W.o...Kredytach, kartach kredytowych, bankach

Sekcja uporządkowana tematycznie. Wątki kwalifikuje tylko Administrator.
ODPOWIEDZ
miki331
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1360
Od: 21 lis 2012, o 18:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Re: W.o...Kredytach, kartach kredytowych, bankach

Post »

klaudynserafin pisze:Kredytu nie mam, ale mam konto z kartą w mBnak i chyba zrezygnuję z karty, bo od kwietnia jak nie zrobię zakupów za min. 300 zł to opłata za kartę wynosi 6 zł! To jest chore
Mam kartę w innym banku (ING) i też jest zapis o minimalnych obrotach kartą. Wystarczy jedno tankowanie do pełna i warunek spełniony. Gdybym miał sumować codzienne zakupy to chyba trudno byłoby uzbierać wymagane minimum ?
jps33
---
Posty: 224
Od: 14 gru 2014, o 15:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: W.o...Kredytach, kartach kredytowych, bankach

Post »

Alleluja, że zamknąłem konto w Alior lichwie. Właśnie poczytałem o nowych warunkach, które od 1.07.15 wchodzą w życie. Opłaty, opłaty, opłaty za wszystko!! Trzeba być bardzo bogatym by trzymać u nich swoje pieniądze.
http://www.aliorbank.pl/pl/o_banku/cent ... lior-Banku
DecoY
100p
100p
Posty: 185
Od: 18 sie 2014, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: W.o...Kredytach, kartach kredytowych, bankach

Post »

miki331 pisze:
klaudynserafin pisze:Kredytu nie mam, ale mam konto z kartą w mBnak i chyba zrezygnuję z karty, bo od kwietnia jak nie zrobię zakupów za min. 300 zł to opłata za kartę wynosi 6 zł! To jest chore
Mam kartę w innym banku (ING) i też jest zapis o minimalnych obrotach kartą. Wystarczy jedno tankowanie do pełna i warunek spełniony. Gdybym miał sumować codzienne zakupy to chyba trudno byłoby uzbierać wymagane minimum ?
Tu nie chodzi o to, tylko o zasadę. Nie płacę kartą bo to jest dla nas konsumentów szkodliwe. Płacenie kartą podwyższa ceny towarów i usług.
Nie wdawaj się z głupim w długie rozmowy i nie chodź do tego, kto nie ma rozumu.
Strzeż się go, byś nie miał przykrości i byś się nie splamił przez zetknięcie z nim.
Unikaj go, a znajdziesz wytchnienie i nie doznasz rozgoryczenia z powodu jego nierozumu.
gosikos
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 11 maja 2015, o 08:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

W.o...Kredytach, kartach kredytowych, bankach

Post »

Przecież prowizje przy płatnościach został mega mocno obniżone, to już nie jest tyle co kiedyś. Poza tym - Biedronka wprowadziła płatności kartą i cen nie podwyższyła, więc o czym mowa? A co do minimalnych kwoty płatności kartą - na indywidualnym w idea banku mają 100 zł minimum, Tak czy siak zawsze trzeba się wczytywać w temat, bo niektóre oferty są czasowe.
sygnet
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 28 kwie 2013, o 22:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: W.o...Kredytach, kartach kredytowych, bankach

Post »

Niezależnie w jakim banku posiadacie kartę kredytową lub zamierzacie ją posiadać - przeczytajcie ten artykuł http://www.finansowaprzystan.pl/jak-dzi ... ytobiorcy/
DecoY
100p
100p
Posty: 185
Od: 18 sie 2014, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: W.o...Kredytach, kartach kredytowych, bankach

Post »

gosikos pisze:Przecież prowizje przy płatnościach został mega mocno obniżone, to już nie jest tyle co kiedyś. Poza tym - Biedronka wprowadziła płatności kartą i cen nie podwyższyła, więc o czym mowa? A co do minimalnych kwoty płatności kartą - na indywidualnym w idea banku mają 100 zł minimum, tam macie to - https://www.ideabank.pl/ranking-kont-bankowych Tak czy siak zawsze trzeba się wczytywać w temat, bo niektóre oferty są czasowe.
Nie wiem czy mega, bo pewna laleńka z citybanku powiedziała mi że prowizje dochodzą do 3 procent. Poza tym podniesienie ceny może być minimalne i niezauważalne, jak pisałem wcześniej chodzi o zasadę. Płacenie kartą konsumentowi nic nie daje, poza bankiem.
Nie wdawaj się z głupim w długie rozmowy i nie chodź do tego, kto nie ma rozumu.
Strzeż się go, byś nie miał przykrości i byś się nie splamił przez zetknięcie z nim.
Unikaj go, a znajdziesz wytchnienie i nie doznasz rozgoryczenia z powodu jego nierozumu.
Awatar użytkownika
Miododajna
50p
50p
Posty: 94
Od: 17 sie 2016, o 11:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: W.o...Kredytach, kartach kredytowych, bankach

