AutoMyjka - kilka pytań

Masz pytania dotyczące produktów MAROLEX ? Tu jest miejsce, gdzie można zadawać pytania do ekspertów MAROLEX. Porady i wskazówki techniczne.
ODPOWIEDZ
adiek
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 3 sty 2008, o 10:44

AutoMyjka - kilka pytań

Post »

Witam Serdecznie

Chce kupić opryskiwacz profession 7l, albo automyjke głównie przeznaczoną do mycia samochodu oraz po zimie umycie podwozia auta. Nigdy nie miałem jeszcze produktów firmy marolex.... (z opryskiwaczy ciśnieniowych mam tylko jakis noname 1,5l kupiony w markecie, i trzeba co chwilę dopompowywać powietrza)

Czym automyjka różni się od produktów np profession7 oprócz innej dołączonej lancy i wiekszego zbiornika na wodę? Chodzi mi o to, czy np automyjkę w przyszłości będę mógł wykorzystać do zadań przeznaczonych dla produktów profession (np. opryskiwanie drzewek) ?

Jeszcze jedno, jak naleje wody do poziomu max, to ile trzeba wykonać ruchów pompą by uzyskać ciśnienie 4bar ? Co jaki czas trzeba dopompowywać ?

Z góry dziękuje za odpowiedz.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7567
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post »

Z testów zrobionych przez niezależna firmę (nie polską) testujące opryskiwacze , opryskiwacze Profession wypadły z 7 badanych europejskich opryskiwaczy na pierwszym miejscu jeśli chodzi miedzy innymi o wydajność pompy.

Co do ilości ruchów potrzebnych do uzyskania ciśnienia 4bar, wszystko zależy od ilości płynu w zbiorniku (czy więcej , tym niej potrzebnych "pompnięć")

Różnice są w dyszach / średnice otworów, *większe w AutoMyjce
oraz w lancach : teleskopowa (rozsuwana ) w wersji Profession, modułowa (krótsza ) w Automyjce

Dodatkowo w Auto-Myjce dokładana jest przyssawka do karoserii , pozwalająca przymocować ją np. do klapy bagażnika lub błotnika w celu np umycia rąk. (lanca zostaje umocowana z włączonym zaworem dozującym)


Tu link do wątku z testami:
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=9467
:arrow: :idea:
Miłego dnia!
Admin.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zapytaj ekspertów MAROLEX. Pytania i porady techniczne.”