Lustrzanki, cyfrowe, sprzęt i techniki fotografii

Sekcja uporządkowana tematycznie. Wątki kwalifikuje tylko Administrator.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
karmad
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 264
Od: 3 maja 2008, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa / Grodzisk Mazowiecki

Lustrzanki, cyfrowe, sprzęt i techniki fotografii

Post »

Zapraszam do dyskusji na temat lustrzanek, zarówno cyfrowych jak i analogowych oraz technik tricków jakie stosujecie.

Na dobry początek ja używam o jakiegoś czasu cyfrowej lustrzanki Canon 350 D. W zestawie był obiektyw 18-55 - całkiem nie najgorszy lecz troszke niewystarczał na moje potrzeby więc dokupiłem obiektyw Tamron 70-300 AF i tu wielki plus dla tego producenta obok Sigmy to jedne z najlepszych obiektywów na rynku.

Czekam na rozwinięcie się dyskusji. :)
Awatar użytkownika
Mija
200p
200p
Posty: 290
Od: 12 maja 2008, o 09:19
Lokalizacja: Pomorze (płd)

Post »

Witam,
a ja używam cyfrowej lustrzanki Olympus E510 /z funkcją Live View i zintegrowanym stabilizatorem obrazu/. Mam do niego dwa obiektywy: Zuiko 14-54 mm (moja duma) i 40-150 mm.
:)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Monika
Awatar użytkownika
karmad
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 264
Od: 3 maja 2008, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa / Grodzisk Mazowiecki

Post »

Bardzo ładne zdjęcia. W szczególności podobają mi się te zbliżenia - tryb makro jeśli się nie mylę? Jak się ogarnę z porządkami w fotkach to wrzucę jakieś swoje dzieła :-) powiedz czy stosujesz jakieś dodatkowe filtry dla lepszego efektu zdjęć?
frytas
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 17 cze 2008, o 22:43
Lokalizacja: Glogow

Post »

bawiłem sie dzisiaj lustrzanką sony alfa 350 i jestem pełen podziwu dla tego sprzętu :)
Awatar użytkownika
karmad
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 264
Od: 3 maja 2008, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa / Grodzisk Mazowiecki

Post »

no fakt niezłe cacuszko.
a oto obiecane fotki:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
adamanna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2645
Od: 24 kwie 2008, o 23:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post »

od niedawna mam Nicona D60 jak na razie to czarna magia ...dobrze że ma funkce auto hihihi ....ale jak doczytam instrukcje do końca to może bedzie lepiej..utknęlam na 50 stronie bo zapomnialam co bylo wczesniej ;:96
Awatar użytkownika
karmad
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 264
Od: 3 maja 2008, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa / Grodzisk Mazowiecki

Post »

ja to z założenia nie czytam instrukcji ....no chyba że w ostateczności... wole do wszystkiego dojść metodą prób i błędów bo wtedy można najlepiej się danych zagadnień nauczyć
Awatar użytkownika
sonia
1000p
1000p
Posty: 1086
Od: 21 maja 2007, o 00:50
Lokalizacja: pomorskie

Post »

frytas pisze:bawiłem się dzisiaj lustrzanką sony alfa 350 i jestem pełen podziwu dla tego sprzętu :)
a czy robiłeś też tym sprzętem zdjęcia makro, bo od jakiegoś czasu ta lustrzanka jest obiektem moich marzeń ;:183 i cena w sklepie a w sklepie internetowym to kilkaset złotych różnicy, ale ja jakoś do tych internetowych sklepów nie mam zaufania :roll:
Awatar użytkownika
karmad
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 264
Od: 3 maja 2008, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa / Grodzisk Mazowiecki

Post »

Soniu ze sklepami internetowymi nie ma problemu a powiem więcej sprawdź na e-bay bo teraz dolar jest prawie za darmo a ja kupowalem ze Stanów swoj obiektyw i był nawet przesyłką i oplatami celnymi o jakieś 500 zł tańszy niż najtańszy u nas.
frytas
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 17 cze 2008, o 22:43
Lokalizacja: Glogow

Post »

sonia pisze:
frytas pisze:bawiłem się dzisiaj lustrzanką sony alfa 350 i jestem pełen podziwu dla tego sprzętu :)
a czy robiłeś też tym sprzętem zdjęcia makro, bo od jakiegoś czasu ta lustrzanka jest obiektem moich marzeń ;:183 i cena w sklepie a w sklepie internetowym to kilkaset złotych różnicy, ale ja jakoś do tych internetowych sklepów nie mam zaufania :roll:
nie trybem makro sie nie bawiłem nie jestem tak wtajemniczony zwłaszcza ze to aparat kolegi :)
eMZet
1000p
1000p
Posty: 1349
Od: 7 lip 2006, o 22:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

W dobie cyfrowych lustrzanek i compaktów mogę tylko przypomnieć, historyczne dziś nazwy lustrzanek analogowych, których kiedyś używałem. Oto one: Start, Ljubitiel, Roleleiflex, Exa, Exacta, Pentax.
Mietek.
Awatar użytkownika
sonia
1000p
1000p
Posty: 1086
Od: 21 maja 2007, o 00:50
Lokalizacja: pomorskie

Post »

czytam i czytam o tym sony alpha i sama nie wiem dlaczego on jeszcze nie jest w moich łapkach ;:225 chociaż jak wchodzę na forum foto to wychodzę z kompletnym mętlikiem w głowie, teraz tylko kwestia wyboru sklepu i wyjęcia pieniędzy ze skarpetki ;:183 będzie to moja pierwsza lustrzanka, więc zapewne będę zadowolona z braku porównania ;:225
Awatar użytkownika
Mija
200p
200p
Posty: 290
Od: 12 maja 2008, o 09:19
Lokalizacja: Pomorze (płd)

Post »

karmad pisze:Bardzo ładne zdjęcia. W szczególności podobają mi się te zbliżenia - tryb makro jeśli się nie mylę? Jak się ogarnę z porządkami w fotkach to wrzucę jakieś swoje dzieła :-) powiedz czy stosujesz jakieś dodatkowe filtry dla lepszego efektu zdjęć?
Do robienia zamieszczonych tu zdjęć nie używałam żadnych filtrów i nie obrabiałam ich żadnym programem komputerowym. Ten aparat jest naprawdę wysokiej klasy.

Może niektórych rozczaruję ..., ale Sony Alpha to nie jest ta klasa sprzętu fotograficznego. Wystarczy złapać w dłoń Olympusa a potem Sony i zaraz poczujesz różnicę. Jedyną wadą Olympusa są ceny obiektywów... Ja Zuiko 14-54 mm ściągałam ze Stanów.

Pozwólcie, że pokażę jeszcze te zdjęcia...

Obrazek Obrazek Obrazek
Monika
ODPOWIEDZ

Wróć do „WSZYSTKO o... Bazy wiedzy użytecznej”