Powrót na główną stronę Forum. Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy Fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Autor Wiadomość
Adaxis
 Tytuł: Jaki opryskiwacz ręczny na działkę 10ar
PostNapisane: 13 mar 2016, o 22:03 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

---
Witam, zaczynam przygodę i przymierzam się do zakupu opryskiwacza na działkę 10ar. Sporo już czytałem, znam zalety akumulatorowych, ale ze względu na koszt i duże pojemności, dochodzę do wniosku, że dla nas wystarczy ręczny 5 litr.
Tylko z 2 razy pobiegam po całej działce (przygotowanie b. zarośniętej działki), więc mogę to zrobić w 4-5 rundach napełniania, natomiast już potem wydaje mi się, że mniejszy (myślałem nawet o 3 litrach) będzie optymalny na drobne opryski kwiatów i krzewów.
I tutaj pojawiają się schody, bo mam do wyboru:
1. mniejszy Marolex Profession 5L
2. duży Marolex TITAN 12L

Czy da się wymyć z Roundupu, żeby potem pryskać rośliny środkami ochrony? -wtedy mniejszy byłby lepszy.
A może zakupić jakąś 1-razówkę i potem po roundupie wyrzucić?
B. proszę również doświadczonych o info, jak to jest z tym pompowaniem 1 i2-go, jak często trzeba to robić (jedną ręką pompowanie a drugą oprysk?) i czy to łatwo opanować laikowi? B. proszę o informacje i rady.

Zobacz profil Wyślij e-mail      

ekopom
 Tytuł: Re: Jaki opryskiwacz ręczny na działkę 10ar
PostNapisane: 13 mar 2016, o 22:21 
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.

1 szt.
Osobiście kupiłbym 12 litrowy, bo nawet jeśli nie całego napełnimy, to przy jednym napompowaniu można całą ciecz wypryskać.
Wprawdzie mam opryskiwacz akumulatorowy, ale go wykorzystuję tylko i wyłącznie do oprysków z jednej grupy środków, jak polyversum, bio-algen itp. Przypuszczam, że akumulatorowego jest trudniej umyć, bo w sobie posiada zbiorniczek.
Jeśliby Serwis Marolex mógłby się do tego postu wyrazić swoje zdanie, to bardzo proszę.
Adaxis, posiadam o wiele większy areał, ale herbicydy na moją działkę mają zakaz wstępu.

Adaxis
PostNapisane: 13 mar 2016, o 22:39 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

---
ekopom - broniłem się przed roundupem ale po oczytaniu się, dopuszczam go bo działka dzika i na razie nie przewiduję warzywnika ani drzew/krzewów owocowych -wyłącznie trwa i kwiaty i krzewy ozdobne z odp. czasem odczekania, nawet rok...
Czyli plecakowy TITAN 12 litrów? W takim razie powtórzę pytanko w jaki sposób go myć po herbicydzie, żeby potem można było go stosować do śr. ochrony?

ekopom
PostNapisane: 14 mar 2016, o 05:58 
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.

1 szt.
Kilka razy przepłukać ciepłą wodą, ze środkiem myjącym np. do naczyń, a ostatni raz samą wodą. Oczywiście nie zapomnieć o pozostałościach w lancy i umyciu filtra, bo samo go przepłukanie ciśnieniem, nie w pełni wymyje z większych zanieczyszczeń, które z biegiem czasu osadzają.

Adaxis
PostNapisane: 22 mar 2016, o 14:40 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

---
OK, a czy czasami nie najlepsze "płukanie" będzie przy użyciu tego opryskiwania z gorącą wodą z płynem?
Tylko jaka temperatura wody max?

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości