Jak najlepiej rzucić palenie papierosów - 5cz. (2012r)

Sekcja uporządkowana tematycznie. Wątki kwalifikuje tylko Administrator.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tadeo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1982
Od: 1 mar 2009, o 11:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Jak najlepiej rzucić palenie papierosów - 5cz. (2012r)

Post »

Poprzedni wątek
:arrow: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=24&t=2255
Admin

*************


Witam nie tylko palących.
Podzielę się moimi przemyśleniami w tym ciekawym wątku.Moje palenie zaczęło się prawie 40 lat temu,paliłem wszystko od papierosów po fajkę i cygara.Z tego wszystkiego najlepsze były cygara.papierosy paliłem te najgorsze czyli; sporty:następnie przez zefiry,carmeny do cameli i marlboro.W ostatnim stadium paliłem po 3 słownie /trzy/ paczki marlboro.Moja znacznie lepsza połowa nigdy nie paliła,ale nie naciskała znacząco abym zaprzestał.Oczywiście prób rzucenia tego nałogu było u mnie sporo ale z marnym niestety skutkiem.No i stała się jasność w moim marnym rozumku,5marca 2009roku nie smakował mi pierwszy raz papieros,wydawał mi się wstrętnym g----m.Sytuacja powtórzyła się tego samego dnia wieczorem.I tak zakończyła się moja wieloletnia miłość z papierochami.Wielkie było zdziwienie rodziny, znajomych i całego mojego otoczenia.Do dziś jestem człowiekiem wolnym od tego wstrętnego nałogu,czego wszystkim palącym życzę z całego serca.
Podliczając można i tak;3paczki dziennie tj.3x10x30 x12=10.800 słownie: dziesięć tysięcy osiem set zloty.
Ostatnio byłem na wczasach w Kenii.Pozdrawiam serdecznie Tadeusz
Awatar użytkownika
dorotaa
200p
200p
Posty: 263
Od: 22 lut 2011, o 13:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubaczów

bb222

Post »

Tadeuszu i może tym argumentem przekonamy palaczy do nie palenia ;:138 Myślę,że każdy nałogowiec powinien robić sobie takie obliczenia :)
kwiaty łagodzą obyczaje
ganio4
1000p
1000p
Posty: 1571
Od: 11 maja 2009, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stąd

Re: Jak najlepiej rzucić palenie papierosów - 4cz.(06.10- ...)

Post »

Myślę, że gdyby Tadeuszowi nie przestały smakować papierosy palił by je dalej. I nie względy ekonomiczne wiodły prym. Większość palaczy twierdzi, że pali bo lubi. A lubi, bo poranny pierwszy papieros wywołuje w mózgu uczucie euforii, szczęścia. Zawsze będę polecać palaczom akupunkturę, która mi pomogła zerwać z tym wstrętnym, rujnującym zdrowie nałogiem. Jeżeli macie możliwość wykonania zabiegu (oczywiście tylko i wyłącznie przez lekarzy z dużym doświadczeniem) to nie zwlekajcie. Warto łapać się wszystkiego. ;:14
Kasia
elsi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4841
Od: 17 sty 2009, o 17:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Jak najlepiej rzucić palenie papierosów - 4cz.(06.10- ...)

Post »

Pamiętaj o jednej ważnej rzeczy - przestajesz palić dla siebie!
Pozdrawiam. Elżbieta
Ogród Elżbiety
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7567
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jak najlepiej rzucić palenie papierosów - 4cz.(06.10- ...)

Post »

mrw111 pisze:Jak przestać palić, jak dziewczyna, a raczej była którą wciąż tak kochamy robi takie nieprzyjemne numery..
Można też napisać , to czemu nie zapijać się z tego powodu... ;:113
Żadne wytłumaczenie
Każdy nałóg nie jest niestety sprawą wyłącznie "ciała", stąd tak trudno go porzucić...
...zresztą jak każde złe lub niszczące przyzwyczajenie.
:idea:
Miłego dnia!
Admin.
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9812
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Jak najlepiej rzucić palenie papierosów - 4cz.(06.10- ...)

Post »

Papieros nie rozwiązuje problemu! Nawet jak się zdenerwujemy i zapalamy, to nie uspakajamy się. Zajmujemy tylko ręce na chwilę, bo nie mamy co z nimi począć! :D Równie dobrze można wziąć do ręki szydełko albo kostkę Rubika - efekt ten sam :;230
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12027
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

bbbbbb

Post »

Oj tam, oj tam... Ja myślę, że ludzie głównie wmawiają sobie, że to takie trudne, że się nie da... Jak się ma motywację (np. ekonomiczną ? jak w moim wypadku), to okazuje się to być dosyć prostym zadaniem...

