W.o...Kotach - 3cz.(07.01-08.06)

Sekcja uporządkowana tematycznie. Wątki kwalifikuje tylko Administrator.
Awatar użytkownika
amba19
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7946
Od: 11 kwie 2007, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Post »

Nasza Mikolina też spacerowała po balustradzie, kiedyś zawędrowała na balkon sąsiadów, Którzy przynieśli ją do nas z ogonem jak szczotka klozetowa. Od tamtego wydarzenia jest niestety szlaban na balkon, chyba że w szeleczkach i na smyczy. Ale to dla bezpieczeństwa kiciaków, a że jest ich czwórka to to chyba rozumiecie, że są nie do upilnowania
Awatar użytkownika
safiori
200p
200p
Posty: 321
Od: 7 kwie 2008, o 09:51
Lokalizacja: Poznań

Post »

amba19 pisze:Safiori jak tam koci maluszek po operacji?????
Maluszek czyli Robinek czuje się całkiem nie źle :D Co prawda musiał iść do poprawki bo za wcześnie wypadł mu cewnik (wenflon bo nie ma takich maleńkich cewników :roll: ) i znowu zaczął mu zarastać napletek. na razie jest Ok, kociak siusia (aż za dużo :D ) i czekam aż wszystko się wygoi i zacznie normalnie siusiać.

Dziewczyny takie niezabezpieczone okna i balkony to tragedia dla kotów. Już nie jeden wypadł i nieżyje a w najlepszym wypadku tak jak pisze dewuka został kaleką . Nie zawsze kot spada na cztery łapy :( Tu jest link do strony gdzie są pokazane jak można zabezpieczyć balkony żeby nie narazić naszych pupili. http://koty.rokcafe.pl/zabezpieczenia/balkony.php Mnie najbardziej podoba się zabezpieczenie siatka rybacką, bo jest najtańsze i nie nie trzeba na stałe montować. Na okres zimy można zdjąć bez problemu , wyprać i na wiosnę znowu czyste, ładne założyć. Takie siatki nie przeszkadzają żeby balkon był też pięknie ukwiecony :D
Jak już jesteśmy przy temacie zabezpieczeń to uważajcie na okna uchylne. Koty się wieszają na takim oknie, między innymi moja Fionka. Naszczęście byliśmy w domu i została w porę zdjęta , a nie było łatwo. Przy takich wypadkach koty się duszą lub mogą uszkodzić kręgosłup. Teraz mam założoną nad oknem taka "klapkę" żeby nie mogła wskoczyć na uchylone okno. Niby powinno ją nauczyć że wskakiwanie jest niebezpieczne a jednak nie dalej próbuje :roll: :(
Awatar użytkownika
amba19
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7946
Od: 11 kwie 2007, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Post »

super ten link do strony z zabezpieczeniami balkonów. My z synem już od jakiegoś czasu kombinujemy co tu zrobić aby było bezpiecznie i w miarę niedrogo. Dostałam kontakt do profesjonalnej firmy która robi takie zabezpieczenia ale koszty zwaliły mnie z nóg - cena sprzed dwóch lat ok. 3 tys. złotych. Niestety to nie na moje możliwości :cry:
Awatar użytkownika
kocurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 822
Od: 10 kwie 2008, o 11:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: z kątowni

Post »

LIDKAeM pisze: spaceruje po balustradzie balkonu !!!! na 3 piętrze!! i oscentacyjnie się przeciąga / można osiwieć z niepokoju!!/

Pozdrawiam wszystkich .
Moja Mika przez to zakończyła zbyt wcześnie swoje kocie życie :(
Awatar użytkownika
flowers
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3838
Od: 17 cze 2007, o 21:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Moi znajomi zabezpieczyli balkon przęsłem ogrodzeniowym


Obrazek
Pozdrawiam, Jagoda
Awatar użytkownika
DankaWS
1000p
1000p
Posty: 1634
Od: 9 cze 2007, o 09:43
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post »

Fajnie pomyślane, a kot jeszcze fajniejszy :D
Awatar użytkownika
agrazka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3193
Od: 22 maja 2005, o 23:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post »

przedstawiam Wam moja nowa przyjaciółkę (chyba), nigdy wcześniej nie miałam kocicy, bo kota to tak :D
Została przygarnieta ma na imie Czaka, ma 1,5 roku i czeka ją sterylizacja.
Jest podobno jakaś orientalna, nic mi to nie mówi. Grzeczna, tylko straszny wypłoch z niej na razie, tylko ja mogę ją głaskać :D Obrazek
Obrazek Obrazek
serdecznie - Grażyna - Mój ogród...
Awatar użytkownika
amba19
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7946
Od: 11 kwie 2007, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Post »

Jaka śliczna czy ona ma niebieskie oczy?
Awatar użytkownika
safiori
200p
200p
Posty: 321
Od: 7 kwie 2008, o 09:51
Lokalizacja: Poznań

Post »

Jest śliczna na pewno miała jakiegoś rasowego przodka. :D
Awatar użytkownika
safiori
200p
200p
Posty: 321
Od: 7 kwie 2008, o 09:51
Lokalizacja: Poznań

Post »

Mały Robinek wczoraj :)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Ooo rety :shock: atakuje mnie strasznie duży pies

Obrazek

a teraz idę spać bo się bardzo zmęczyłem zabawą

Obrazek
Awatar użytkownika
DankaWS
1000p
1000p
Posty: 1634
Od: 9 cze 2007, o 09:43
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post »

Widze, że maluch szybko dochodzi do formy :D coraz lepiej wygląda - ;:63 Safiori, w końcu to Twoja zasługa.
Awatar użytkownika
koniczynka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6251
Od: 12 kwie 2008, o 19:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post »

a ja mam pytanko jak tam te prześliczne maluchy i ten cudny tri kolor?
Awatar użytkownika
Clear
50p
50p
Posty: 55
Od: 20 mar 2008, o 11:31
Lokalizacja: Tarczyn/Rembertów

Post »

Dobrym zabezpieczeniem jest zamontowanie siatki wędkarskiej lub grubszej moskitiery :wink: Myśmy tak zabezpieczyli balkon w poprzednim miejscu zamieszkania. Wynajmowalismy mieszkanie i właścicielka nie zgadzała się na żadne głębsze interwencje w mieszkaniu więc zamontowalismy siatkę rybacką. Mąż wywiercił dziurki na suficie balkonu i zamontował tam haczyki i na to zaczepilismy siatkę :wink:
Zablokowany

Wróć do „WSZYSTKO o... Bazy wiedzy użytecznej”