W.o...Naszym hobby.

Sekcja uporządkowana tematycznie. Wątki kwalifikuje tylko Administrator.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Admin_(do2007r.)
---
Posty: 857
Od: 19 maja 2005, o 14:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie
Kontakt:

W.o...Naszym hobby.

Post »

Nasze ulubione HOBBY i czemu właśnie to ...
Zapraszam do dyskusji
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Nemo napisał "...kocham koleje normalno i wąsko........
Modelarstwem też się zajmowałem w młodości.
lepsze to niż inny pociąg....................... "

Niech coś o tym napisze, a ja o wędkarstwie.... :D :mrgreen: :twisted:
Awatar użytkownika
nemo56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1623
Od: 18 sie 2005, o 15:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

co do wędkowania, to ryby brały mi na wędkę doputy, dopóki nie zapisałem się do PZŁu od tego czasu ryb na lekarstwo.
Co do modelarstwa, to od dzieciaka sklejałem modele kartonowe z 'Małego Modelarza'. Skleiłem ich w swoim życiu około setki. Jednak żaden nie przetrwał. Zaraziłem tym starszego syna, który kleił coś ponad rok a później kleił "plastyki". Młodszy próbował i nic z tego nie wyszło.
teraz pozostała mi działka a w niej roboty po łokcie. aKtualnie dobudowuję wiatrołap do altanki. Mam zamiar rozbudować oczko wodne, wybudować betonową ziemiankę a przykryć ją ziemią i urządzić prawdziwy skalnik i jeszcze parę mniejszych zamierzeń. Ale to jest kwestia zdrowia. Na razie nie narzekam.
Dużo czasu zabiera mi internet, co też można zaliczyć do hobby.
Jakub . . . . .
Awatar użytkownika
Admin_(do2007r.)
---
Posty: 857
Od: 19 maja 2005, o 14:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie
Kontakt:

Post »

Myślę, nemo56, że trzeba więcej czasu poświęcać na regenerację organizmu śpiąc. :lol:
Czasem nasze "maniactwo komputerowe" jest jednak silniejsze, skąd ja to znam - interent jest niestety wciągający przede wszystkim z powodu "podawania na talerzu" często ciekawych informacji poszerzając wielokierunkowo naszą wiedzę ,
Każdy z nas jest głodny tej wiedzy, informacji itd., rozwijając się . to chyba dobrze, nie zestarzejemy się szybko a w każdym razie nasz umysł.
Awatar użytkownika
nemo56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1623
Od: 18 sie 2005, o 15:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

jak zwykle masz rację.
Jeszcze ok. półtora roku temu nie zajrzałem ani razu do internetu. Wolałem gry takie jak C&C, warcraft, dune, setlers, itp. zarywałem nawet noce.
Syn namawiał mnie na internet aż namówił. Teraz pyta się czy nie lepiej jakbym sobie pograł w gry.
Niestety internet wciągnął mnie dość bezlitośnie. Ale za to moja wiedza i tak duża poszerzyła się niesamowicie. Jednak, zastanawiam się czy nie porzucić internetu na korzyść gier. Ostatnio dość dużo namnożyło się hackerów z wrednym charakterem. Nie robią już włamów, żeby sobie udowodnić wyższość nad programistami ale po to aby zniszczyć sprzęt bądź program. To jest ich swoiste hobby.
To tak na marginesie.
Wracając do tematu, to trudno będzie odejść od kompa kiedy nadchodzi jesień a potem zima. Więcej czasu to więcej surfowania.
Alternatywą były by wycieczki w piękne okolice przyrody ale wiąże się to nierozerwalnie z wydatkami. A tu kieszenie dziurawe, niestety.
I jak tu być zdrowym i pięknym :?:
Jakub . . . . .
Awatar użytkownika
Admin_(do2007r.)
---
Posty: 857
Od: 19 maja 2005, o 14:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie
Kontakt:

Post »

To prawda - potrzebna jest samodyscyplina, inaczej człowiek obrośnie tłuszczem, wyłysieje, pokłóci się z żoną odpędzającą od kompa ...ale za to ma szanse być "mądrzejszym" :wink: ...choć nie zawsze i nie na pewno.
Awatar użytkownika
nemo56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1623
Od: 18 sie 2005, o 15:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

tak, tak, wydaje mi się, że najlepsze hobby to sen. A jaki zdrowy! no i nie potrzeba jeść i kłócić się. Jak jeszcze się przyśni coś pięknego, to szczyt marzeń.
Czyż nie piękne to hobby? :|
Jakub . . . . .
Awatar użytkownika
SAURONET
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 3 wrz 2005, o 23:12
Lokalizacja: woj. łódzkie

Post »

nemo56 pisze:jak zwykle masz rację.
Jeszcze ok. półtora roku temu nie zajrzałem ani razu do internetu. Wolałem gry takie jak C&C, warcraft, dune, setlers, itp. zarywałem nawet noce.
Nemo, a próbowałeś ,,Szoguna"?? Po prostu rewelacja!
Awatar użytkownika
Admin_(do2007r.)
---
Posty: 857
Od: 19 maja 2005, o 14:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie
Kontakt:

Post »

A co to jest Szogun ?
Pamiętam pierwsze ..Cimcity - to było coś.. 8)
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

"...Niestety internet wciągnął mnie dość bezlitośnie...." mnie na szczęście stopuje syn i po powrocie z pracy muszę mu ustąpić miejsca. :wink: Do żadnych gier na szczęście mnie nie ciągnie.
Awatar użytkownika
Admin_(do2007r.)
---
Posty: 857
Od: 19 maja 2005, o 14:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie
Kontakt:

Post »

Ja też nie pamiętam kiedy grałem ostatnio - ZERO czasu na takie zabawy, no może czasem z dziećmi usiądę do X-boxa, niestety praca zajmuje większość czasu.
Awatar użytkownika
nemo56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1623
Od: 18 sie 2005, o 15:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

jeżeli by komputer uznać za hobby.................to jha już bawię się w niego od 1987 r. Pierwszym był 'timex' - klon 'spectrum'. Dla mnie to był inny nieznany, bajkowy świat. Kupiłem synowi a sam w nim siedziałem. Sprzedałem całą makietę kolejki HO, bo nikt się w nią nie bawił. Po timexie było 'atari', po atari była 'amiga 500', później 1200. Ale tu już na dobre pałeczkę przejął syn. Następnie od 1994 r syn zaczął składać PCeta. Zajęło mu to pół roku (kasa). O tego czasu cały czas ulepsza go. Ostatnio (ok. dwa miesiące) złożył dla mnie komputer i teraz już jestem niezależny od dzieci :wink:
Z gier, pamiętam na timexa "preliminary Monthy" (Monthezuma's revenge), na atari 'river rajd', boulder dash' , amigę 'froggy', itp. Później nastąpił taki wysyp gier, że trudno teraz spamiętać i spisać. W końcu PCet. Tutaj najlepsze gry dla mnie, to Command & Conquer', 'warcraft', the Setller's, 'Dune" i podobne. Grałem, aż syn pokazał mi świat internetu.
Jakub . . . . .
Awatar użytkownika
SAURONET
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 3 wrz 2005, o 23:12
Lokalizacja: woj. łódzkie

Post »

Administrator pisze:A co to jest Szogun ?
Pamiętam pierwsze ..Cimcity - to było coś.. 8)
Shogun Total War. Strategi ekonomiczna z czasów Andżinsana:) Rewelacja i do tego świetne bitwy, które naprawde rozstrzyga się głową, a nie szybkim przyciskaniem klawiszy. Odpowiednie prowadzenie i rozmieszczenie oddziałów, zasadzki, mordercy ninja, jezuici, gejsze .... po prostu poezja.

A czy admin mówi o tej wersji na C 64 i Atarynkę?? Bo ja jeszcze takie Sim City pamiętam...
ODPOWIEDZ

Wróć do „WSZYSTKO o... Bazy wiedzy użytecznej”