...a co do akupunktury ? no cóż, jak dla mnie jest to wyłącznie efekt placebo, ale jako że przecież uzależnienie jest kwestią psyche, to takowy efekt może bardzo pomóc. ;-)

Pozdrawiam!
LOKI
ganio4
1000p
1000p
Posty: 1571
Od: 11 maja 2009, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stąd

Re: Jak najlepiej rzucić palenie papierosów - 4cz.(06.10- ...)

Post »

LOkutus, uzależnienie, to przede wszystkim nałóg fizyczny, do niego dochodzi tzw. przyzwyczajenie. Efekty finansowe nie do wszystkich przemawiają. Dla mnie paczka za 5,10 czy 15zł, to nie była żadna różnica. Paliłam bo ,,lubiłam'' a zawsze ,,smakowały" mi te najdroższe. Rzuciłam, bo nie chciałam dłużej rujnować zdrowia. MIałam problem, bo nie byłam wstanie wytrzymać 3-4 h bez papierosa. Zaczynałam i kończyłam dzień na dymku... pomogła jedynie akupunktura. A akupunkturę w naszym kraju może wykonywać tylko wyspecjalizowany (długa droga) lekarz medycyny.
Akupunktura, homeopatia, yoga są niestety nieakceptowane i często wyśmiewane przez pewne środowiska. A efekty ich działań są tłumaczone jako właśnie wymieniony przez ciebie ,,efekt placebo". A efekt ten, to uwierz mi wielka umiejętność :wink:
Kasia
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12027
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Jak najlepiej rzucić palenie papierosów - 4cz.(06.10- ...)

Post »

@ Ganio 4 ? całkiem niedawno czytałem o badaniach (wykonanych co prawda na szczurach i z kokainą w roli głównej), które ? oprócz tego, że wykazały mechanizmy neurobiologiczne odpowiedzialne za uzależnienie fizyczne ? potwierdziły to, co naukowcy podejrzewali już od dłuższego czasu : że ? niezależnie od rodzaju narkotyku ? fizycznie uzależnia się zaledwie 20-30% osobników. U reszty występuje jedynie uzależnienie psychiczne. Czego doświadczyłem osobiście: gdy w końcu względy ekonomiczne zmotywowały mnie do rzucenia palenia, okazało się, że choć paliłem paczkę dziennie, a czasem więcej, bezboleśnie rzuciłem z dnia na dzień.

Jeśli chodzi o akupunkturę czy homeopatię ? o ile mi wiadomo, rzetelne naukowe badania wykazują jednoznacznie, iż pomiędzy skutecznością tych technik a skutecznością placebo (czyli środka, o którym z góry wiadomo, iż nie ma żadnych terapeutycznych właściwości) nie ma istotnych statystycznie różnic. Innymi słowy jest to jeden wielki pic na wodę fotomontaż i sposób, by z naiwnych ludzi wydoić kasę. Naprawdę nie pojmuję, czemu się wszelkiej maści akupunkturzystów i homeopatów nie zamyka do więzień za oszustwo i wyłudzanie pieniędzy.

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
mr25ur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1115
Od: 10 lis 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Jak najlepiej rzucić palenie papierosów - 4cz.(06.10- ...)

Post »

Homeopaci to tak od 300-tu lat, podejrzani :wink: ale akupunktura stara jak świat.. tu coś musi być na rzeczy, może nie jest przydatna do rzucenia papierochów, ale w innych przypadłościach ponoć może pomóc... ;:132
Opryski pod wieczór, i nigdy gdy kwitnie!!!
anka_
ZBANOWANY
Posty: 1603
Od: 12 lip 2010, o 14:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak najlepiej rzucić palenie papierosów - 4cz.(06.10- ...)

Post »

Chyba nie ma znaczenia co komu pomaga, ważne żeby rzucić to g.... :D
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

bbbb5

Post »

By podtrzymać na duchu "walczących" pochwalę się, że wczoraj minęło mi 30 miesięcy bez papierosów. W nagrodę kupiłam sobie piękną różę w doniczce :tan - mam nadzieję, że wytrzyma w domu do wiosny i pójdzie na działkę.
Stachu 1956

Re: Jak najlepiej rzucić palenie papierosów - 5cz. (2012r)

Post »

Iza jesteś lepsza , ja 13 . 01 .będę miał 26 mcy .
ODPOWIEDZ

Wróć do „WSZYSTKO o... Bazy wiedzy użytecznej”