Jeśli będą mięli Państwo jakiekolwiek pytania dot. Marolex..

Masz pytania dotyczące produktów MAROLEX ? Tu jest miejsce, gdzie można zadawać pytania do ekspertów MAROLEX. Porady i wskazówki techniczne.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Serwis
---
Posty: 82
Od: 30 maja 2005, o 23:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Jeśli będą mięli Państwo jakiekolwiek pytania dot. Marolex..

Post »

produktów Marolex a w szczególności techniczne bardzo proszę kierować najlepiej bezpośrednio do mnie (nie do Admina) na mój e-mail:

moderator (małpa) forumogrodnicze.info

Zawsze postaram się wyjaśnić pytania i pomóc.
Adam.
== Serwis techniczny MAROLEX Sp. z o.o. ==
== https://www.marolex.pl" onclick="window.open(this.href);return false; ==
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Jak na razie posiadane przez nas produkty firmy MAROLEX sprawują się bez zarzutu ;:113
Pozdrawiam Andrzej.
aurynka
---
Posty: 2061
Od: 26 wrz 2006, o 14:28

Post »

Nie wiem, gdzie mam o to zapytać. W ogóle chyba się pogrążę, ale co tam :? Czy jakoś pompuje się płyn w tych plecakowych 12l opryskiwaczach, czy może wcale nie trzeba tego robić? Boże ja naprawdę się na tym nie znam :? A jeśli się pompuje to gdzie i jak i czy trzeba to robić często? :oops:
Awatar użytkownika
Serwis
---
Posty: 82
Od: 30 maja 2005, o 23:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Witam
Opryskiwacz plecakowy Titan 16.
Obrazek
Pożądaną pracę opryskiwacza uzyskujemy poprzez poruszanie dźwignią pompy ruchami w górę i na dół. Ta czynność powoduje "nabicie" pompy (wewnątrz opryskiwacza) niezbędnym ciśnieniem, a cylindra pompy cieczą.

Przy pierwszym uruchomieniu wykonujemy od trzech do pięciu ruchów dźwignią, po czym stawia ona odczuwalny opór.
Oznacza to, iż uzyskaliśmy właściwe ciśnienie robocze. Ciśnienie powstałe w pompie wystarcza na określony czas i można je uzupełniać wykonując lekkie ruchy dźwignią średnio raz na minutę (nie wymagana jest praca dźwignią pompy przez cały czas, jak to ma często miejsce w opryskiwaczach plecakowych, co jest zasługą innowacyjnej konstrukcji pompy )
Praca opryskiwaczem plecakowym Titan "nie należy do ciężkich". Dodatkowo pragnę wspomnieć o bardzo łatwej możliwości przystosowania opryskiwacza dla osób leworęcznych.

Inne dostępne modele to: Titan 12 L. i Titan 20 L.
:idea:
== Serwis techniczny MAROLEX Sp. z o.o. ==
== https://www.marolex.pl" onclick="window.open(this.href);return false; ==
aurynka
---
Posty: 2061
Od: 26 wrz 2006, o 14:28

Post »

Serwis pisze:(nie wymagana jest praca dźwignią pompy przez cały czas, jak to ma często miejsce w opryskiwaczach plecakowych, co jest zasługą innowacyjnej konstrukcji pompy)
Ja bardzo przepraszam, ale za nic w świecie nie mogę tego zdania zrozumieć. :oops: Czyli co? 4 ruchy na początku i 12l schodzi? :oops:
Awatar użytkownika
Serwis
---
Posty: 82
Od: 30 maja 2005, o 23:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Witam
Nie, nie :)
3 do 5 ruchów spowoduje uzyskanie maksymalnego ciśnienia w pompie , ale podczas pracy opryskiwaczem należy średnio raz na minutę wykonać jeden ruch by utrzymać właściwe ciśnienie.
Pozdrawiam
== Serwis techniczny MAROLEX Sp. z o.o. ==
== https://www.marolex.pl" onclick="window.open(this.href);return false; ==
aurynka
---
Posty: 2061
Od: 26 wrz 2006, o 14:28

Post »

Serwis pisze:należy średnio raz na minutę wykonać jeden ruch by utrzymać to ciśnienie
Co minutę trzeba ściągać plecaczek z siebie? :shock: No chyba, że ja znowu coś źle zrozumiałam? :oops:

p.s. Boże - dlaczego ja nie jestem facetem? :?
Mariola54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4858
Od: 11 wrz 2006, o 00:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Post »

Aurynko raz na minutę naciśniesz dźwignię, która spowoduje utrzymanie ciśnienia.
Nie zdejmujesz opryskiwacza z pleców.
P.S lepiej jednak być kobietą :D :D :D
aurynka
---
Posty: 2061
Od: 26 wrz 2006, o 14:28

Post »

Mariola54 pisze:Aurynko raz na minutę naciśniesz dźwignię, która spowoduje utrzymanie ciśnienia.
Nie zdejmujesz opryskiwacza z pleców.
P.S lepiej jednak być kobietą :D :D :D
Dzięki Mariolu :D A wiesz może czy jest tam jakaś regulacja siły?
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7567
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post »

Troszeczkę nieprecyzyjnie zadane pytanie...
Jakiej siły ?
Jest regulacja i długości lancy i siły strumienia. Przez przekręcanie dyszy regulujemy siłę rozpylenia i kąt strumienia cieczy. Dobierając jedną z wielu produkowanych przez Marolex dysz można uzyskać odpowiednią kroplistość i wydatek cieczy.
Link do zestawów dysz znajduje się na wejściowej stronie forum pod hasłem "akcesoria Marolex".

Zestaw 7 dysz: http://www.marolex.pl/htm_pl/c13.htm
Opis charakterystyk dysz Marolex (tabela): http://www.marolex.pl/images/headers/dysze-opis.gif

Proponuję w razie dalszych niejasności , zadać pytanie mailem na adres serwisu techn.: serwis@marolex.pl
dokładniej je precyzując lub najlepiej skypem
do p.Adama . Jego nick: adamtylko78

Wszystko zostanie wtedy wyjaśnione precyzyjnie on-line, w przypadku dalszych pytań.
:idea:
Miłego dnia!
Admin.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zapytaj ekspertów MAROLEX. Pytania i porady techniczne.”