W.o... Jak robić dobre zdjęcia ? - EDU

Sekcja uporządkowana tematycznie. Wątki kwalifikuje tylko Administrator.
ODPOWIEDZ
JM
50p
50p
Posty: 59
Od: 11 mar 2008, o 15:14
Lokalizacja: między Łodzią a Warszawą

Post »

większość cyfrówek ma funkcję "makro" - idealnie pasuje do robienia zbliżeń roślin :-)

oto przykład zdjęcia z tą funkcją + inne ustawienia auto
(zrobione przez moją żonę) 8)

prawda, że piękne?

zdjęcie to zostało również przeskalowane z oryginalnej rozdzielczości 2272 x 1704 do 950 x 713 przez hosting.

Obrazek
Awatar użytkownika
madzik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1346
Od: 27 gru 2007, o 09:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

Aparat jest narzędziem jak każde inne - i o ile nie jest to narzędzie fatalne to jedynie praktyka umożliwi robienie dobrych zdjęć. Czyli - na początek wystarczy jakiś prosty model do nauki. A po kilku czy kilkunastu tysiącach zdjęć (super, że są cyfrówki :D) można sie przerzucić na coś lepszego.
Ale zdjęcia robi człowiek, nie aparat :)
Trochę to mętnie napisane ale mam nadzieję, że zrozumiale :)
Pozdrawiam
Magda
LINKI
Awatar użytkownika
sonia
1000p
1000p
Posty: 1086
Od: 21 maja 2007, o 00:50
Lokalizacja: pomorskie

Post »

Irenko też mam aparat sony z wewnętrzną kartą pamięci i po jej zapełnieniu zawsze ją resetuję, tak samo jak w przypadku resetowania karty pamięci :wink:
eMZet
1000p
1000p
Posty: 1349
Od: 7 lip 2006, o 22:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

madzik pisze:Aparat jest narzędziem jak każde inne - i o ile nie jest to narzędzie fatalne to jedynie praktyka umożliwi robienie dobrych zdjęć....
... Ale zdjęcia robi człowiek, nie aparat :)
Trochę to mętnie napisane ale mam nadzieję, że zrozumiale :)
Wybacz , ale nie rozumiem "ani w ząb".

Oczywiście, że aparat to tylko narzędzie i oczywiste jest iż zdjęcie robi człowiek (może być automat, czytaj robot).

Jednak żadna praktyka nie pozwoli zrobić naprawdę dobrego zdjęcia. Do tego trzeba jeszcze mieć coś, czego nie daje ani praktyka, ani człowieczeństwo. Niektórzy nazywają to "iskrą Bożą", ja nazywam "okiem" lub talentem. Wiem o czym mówię.

Pozdrawiam wszystkich "fotoamatorów".
Mietek.
Awatar użytkownika
gebo13
200p
200p
Posty: 490
Od: 1 mar 2007, o 21:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Post »

eMZet pisze:
madzik pisze:Aparat jest narzędziem jak każde inne - i o ile nie jest to narzędzie fatalne to jedynie praktyka umożliwi robienie dobrych zdjęć....
... Ale zdjęcia robi człowiek, nie aparat :)
Trochę to mętnie napisane ale mam nadzieję, że zrozumiale :)
Oczywiście, że aparat to tylko narzędzie i oczywiste jest iż zdjęcie robi człowiek (może być automat, czytaj robot).

Jednak żadna praktyka nie pozwoli zrobić naprawdę dobrego zdjęcia. Do tego trzeba jeszcze mieć coś, czego nie daje ani praktyka, ani człowieczeństwo. Niektórzy nazywają to "iskrą Bożą", ja nazywam "okiem" lub talentem. Wiem o czym mówię.

Pozdrawiam wszystkich "fotoamatorów".
I tu taka dygresja. Oboje macie rację,ale poniekąd to forum ogrodnicze,
nie fotoamatorskie,więc myslę,że każdy chcący cyfrowy amator może spokojnie się
podszkolić do robienia poprawnych zdjęć. I tu się też zgodzę z Madzią,
bo aparat to narzędzie w ręku czlowieka. Tak samo jak pędzel .Jeden jest dobry.. inny bardzo dobry
Z czasem talenty same wyjdą...bo akurat...okazało się,że na hobby więcej czasu.
Szczęście to nic innego jak dobre zdrowie i krótka pamięć
Awatar użytkownika
madzik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1346
Od: 27 gru 2007, o 09:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

Chodziło mi o to, że praktyka może nauczyć rzemiosła - ale aby stać się kimś więcej niż rzemieślnikiem - nawet bardzo dobrym - trzeba mieć jeszcze to coś :)
Pozdrawiam
Magda
LINKI
Awatar użytkownika
hanka55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10364
Od: 19 sty 2008, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: z zimnych gór Małopolski
Kontakt:

Post »

madzik pisze:Chodziło mi o to, że praktyka może nauczyć rzemiosła - ale aby stać się kimś więcej niż rzemieślnikiem - nawet bardzo dobrym - trzeba mieć jeszcze to coś :)
Podpisuję się obiema dłońmi pod słowami Madzi. :-)

http://www.fajnefilmy.net/film/645/Zwierzaczki.htm
Awatar użytkownika
Wojtek76
100p
100p
Posty: 119
Od: 12 kwie 2008, o 15:33
Lokalizacja: północna Małopolska

Post »

A ja nie zgadzam się z wypowiedzią madzik. Bycie dobrym rzemieślnikiem, czyli dobre umiejętności warsztatowe dają Ci przecież swobodę tworzenia. A skoro tworzysz coś, co prezentuje wysoki poziom, to jest bardzo duża szansa, że ktoś to uzna za sztukę.
To i tak zawsze odbiorca decyduje, co jest sztuką, a co nie.
Wniosek: należy dążyć do tego, by być mistrzowskim rzemieślnikiem, bo tylko w ten sposób ktoś może uznać Cię za artystę :)
Jurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2075
Od: 28 kwie 2006, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: z Nienacka

Post »

Black Angel pisze:I tu z kolei pytanie do użytkowników cyfrówek - czy jesteście mi w stanie polecić jakiś porządny aparat do 1 500 zł? Z głory dzuękuję.
Z pełną odpowiedzialnością za swoje słowa-jeśli będziesz miała okazję kupić Sony R1 -bierz w ciemno.Co prawda ten model nie jest już produkowany od około roku,jednak jest do tej pory najlepszym w klasie nie-lustrzanek.Kapitalna optyka,zakres ogniskowych i duża matryca porównywalna wielkością z tymi w lustrzankach.Za obiektyw o takich samych parametrach i jakości musiałabyś wydać ponad 2000 zł(mając lustrzankę)Co prawda cena kształtuje się w granicach 1800-2000 zł,ale gwarantuję,że będziesz zadowolona.
Awatar użytkownika
x_m-k
100p
100p
Posty: 150
Od: 15 mar 2007, o 10:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Raczek pisze:Znalazłam w moim aparacie ciekawą funkcje:AUTO BRACKET [AEB]. Jest to tzw. Auto ekspozycja.
Trybu AEB używamy kiedy nie możemy dokładnie określić czasu naświetlania obiektu..Aparat wykona trzy zdjęcia różniące się trybem naświetlania.Później można wybrać najlepsze...
Jest to chyba sposób na tryb HDRI

A bajkowy program do amatorskiego retuszu cyfrowych zdjęć to Digital Camera Enhancer, pięć suwaczków a rezultaty oszałamiające :)
POLECAM dla niezbyt obeznanych w niuansach zaawansowanej edycji.

Polecam też zapoznać się z innymi mini-programikami tej firmy-wszystkie są super.
Awatar użytkownika
hanka55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10364
Od: 19 sty 2008, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: z zimnych gór Małopolski
Kontakt:

Post »

Wstać o 5 !!!! rano i zrobić takie fotki, jak grażynka 45 !

grazyna45 pisze:Obrazek

Obrazek


Obrazek

Wstaję rano o 5.00 dla takich widoków,piję kawę ,słucham śpiewu ptaków,czuję zapach skoszonej trawy, bo wokół łąki, a przede wszystkim cisza - głos ma tylko przyroda.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... &start=128
Awatar użytkownika
Clear
50p
50p
Posty: 55
Od: 20 mar 2008, o 11:31
Lokalizacja: Tarczyn/Rembertów

Post »

hanka55 pisze:Wstać o 5 !!!! rano i zrobić takie fotki, jak grażynka 45 !

grazyna45 pisze:Zdjęcia zamknęłam ,wystepują wyżej .
KaRo


Wstaję rano o 5.00 dla takich widoków,piję kawę ,słucham śpiewu ptaków,czuję zapach skoszonej trawy, bo wokół łąki, a przede wszystkim cisza - głos ma tylko przyroda.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... &start=128
Zdjęcia są przepiękne :) niestety mój aparat nie jest dobry do takich zdjęć :(
Awatar użytkownika
coccinella
1000p
1000p
Posty: 1298
Od: 8 kwie 2008, o 12:42
Lokalizacja: Kiel - DE

Post »

grażyna45 - zdjęcia przepiękne!!!!!
Pozdrawiam, Iwona.
moje wątki
ten się nie myli co nic nie robi
ODPOWIEDZ

Wróć do „WSZYSTKO o... Bazy wiedzy użytecznej”