W.o...Psach - 3cz.(07.05-07.10)

Sekcja uporządkowana tematycznie. Wątki kwalifikuje tylko Administrator.
Awatar użytkownika
DankaWS
1000p
1000p
Posty: 1634
Od: 9 cze 2007, o 09:43
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post »

Pozwole sobie zabrać głos w sprawie pudli, gdyż niedawno odszedł mój 15 letni pudelek Rocky. Był bardzo inteligentnym psem, sprytnym, można nawet powiodzieć cwanym. Czytałam gdzieś, że psy te wykorzystywano do pracy w cyrku właśnie ze względu na ich inteligentność - po prostu te psy wszystko chwytają w lot. A to, że miały głupią fryzurę - to już wybór właściciela - nie psa 8)
Mój Rock nigdy nie chodził ufryzowany na "lwa" tylko miał prosto ścięte loki i nikt o głupotę go nie podejrzewał
Jasne, że czasem trafi się pudelek głupolek - ale najczęsciej to wina właściciela :D
pozdrawiam :D
Awatar użytkownika
mora1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 579
Od: 31 mar 2006, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Post »

Jeśli już o pudlach mowa to powstał ranking psów pod kątem inteligencji użytkowej i posłuszeństwa , znajduje się w książce "Inteligencja Psów" Stanleya Corena. Lektura warta przeczytania moim skromnym zdaniem :D Wstawię pierwszą dziesiątkę tych naj ....
1. Border collie
2.Pudel
3. Owczarek niemiecki
4. Golden retriever
5. Doberman
6. Owczarek szetlandzki
7. Labrador
8. Papillon
9. Rottweiler
10. Australijski cattle dog
Moja amstaffka pozycja 34 :D, cóż ja lubię wyzwania. Miejsce ostatnie czyli 79 w tym rankingu : chart afgański. Chodzi tu tylko o inteligencję użytkową i posłuszeństwo. Psy z pierwszej grupy zaczynają przejawiać zrozumienie najprostszych komend po mnie niż 5 lekcjach i zapamiętują nowe zwyczaje bez potrzeby praktyki. Reagują na pierwsze polecenie trenera w 95% przypadków, a nawet częściej. Wykonują polecenia kilka sekund po ich wydaniu, nawet jeśli właściciel znajduje się w dość znacznej odległości. Są to z pewnością najinteligentniejsze rasy i szybko się uczą także wówczas gdy maja do czynienia z niedoświadczonym trenerem. Plotki o tym że pudel jest głupi powstały .... z zazdrości :D W przydatku inteligencji adaptacyjnej , instynktowej i mieszanej kolejność jest już trochę inna.
Pozdrawiam Monika
moja skarpa
Awatar użytkownika
DankaWS
1000p
1000p
Posty: 1634
Od: 9 cze 2007, o 09:43
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post »

A nie wiesz przypadkiem na którym miejscu są yorki, bo teraz sprawiałam sobie małego yorka i widzę, ze to równiez inteligentny, pojętny ale też sprytny psiaczek.
Awatar użytkownika
mora1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 579
Od: 31 mar 2006, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Post »

Yorkshire terier miejsce 27 :D
Pozdrawiam Monika
moja skarpa
Awatar użytkownika
ewciaks
---
Posty: 462
Od: 14 lip 2007, o 09:12
Lokalizacja: K-Kożle

Post »

Mora a na którym jest Tosa Inu? nie posiadam książki
Regulamin zabrania linków bez zgody
Beata B
100p
100p
Posty: 161
Od: 30 maja 2007, o 15:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Łodzi

Post »

;:2 Hi hi hi, a co powiecie jeśli powiem Wam, że jedna z moich kundelek już po drugim razie (nie lekcji) reaguje prawidłowo na komendę siad, z podaj łapę było ciut dłużej. Ciekawe w jakim rankingu by ją sklasyfikowano. :D :D :D
Awatar użytkownika
DankaWS
1000p
1000p
Posty: 1634
Od: 9 cze 2007, o 09:43
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post »

mój york tez juz umie "siad" a ma tylko 10 tygodni, a od dwóch jest u mnie, po 1 dniu już siadała na komende,
a co do kundelków to wiadomo - miejsce 00 - przeciez w kundelku kumulują się najlepsze cechy wszystkich ras :lol:
Awatar użytkownika
mora1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 579
Od: 31 mar 2006, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Post »

Tosa Inu niestety nie występuje w tym rankingu. Są tam tylko rasy o których autorowi udało się uzyskać najbardziej wyczerpujące informacje. Do klasyfikacji psów stanęło 208 ekspertów, z tej grupy 199 sędziów dostarczyło wyczerpujące wnioski , ostatecznie opracowało je 28 sędziów . Jeśli chodzi o mieszańce byli zdania, że zachowują się tak jak pies tej rasy do którego są najbardziej podobni ,co czasem jest bardzo trudne do określenia. Ten ranking i inne testy a jest ich bardzo wiele traktuję trochę z przymrużeniem oka :D . W obrębie każdej rasy zdarzy się osobnik bardziej i mniej pojętny na naukę. Bardzo wiele zależy od osobowości trenera :D . Łatwiej jest pracować z psami., które odznaczają się wysokim poziomem inteligencji użytkowej i posłuszeństwa. Nauczyć czegokolwiek lenia i obiboka to już jest wyzwanie :D Wstawię jeszcze kilka ras naj…
Rasy najlepiej nadające się do pilnowania odznaczające się wyjątkową czujnością:
1. Rottweiler 2. Owczarek niemiecki 3. Terier szkocki 4. West Higland white terier 5. Sznaucer miniaturowy 6. Yorkshire terier 7. Cairn terier 8. Chichuahua. 9. Airedale terier 10. Pudel
Rasy najmniej nadające się do pilnowania:
1. Bloodhound 2. Nowofunland 3. Pies św. Bernarda 4. Basset 5. Buldog 6. Owczarek staroangielski 7. clumber spaniel 8. Chart irlandzki wilczarz 9. Chart szkocki deerhound 10. Mops 11. Siberian husky 12. Alaskan malamut.
No to juz wiemy kto ma super stróża :D
Pozdrawiam Monika
moja skarpa
Awatar użytkownika
DankaWS
1000p
1000p
Posty: 1634
Od: 9 cze 2007, o 09:43
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post »

Layla już jest czujna i poszczekuje jak ktoś chodzi po klatce, ale myślę, że jeszcze długo nikt się jej nie przestraszy :lol: zresztą sami oceńcie Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Beata B
100p
100p
Posty: 161
Od: 30 maja 2007, o 15:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Łodzi

Post »

Dania cieszę się widząc Twojego malucha, jest przerozkoszna. Jako właścicielka siedmioletniego yorka, który kocha szczekać podpowiadam, abys próbowała zapanować nad tym póki czas. Mój Astorek zaczął poszczekiwania dopiero gdy miał sześć miesięcy więc bardzo mnie to cieszyło i rozczulało. Efekt jest taki, że ja się przyzwyczaiłam, ale są ludzie, których to męczy :wink: Obrazek
Awatar użytkownika
ewciaks
---
Posty: 462
Od: 14 lip 2007, o 09:12
Lokalizacja: K-Kożle

Post »

no tak ale Tosa ...wrrrrr...załapała sie do 11 psów ras niebezpiecznych....a patrząc na moją niunię to wcale na taką nie wygląda i nie zachowuje sie...tak aby wisieć na czarnej liscie :twisted:
Regulamin zabrania linków bez zgody
Awatar użytkownika
DankaWS
1000p
1000p
Posty: 1634
Od: 9 cze 2007, o 09:43
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post »

Fakt, rozkoszne jest szczekanie yorka (zwłaszcza, że mój pudelek szczekaniem sie nie trudził), moze masz racje, ze w bloku moze to niektórym przeszkadzać - spróbuje troszkę ją wyciszyć :lol: dzięki za rade
Awatar użytkownika
mora1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 579
Od: 31 mar 2006, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Post »

Ta lista to jedno wielkie nieporozumienie :(
Pozdrawiam Monika
moja skarpa
Zablokowany

Wróć do „WSZYSTKO o... Bazy wiedzy użytecznej”