W.o...Sprzęcie komputerowym - Hardware

Sekcja uporządkowana tematycznie. Wątki kwalifikuje tylko Administrator.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Admin_(do2007r.)
---
Posty: 857
Od: 19 maja 2005, o 14:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie
Kontakt:

W.o...Sprzęcie komputerowym - Hardware

Post »

Wszystko o...
Sprzęcie komputerowym, drukarkach , monitorach itp..
Kłopoty z działaniem i wzajemne porady.
---...== Admin ==...---
Prawdopodobnie Najlepsze Forum Ogrodnicze w Polsce.
http://www.FORUMOGRODNICZE.info" onclick="window.open(this.href);return false;
aurynka
---
Posty: 2061
Od: 26 wrz 2006, o 14:28

Post »

Mam pytanie - tylko proszę się nie śmiać z laika!
Gdzie znajduje się główny serwer, na którym zapisuje się np. zdjęcia i jak on wygląda? :?:
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Może nie, na ogół serwery mają backupy, czyli kopie zapasowe. Problem z darmowym hostingiem jest z reguły taki, że backup robi się niezbyt często, ale płatne robią to np. raz dziennie i można - jakby coś się stało - wrócić do poprzedniej wersji, tej, sprzed awarii czy włamania. Nie traci się wtedy zbyt wiele danych.Do tego dochodzi ochrona przeciwwłamaniowa, ale hackerzy specjalnie się głowią nad nowymi metodami, żeby przechytrzyć tych, co mają chronić dane. Pewnie stąd najlepsi "obrońcy" wywodzą się właśnie z grona hackerów.
Poza tym serwer powinien być chroniony przed np. brakiem prądu i podobnymi problemami zasilaniem awaryjnym.

Hihihi, znawczyni się odezwała :o
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
aurynka
---
Posty: 2061
Od: 26 wrz 2006, o 14:28

Post »

Błagam o pomoc!
Czy program antyvirusowy Ad-Aware jest dobry? Zauważyłam, że mam w kwarantannie 102 wirusy i nie wiem, co zrobić aby się ich całkowicie pozbyć? Czy w ogóle ten program usuwa całkowicie wirusy? :?:
Ostatnio wyskakuje mi średnio dwa razy na dzień jakiś koń trojański z kółkiem czarno-żółtym i nie mogę się tego pozbyć. :cry:
robert45
200p
200p
Posty: 252
Od: 6 mar 2006, o 12:56
Lokalizacja: małopolskie

Post »

aurynka pisze:Błagam o pomoc!
Czy program antyvirusowy Ad-Aware jest dobry? Zauważyłam, że mam w kwarantannie 102 wirusy i nie wiem, co zrobić aby się ich całkowicie pozbyć? Czy w ogóle ten program usuwa całkowicie wirusy? :?:
Ostatnio wyskakuje mi średnio dwa razy na dzień jakiś koń trojański z kółkiem czarno-żółtym i nie mogę się tego pozbyć. :cry:
Ad-Aware jest dobrym programem (bo darmowym) usuwa dużą ilość podejrzanych plików,ale niestety nie wszystko.Należy pamiętać o częstej aktualizacji.
Niemniej jednak należy w systemie zainstalować porządny program antywirusowy(jeśli błądzi się w sieci i otwiera różne strony).

Z kwarantanny podejrzane pliki usuwasz b.prosto.
Wejdź w zakładkę "Pokaż listę kwarantanny",następnie klikaj na każdy plik i daj polecenie usuń - i po sprawie.Powodzenia.
aurynka
---
Posty: 2061
Od: 26 wrz 2006, o 14:28

Post »

robert45 pisze:
aurynka pisze:Błagam o pomoc!
Czy program antyvirusowy Ad-Aware jest dobry? Zauważyłam, że mam w kwarantannie 102 wirusy i nie wiem, co zrobić aby się ich całkowicie pozbyć? Czy w ogóle ten program usuwa całkowicie wirusy? :?:
Ostatnio wyskakuje mi średnio dwa razy na dzień jakiś koń trojański z kółkiem czarno-żółtym i nie mogę się tego pozbyć. :cry:
Ad-Aware jest dobrym programem (bo darmowym) usuwa dużą ilość podejrzanych plików,ale niestety nie wszystko.Należy pamiętać o częstej aktualizacji.
Niemniej jednak należy w systemie zainstalować porządny program antywirusowy(jeśli błądzi się w sieci i otwiera różne strony).