Post »

Też mam konto w mbanku. Chamstwo by takie cyrki wyprawiać 6zł za nie użycie karty na 300 zł. Kiedyś nie zwracałam uwagi i płaciłam kartą bo mi wygodnie tak było. Po wprowadzeniu przez nich limitów zaświeciła się czerwona lampka. Zarabiacie na prowizji i chcecie jeszcze więcej? Od tej pory liczę na historii konta ile wydałam pieniędzy płacąc kartą i ni eprzekraczam ich limitów. Chytry bank 2x traci.
Jak jest w Waszych bankach, też macie takie wysokie limity?
Decoy dobrze mówi, że płatność kartą to koszt dla sprzedawcy i albo bierze na siebie albo dodaje do marży sklepu.
dsk121
500p
500p
Posty: 590
Od: 5 sie 2016, o 10:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: wwa

Re: W.o...Kredytach, kartach kredytowych, bankach

Post »

Taką odp. dostałem na chacie w tej sprawie:

Może Pan ewentualnie przekształcić rachunek w eKonto z taryfą standard gdzie opłata za kartę wynosi 4 zł i może jej Pan uniknąć wykonując min. 5 operacji bezgotówkowych w miesiącu.

Dobra opcja i ogólnie moim zdaniem jest to najlepszy bank dla osób korzystających z internetu, wielu przelewów itp.

Jeszcze lepsza opcja to zamiana na konto eKonto z taryfą plus:
- wypłaty z bankomatów na całym świecie za darmo,
- opłata za kartę 4zł lub za darmo przy wykonaniu min 5 operacji w miesiącu,
- wpływy na konto min 1000zł miesięcznie.
DecoY
100p
100p
Posty: 185
Od: 18 sie 2014, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: W.o...Kredytach, kartach kredytowych, bankach

Post »

Przecież to jest to o czym piszę. Za używanie karty są profity dla banku, tak więc łaskawie anulują nam opłaty za konto :D. Jednak zasadniczo nic się nie zmienia, bo o ile opłata jest stałą za kartę, to zyski z transakcji banku przy płaceni kartą, mogą być większe niż te 6 zł (czy tam 4), a to sprzedawca WLICZY w cenę produktu.
Nie wdawaj się z głupim w długie rozmowy i nie chodź do tego, kto nie ma rozumu.
Strzeż się go, byś nie miał przykrości i byś się nie splamił przez zetknięcie z nim.
Unikaj go, a znajdziesz wytchnienie i nie doznasz rozgoryczenia z powodu jego nierozumu.
dsk121
500p
500p
Posty: 590
Od: 5 sie 2016, o 10:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: wwa

Re: W.o...Kredytach, kartach kredytowych, bankach

Post »

To jest Polska i tego nie zmienisz...możesz jedynie szukać innych/tańszych opcji:)
DecoY
100p
100p
Posty: 185
Od: 18 sie 2014, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: W.o...Kredytach, kartach kredytowych, bankach

Post »

Jestem otwarty na propozycje. :D.
Nie wdawaj się z głupim w długie rozmowy i nie chodź do tego, kto nie ma rozumu.
Strzeż się go, byś nie miał przykrości i byś się nie splamił przez zetknięcie z nim.
Unikaj go, a znajdziesz wytchnienie i nie doznasz rozgoryczenia z powodu jego nierozumu.
Awatar użytkownika
mielu
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 29
Od: 14 paź 2014, o 22:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, działka okolice Pułtuska

Re: W.o...Kredytach, kartach kredytowych, bankach

Post »

Kartę kredytową można mieć i nic za nią nie płacić, wystarczy umiejętnie nią manewrować, ja mam kartę kredytową w banku zachodnim, spłacam całość zadłużenia i nie płacę odsetek, karta też za darmo, jeśli chodzi o kartę do konta płacę co prawda 7 zł miesięcznie , ale wszystkie bankomaty bezpłatne i nie ma żadnych limitów, ale konto za darmo.
Z kobietami wielka bieda, lecz bez kobiet żyć się nie da.
Awatar użytkownika
Miododajna
50p
50p
Posty: 94
Od: 17 sie 2016, o 11:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: W.o...Kredytach, kartach kredytowych, bankach

Post »

Super bank obraca Twoimi pieniędzmi zżera dodatkowo 7 zł i jesteś zadowolony.
ODPOWIEDZ

Wróć do „WSZYSTKO o... Bazy wiedzy użytecznej”