W.o... Jak robić dobre zdjęcia ? - EDU

Sekcja uporządkowana tematycznie. Wątki kwalifikuje tylko Administrator.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
hanka55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10364
Od: 19 sty 2008, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: z zimnych gór Małopolski
Kontakt:

Post »

Awatar użytkownika
Raczek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3478
Od: 31 mar 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Post »

wronek89 pisze:Proponuję sciągnąć Fotosik Manager, w opcjach jest automatyczne zmniejszanie zdjęcia przy wysyłaniu :)
Wronku już to przerabiałam.Dłuższy czas tak właśnie wysyłałam zdjęcia.
Jednak kiedy odkryłam,że przy takim zmniejszaniu zdjęć,zdjęcia tracą na ostrości zmieniłam 'taktykę".
W tej chwili robię to w ten sposób,że przygotowuje oryginalne zdjęcia w jakimś folderze,
zakładam drugi folder na zdjęcia do wysłania i automatem jednocześnie zmniejszam i wyostrzam
zdjęcia w programie Photofiltre.
Pozdrawiam Ania
Ogródek Raczka 7
Awatar użytkownika
KaeR
1000p
1000p
Posty: 1051
Od: 10 maja 2007, o 18:09
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

Post »

Witam.

Obrazek


A to moje makro chyba te sam robaczek.


Pozdrawiiam, Krzysztof.
Awatar użytkownika
karmad
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 264
Od: 3 maja 2008, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa / Grodzisk Mazowiecki

Post »

powiem szczerze że jestem zwolennikiem lustrzanek - aktualnie posiadam canon eos 350d. fakt standardowy obiektyw na niewiele starczał wiec dokupiłem zoom tamrona a przydałby się również jakiś szerokokątny ale to już bedzie spory wydatek... niestety :? :(
a jeśli chodzi o zdjęcia to potwierdzam wcześniejsze spostrzerzenia przedmówców że niewarto zbliżać obraz zoomem a pofatygować się bliżej obiektu a druga sprawa jaką stosuję przy zdjęciach w silnym oświetleniu zarówno sztucznym jak i naturalnym to ustawienie najwyższej czułości i dostowanie efektu końcowego czasem otwarcia migawki. kolejną ważną rzeczą jest stosowanie filtrów podstawowego UV praktycznie nie zdejmuje z obiektywu gdyż on nawet chroni soczewki przed szkodliwą operacją promieni słonecznych a bardzo ciekawe efekty wyostrzenia obrazu w słoneczny dzień daje filtr polaryzacyjny
Awatar użytkownika
DAHIRA
50p
50p
Posty: 79
Od: 19 kwie 2008, o 18:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post »

Witam,
zapraszam do komentowania moich zdjec na mojej stronie, jestem otwarta na konstruktywna krytyke i chetnie uslysze Wasze opinie!

http://www.monika.shutterchance.com

Komentarze w jezyku polskich mile widziane!

Zgadzam sie z przedmowcami, by osiagnac sukces nalezy praktykowac i uczys sie na bledach. A czy mam owa 'iskre boza' musicie sami zdecydowac... :)

Pozdrawiam serdecznie!
moje roslinki do wgladu TUTAJ
"Worry is like a rocking chair - it gives you something to do but it doesn't get you anywhere."
Dorothy Galyean
Awatar użytkownika
karmad
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 264
Od: 3 maja 2008, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa / Grodzisk Mazowiecki

Post »

bardzo ładne zdjęcia Moniko :D
Awatar użytkownika
ariel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1479
Od: 24 paź 2006, o 22:46
Lokalizacja: Zaleszany PDK
Kontakt:

Post »

Wydaje mi się, że mam rozregulowany aparat, że zdjęcia nie są takie jak na początku użytkowania.
Aparat to Sony Cyber-shot DSC - S730


Mam pytanie, jak ustawić:
- Fokus, mam ustawione na Multi AF
- Tryb pomiaru, mam Wielopunkt
- ISO, mam Auto
Awatar użytkownika
karmad
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 264
Od: 3 maja 2008, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa / Grodzisk Mazowiecki

Post »

ariel pisze:Wydaje mi się, że mam rozregulowany aparat, że zdjęcia nie są takie jak na początku użytkowania.
Aparat to Sony Cyber-shot DSC - S730

Mam pytanie, jak ustawić:
- Fokus, mam ustawione na Multi AF
- Tryb pomiaru, mam Wielopunkt
- ISO, mam Auto
Wiesz te parametry które podałeś to dość standardowe ustawienia trybu auto. Twoje wątpliwości co do jakości zdjęć ( prawdopodobnie ostrości - bo nie napisałeś :D ) mogą być spowodowane jakimś zanieczyszczeniem optyki, choć to pewnie nie ostatnia możliwość.
Tatuś od 24-12-2008
Awatar użytkownika
zabcia_paula
500p
500p
Posty: 840
Od: 24 sty 2009, o 10:34
Lokalizacja: Gdańsk

Post »

Witam wszystkich, czytam i czytam wszystkie wypowiedzi, później czytam instrukcję, następnie zmieniam wszelkie opcje w aparacie, robię po kilka zdjęć tego samego obiektu z różnymi ustawieniami i wychodzą takie jakieś.... latem udało mi się zrobić kilka zdjęć makro, które jeszcze w miarę mnie przekonują a poza tym reszta to klapa. Chyba nigdy się nie nauczę i przyjdzie mi jedynie podziwiać Wasze zdjęcia :(

Pozdrawiam, Paula
Awatar użytkownika
nocny_drwal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1186
Od: 16 lip 2009, o 09:56
Lokalizacja: Kłodzko / Wrocław
Kontakt:

Re: W.o... Jak robić dobre zdjęcia ? - EDU

Post »

Im więcej słońca, tym większe prawdopodobieństwo, że zdjęcie będzie ostre
Im większe przybliżenie, tym większa szansa na ruszone zdjęcie (jak robimy z ręki)
Im wyższe ISO, Tym Jaśniejsze zdjęcie, mniej ruszone, ale bardziej ziarniste (szum).
Im krótszy czas, tym mniej światła zdąży wpaść, czyli zdjęcie ciemniejsze, ale ostrzejsze. Przy długim czasie wpadnie więcej światła, ale w międzyczasie zdąży nam się ręka ruszyć i zdjęcie będzie ruszone.
Im wyższe f, tym aparat ma "dłuższą drogę ostrości" większa przestrzeń będzie ostra.

Najlepiej ustawić niskie iso, krótki czas, duże f. Przy dobrym świetle w lecie powinno zdjęcie wyjść. Następnie zmieniać jeden parametr i sprawdzać. Potem kolejne zdjęcie przy gorszym świetle i sprawdzamy przykładowo o ile podwyższyć iso (przy pozostawieniu reszty takiej samej), żeby zdjęcie było dobrej jakości. Oczywiście przy bardzo słabym świetle okaże się, że dojdziemy do takiego iso, które nie daje ładnego zdjęcia. Trzeba będzie więc obniżyć f, lub wydłużyć czas...

Tak piszę sobie z głowy, jak się gdzieś walnąłem w czymś, to mnie poprawcie ( a mogłem, bo aparatu z ustawieniami nie miałem w ręku od 2 lat :? ). To takie tłumaczenie laika na własną logikę ;:204
mój ogród
pozdrawiam, Jakub
ulleczka5
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 8 paź 2009, o 12:25
Lokalizacja: Zamość

Re: W.o... Jak robić dobre zdjęcia ? - EDU

Post »

Dahira masz piekne zdjęcia na swojej stronie.Wszystko to o czym piszecie, to swięta prawda.Ale są to wiadomości czysto techniczne,dla młodych umysłów,sprytnych rąk,i szybkiego refleksu ,a co z ludzmi w podeszłym wieku,nie znającymi się na technice????? Moja rada nie stresować się,zrobić kilka lub kilkanaście zdjęć jednego obiektu i przy obróbce wybrać najlepsze.METODA SPRAWDZONA.
Awatar użytkownika
karmad
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 264
Od: 3 maja 2008, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa / Grodzisk Mazowiecki

Re: W.o... Jak robić dobre zdjęcia ? - EDU

Post »

ulleczka5 masz jak najbardziej rację a ponadto taka technika jest również dobra dla tych młodszych :D
Tatuś od 24-12-2008
Awatar użytkownika
Mania
500p
500p
Posty: 770
Od: 18 lut 2008, o 22:35
Lokalizacja: Wlkp.

Re: W.o... Jak robić dobre zdjęcia ? - EDU

Post »

ulleczka5 pisze:Dahira masz piekne zdjęcia na swojej stronie.Wszystko to o czym piszecie, to swięta prawda.Ale są to wiadomości czysto techniczne,dla młodych umysłów,sprytnych rąk,i szybkiego refleksu ,a co z ludzmi w podeszłym wieku,nie znającymi się na technice????? Moja rada nie stresować się,zrobić kilka lub kilkanaście zdjęć jednego obiektu i przy obróbce wybrać najlepsze.METODA SPRAWDZONA.
Dokładnie. Dzisiejsza technika daje tyle możliwości, że zawsze na 100 zdjęć jedna fotka będzie "akurat". Na potrzeby amatorskie, czy nawet wklejania na Forum - nie potrzeba wysoce wyspecjalizowanego sprzętu (toż to nie konkurs fotograficzny ani nie wyścigi techniczne) ani Photoshopa - potrzeba jedynie emocji fotografującego w stosunku do tego, co chce pokazać. Reszta przychodzi sama.
Powodzenia w bezstresowym, przyjemnym i wyluzowanym fotografowaniu ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „WSZYSTKO o... Bazy wiedzy użytecznej”