Z kwarantanny podejrzane pliki usuwasz b.prosto.
Wejdź w zakładkę "Pokaż listę kwarantanny",następnie klikaj na każdy plik i daj polecenie usuń - i po sprawie.Powodzenia.
Robert ja nie widzę nigdzie hasła "pokaż listę kwarantanny"? :oops: :cry: Aktualizuję Ad-Avare co chwilę, bo pojawiają mi się informacje na pulpicie o nowszych wersjach.
robert45
200p
200p
Posty: 252
Od: 6 mar 2006, o 12:56
Lokalizacja: małopolskie

Post »

Uruchamiasz Ad-Aware.W panelu głównym masz zakładkę "STATYSTYKI UŻYCIA",w pozycji piątej od góry w w/w zakładce jest opcja"obiektów poddanych kwarantannie" i po prawej stronie wiersza jest opcja "pokaż listę kwarantanny" na którą klikasz i postępujesz jak pisałem wyżej.
aurynka
---
Posty: 2061
Od: 26 wrz 2006, o 14:28

Post »

robert45 pisze:Uruchamiasz Ad-Aware.W panelu głównym masz zakładkę "STATYSTYKI UŻYCIA",w pozycji piątej od góry w w/w zakładce jest opcja"obiektów poddanych kwarantannie" i po prawej stronie wiersza jest opcja "pokaż listę kwarantanny" na którą klikasz i postępujesz jak pisałem wyżej.
O widzisz! :D Teraz wszystko jasne! :!: Dziękuję Robert! ;:168
Mnie to trzeba tłumaczyć właśnie tak, jak dziecku :lol:
robert45
200p
200p
Posty: 252
Od: 6 mar 2006, o 12:56
Lokalizacja: małopolskie

Post »

Cieszę się ,że mogłem pomóc. :lol: Tak jak radziłem rozważ zainstalowanie programu antywirusowego ,bo Ad-Aware to za mało.Pozdrowienia.
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15082
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Aniu, ja bym Ci radziła ściągnąć Firewall, np. Kerio. Swego czasu miałam program antywirusowy, a wirusy i tak zżarły komputer. Teraz mam Avasta i Kerio - no i spokój z wirusami.

Pozdrawiam

[/b]
aurynka
---
Posty: 2061
Od: 26 wrz 2006, o 14:28

Post »

chatte pisze:Aniu, ja bym Ci radziła ściągnąć Firewall, np. Kerio. Swego czasu miałam program antywirusowy, a wirusy i tak zżarły komputer. Teraz mam Avasta i Kerio - no i spokój z wirusami.

Pozdrawiam

[/b]
I one złapią konia trojańskiego? Dzisiaj jeszcze kuzyn mnie nastraszył, że jak pojawia mi się ten koń trojański na ekranie, to w każdej chwili stracę wszystkie dane z dysku. :cry: :cry:
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15082
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Tego konia trojańskiego musisz usunąć jakimś programem. Czy kuzyn nie umie Ci pomóc?
Ja nie mam nikogo, kto by się znał na komputerach, więc szukałam pomocy w internecie. Na forum komputerowym Gazety polecono mi program Evido. Sciągnęłam go i usunęłam nim prawie wszystkie świństwa. Spróbuj.
A moze Admin albo ktoś z forumowiczów bardziej znajacych się na rzeczy mogą polecić jeszcze jakis program ?

Zyczę Ci powodzenia. Smierć wirusom! ;:5
aurynka
---
Posty: 2061
Od: 26 wrz 2006, o 14:28

Post »

chatte pisze:Tego konia trojańskiego musisz usunąć jakimś programem. Czy kuzyn nie umie Ci pomóc?
Ja nie mam nikogo, kto by się znał na komputerach, więc szukałam pomocy w internecie. Na forum komputerowym Gazety polecono mi program Evido. Sciągnęłam go i usunęłam nim prawie wszystkie świństwa. Spróbuj.
A moze Admin albo ktoś z forumowiczów bardziej znajacych się na rzeczy mogą polecić jeszcze jakis program ?

Zyczę Ci powodzenia. Smierć wirusom! ;:5
Nie chcę kuzynowi zawracać głowy, bo ma teraz kołomyję w robocie i siedzi w firmie od 6 rano do 21-22. Ja to przede wszystkim musze mieć jakiś program, który łatwo się obsługuje i jest po polsku. Może uda mi się coś wygrzebać w internecie,bo Ad-Avare nie łapie mi tego trojana. :cry:
ODPOWIEDZ

Wróć do „WSZYSTKO o... Bazy wiedzy użytecznej”