Powrót na główną stronę Forum. Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy Fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 56, 57, 58, 59, 60
Autor Wiadomość
Majajka
 Tytuł: Re: W.o... Kotach cz.7 {04.2014}
PostNapisane: 19 maja 2017, o 16:49 
100p
100p

---
Jolek gratuluję całych i zdrowych maluchów :). Sama też siedzę i czekam, aż mi się kicia rozpakuje :roll: .

Nina dieta wegetariańska nie dla każdego jest dobra. Byłam na takiej diecie 2 lata. Na początku byłam na niej dość słaba - stwierdziłam, że pewnie przez braki w wiedzy coś źle robię. Poszłam do dietetyka, żeby mi ułożył dietę... Guzik pomogło. Po 2 latach, mimo starań, dla własnego zdrowia do mięsa wróciłam. Nie jem go przesadnie dużo, ale jego kompletny brak zdecydowanie mi nie służy :roll: .

Zobacz profil Wyślij e-mail      

Aquaforta
PostNapisane: 19 maja 2017, o 21:08 
1000p
1000p

więcej niż 1
Uwielbiam obserwować kotkę z małymi :) Zawsze asystuję swoim przy porodach, czasami potrzebna jest pomoc człowieka.
Wspaniała jest troskliwość z jaką mama zajmuje się młodymi.

Majajka
PostNapisane: 19 maja 2017, o 21:30 
100p
100p

---
Aquaforta a co może mi się przy porodzie kotki przydać? Pierwszy raz będę miała z tym do czynienia, cały czas się boję, że coś pójdzie nie tak ;:223 . Normalnie aż strach z domu wychodzić.

Na razie cieszę się, że Psujka w końcu zauważyła przygotowany dla niej karton - duży, wygodny, wyłożony ręcznikiem... Dany w takim miejscu, że pies nie zaglądał, a i Córa nie miała dostępu (starcie 1,5 rocznego malucha z takimi kruszynkami byłoby ZŁE). Kotka zdecydowanie z niego zadowolona, wyleguje się tam mrucząc z zadowoleniem.

Aquaforta
PostNapisane: 20 maja 2017, o 06:03 
1000p
1000p

więcej niż 1
Też wykładałam koszyk ręcznikami, ale polecono mi podkłady higieniczne- takie do przewijania niemowląt. Super się sprawdzają :)
Jak kotka pierwszy raz rodzi, często jest w szoku, wybiega z kojca, leci do kuwety, wraca. Trwa to czasami godzinę zanim pierwszy maluch się urodzi. Przerwa między kociętami może być różna- od paru minut do nawet dwóch godzin. Zdarza się (bardzo rzadko) że kotka nie zdejmie worka owodniowego z główki kociaka i trzeba go rozerwać przy pyszczku, żeby maluch się nie udusił.Może też być duży kociak i problem z urodzeniem- przy partych trzeba pomóc i wyciągać go delikatnie. Kotka zjada łożyska- co jest naturalne- nie zabieramy ich. Ale najczęściej wszystko jest w porządku i kocia instynktownie wie co ma robić ;:333

gienia1230
PostNapisane: 15 cze 2017, o 14:28 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1
Zdumiało mnie zachowanie kotki Zuzi, 4 sępy i obok potrącona przez samochód młoda sarenka. Jak ona się ich nie boi ? Wyobraźcie sobie, ze ona je pogoniła!
Obrazek

Obrazek

meluzyna
PostNapisane: 15 cze 2017, o 14:40 
1000p
1000p

---
Co się stało z ranną sarenką?

gienia1230
PostNapisane: 15 cze 2017, o 16:49 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1
Dała radę pobiec tylko kilka metrów i padła , oczywiście sępy wyczuły padlinę. W pobliżu cały czas krążyła jej mama. Dziś na tamtej posesji ( za naszym płotem) firma kosila trawniki to pewnie resztki padliny sprzątnęli .

tija
PostNapisane: 1 lip 2017, o 15:58 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Dzisiaj musi być naprawdę ciężki dzień skoro kocię bez kocyka zaległo w misce :;230
Obrazek

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 834 ]  Idź do strony nr...        1 ... 56, 57, 58, 59, 60

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości