Powrót na główną stronę Forum. Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy Fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.

Strefa czasowa: UTC + 1

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Autor Wiadomość
Elefant
 Tytuł: Marolex Proffesion 9l mikro pęknięcia na bańce i dziurka w l
PostNapisane: 30 mar 2014, o 19:19 
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...

więcej niż 1
Kilka dni temu zrobiłem oględziny mojego Marolexa 9l przygotowując go do sezonu i w dobrym dziennym świetle zauważyłem ciekawą rzecz, która mnie trochę zasmuciła, bo dbam o rozpylacz i konserwuję go jak należy, a trochę nie za bardzo mi się uśmiecha kupno nowego po 2 latach niezbyt intensywnej eksploatacji tego co mam obecnie.

Mianowicie bańka rozpylacza wokół głównej szyjki na tym zaokrągleniu gdzie szyjka płynnie przechodzi w bańkę, ma mikro pęknięcia. To znaczy powierzchniowo wygląda to jak taka pajęczynka i linie, gdy przejedzie się po nich paznokciem to wyczuwam ich strukturę charakterystyczną dla pęknięć więc mam obawę, że rozpylacz mi tego sezonu nie wytrzyma i w pewnym momencie w tych miejscach dokona się nieszczelność i go rozsadzi.

O tyle mnie to dziwi, że znajomy ma rozpylacz innej znanej firmy już chyba z 10-11 lat i tam nie ma w ogóle tego typu śladów, a kompletnie rozpylacz nie jest przez niego szanowany, wręcz bym stwierdził, że znajomy torturuje to urządzeni :).

Czy możliwe, że to jakaś wada fabryczna?
Nie mam teraz możliwości zrobienia dokładnego zdjęcia ale poglądowo problem występuje w miejscach zaznaczonych strzałkami.

Obrazek

Występuje to na całej średnicy i tylko na tym zaokrągleniu.
Marolexa Profession 9l mam jakieś 2 lata, przechowywany w warunkach domowych. Nie używam ciężkiej chemii, głównie środki naturalne.

Natomiast drugi problem to dziurka w lancy. Tak jakby powstała w wyniku działania korozji od środka.
Powstała kropeczka nie większa niż 1mm. Tutaj na zdjęciach udało mi się to oddać dość dobrze.
Lanca nie byłą narażona na uszkodzenia mechaniczne, dziurka powstała raczej od środka, wygląda jakby w tym miejscu struktura aluminium była słabsza, albo ścianka była cieńsza i z jakiegoś powodu powstał otwór na wylot.
Tak jak pisałem rozpylacz przechowywany jest w warunkach domowych, więc nie ma jakichś czynników mogących spowodować tego typu korozję.

Obrazek

Dodam, że lubię ten rozpylacz za precyzję i konstrukcję, jednak trochę mnie smuci słaba wytrzymałość kluczowych elementów bez konkretnych przyczyn.

Pozdrawiam forumowiczów

Elefant
 Tytuł: Re: Marolex Proffesion 9l mikro pęknięcia na bańce i dziurka w l
PostNapisane: 31 mar 2014, o 18:11 
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...

więcej niż 1
Dzisiaj zrobiłem jeszcze fotografie wspomnianych pęknięć.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Elefant
 Tytuł: Re: Marolex Proffesion 9l mikro pęknięcia na bańce i dziurka w l
PostNapisane: 1 kwi 2014, o 01:41 
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...

więcej niż 1
Mała errata, przeszło dwa lata ma mój drugi mały opryskiwacz, natomiast ten powyższy ma niecałe 4 lata. Kupiony był w sklepie zajmującym się również sprzedażą sprzętu Marolex w moim mieście.

Niestety nie mogę edytować powyższych postów, proszę zatem wybaczyć, że jeden pod drugim.

Strefa czasowa: UTC + 1

|    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości