę-/podstawowe elementy do dobrych zdjęć to takie osoby jak ja,miały by proste zasady i je stosowały.Z góry dziękuję w imieniu początkujących i starszych forumowiczów. :wit .Biedronka.

Zobacz profil Wyślij e-mail      

pine
PostNapisane: 23 mar 2012, o 10:39 
10p - Początkujący
10p - Początkujący

---
Witam serdecznie,
z chęcią polecę wam poradnik szerokiego kadru: http://www.szerokikadr.pl/poradnik/

znajdą tam informacje osoby chcące poznać podstawy jak i te chcące dowiedzieć się czegoś więcej. Artykuły są pisane prostym, przystępnym językiem, wszystko jest obszernie wytłumaczone, osobiście dość często tam zaglądam.

A jeśli mam coś poradzić tak na już i teraz, to przede wszystkim zmiana trybu auto na P, taki pierwszy krok na drodze ku przyszłości :wink:, tu więcej o trybach: http://poznaje.pl/tryby-pracy-aparatu/

Ja osobiście używam najczęściej trybu S (preselekcja czasu), wtedy reguluję sobie jedynie czas otwarcia migawki, czyli czas jaki aparat będzie robił zdjęcie(resztą wtedy już się nie trzeba przejmować, zrobi to za nas aparat). Jeśli jest pochmurno i dość ciemno ustawiamy dłuższy, normalnie 1/20s powinno nam dać jeszcze zdjęcia nieporuszone z ręki, a im widniej? Tym lepiejm wtedy biorę czasy 1/200-1200 i fotografujemy ptaki w locie :wink:.

Co prawda do fotografowania ogrodów raczej nam nie trzeba aż tak krótkich czasów, to jednak tryb ten pomaga nam wyeliminować poruszone zdjęcia, co może sie zdarzyć w trybie auto.

Mam nadzieję, że nikomu nie namieszałam w głowie :lol: , sama bardziej jestem praktykiem niż teoretykiem, a dzięki temu, że fotografia cyfrowa dziś w zasadzie nic nie kosztuje, polecam próbować, próbować i samemu sprawdzać zależności typu: a co się stanie jak przekręce tutaj?

Pozdrawiam i życzę udanych zdjęć!

gocha2323
PostNapisane: 25 maja 2017, o 22:29 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

1 szt.
Żeby robić dobre zdjęcia trzeba się najpierw nauczyć tego, żeby horyzont był prosty! To największy błąd, który obserwuje się u początkujących, czyli tzw. krzywy horyzont. Później naucz się dobrze kadrować zdjęcia :) To absolutna podstawa.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 87 ]  Idź do strony nr...        1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 5 gości