Osłona herbicydowa.

Masz pytania dotyczące produktów MAROLEX ? Tu jest miejsce, gdzie można zadawać pytania do ekspertów MAROLEX. Porady i wskazówki techniczne.
ODPOWIEDZ
andy999
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 8 paź 2006, o 19:51

Osłona herbicydowa.

Post »

Witam.

Zamierzam nabyć w Państwa sklepie osłonę herbicydową i stąd moje pytania:

- Czy ta osłona jest wyposażona w dyszę płaskostrumieniową bo sądząc po wyglądzie osłony taka byłaby najlepsza.
- Jaką szerokość terenu można opryskać używając tej osłony ( jaka jest jej szerokość ) , chroniąc przy tym inne rośliny ?

andy999
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7590
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post »

Każda końcówka lancy łącznie z płaskostrumieniowymi pasuje do tej osłonki
Osłonka jest sprzedawana bez dysz , gdyż dysze są w komplecie z opryskiwaczami (dysze o stożkowym kącie rozpylenia - okrągłe - regulowane).
Płaskostrumieniowe są w komplecie tylko w wersji Profession PLUS(do bielenia oraz w zestawach dysz 3 , 5 , 7 )

W wersji (normalnej) Profession nie ma dysz płaskostrumieniowych w komplecie ()są 2 dysze z regulacją kąta strumienia)

Jeśli chodzi o szer. terenu w przybliżeniu jest to 10 cm x 40 cm
Bardzo proszę o kontakt z serwisem serwis@marolex.pl w razie dokładniejszych pytań.
Miłego dnia!
Admin.
eMZet
1000p
1000p
Posty: 1349
Od: 7 lip 2006, o 22:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Potwierdzam olbrzymią przydatność tej osłony w praktyce. Można opryskiwać herbicydami nawet przy wietrze, nie czekając na ciszę. Stosuję ją z powodzeniem.
Mietek.
andy999
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 8 paź 2006, o 19:51

Post »

Administrator pisze:Każda końcówka lancy łącznie z płaskostrumieniowymi pasuje do tej osłonki
Osłonka jest sprzedawana bez dysz , gdy.ż dysze są w komplecie z opryskiwaczami.

Jeśli chodzi o szer. terenu :
Bardzo proszę o kontakt z serwisem serwis@marolex.pl w razie dokładniejszych pytań.
Osłona ma inną konstrukcję niż osłona firmy Kwazar, która ma dyszę płaskostrumieniową w niej zamontowaną. Stosowanie zwykłej dyszy powoduje skapywanie herbicydu po ściankach osłony. Reasumując konieczna jest wymiana dyszy na płaskostrumieniową i będzie chyba OK.

andy999
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7590
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post »

Oczywiście masz rację, ponieważ tak zaprojektowano osłonkę aby łatwo mieściła się też w wąskich miejscach np. między rzędami truskawek
Do osłonki pasują wszystkie płaskostrumieniowe dysze i te polecamy jako najlepsze - nic nie trzeba wtedy regulować.

Można użyć również okrągłych dysz, jednak do strumienia wąskiego lepsze są płaskostrumieniowe by nie było rozpylania na ściankę


Poniżej podaję, które zestawy dysz zawierają płaskostrumieniowe dysze:



Zestaw - 7 dysz (4 płaskostrumieniowe w komplecie)
http://www.marolex.pl/htm_pl/c13.htm


Zestaw - 5 dysz (3 płaskostrumieniowe w komplecie)
http://www.marolex.pl/htm_pl/c14.htm


Zestaw - 3 dysz herbicydowch (3 płaskostrumieniowe)
http://www.marolex.pl/htm_pl/c30.htm


Wydatki cieczy - specyfikacje dysz:
http://www.marolex.pl/images/headers/dysze-opis.gif


Płaskostrumieniowe dysz oznaczane są symbolami MF...

Wszystkie kocówki lanc, lance i dysze pasują do osłonki herbicydowej, jednak w przypadku użycia dysz z regulacją możliwe jest stosowanie ustawienia dyszy na wąski kąt oprysku - częściej w przemysłowych zastosowaniach niż ogrodowych.
Aby uzyskać drobnokroplisty strumień zaleca się użycie płaskostrumieniowych dysz MF.

Zamontowanie osłonki na lancy jest niezwykle proste - po prostu wciska się lekko lancę w otwór osłonki (gumowy , okrągły element w osłonce). Osłonka solidnie zostaje zamocowana.

Polecam ten produkt jako bardzo "użyteczny' dla ogrodników / działkowców.




:idea:
Miłego dnia!
Admin.
andy999
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 8 paź 2006, o 19:51

Post »

Czy ja nie mogę znaleźć, czy nie ma w Waszym e-sklepie tego zestawu:

Zestaw - 3 dysz herbicydowch (3 płaskostrumieniowe)
http://www.marolex.pl/htm_pl/c30.htm

Pozdrawiam

andy999
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7590
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post »

Faktycznie nie jest dodany, oczywiście jest dostępny cały czas.
Jutro przekażę informację i zostanie dodany do e-sklepu
Bardzo dziękuję.
Miłego dnia!
Admin.
kluska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 830
Od: 3 sty 2008, o 11:26
Lokalizacja: Tarnowo Podgórne

Post »

Próbowałam dzisiaj założyć dyszę płaskostrumieniową do oprysku na dwuliścienne i niestety nie wymyśliłam jak to się robi. Co prawda, mam powtórzyć oprysk po dwóch miesiącach, ale wolę zapytać już teraz. A zupełnie fantastycznie by bylo, gdyby ktoś mi pokazał to na zdjęciu :)
Z góry wielkie dzięki
Magda
PS Posiadam 7 dysz dodatkowych
kluska - "ogrodnik" od czerwca 2006
andy999
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 8 paź 2006, o 19:51

Post »

kluska pisze:Próbowałam dzisiaj założyć dyszę płaskostrumieniową do oprysku na dwuliścienne i niestety nie wymyśliłam jak to się robi. Co prawda, mam powtórzyć oprysk po dwóch miesiącach, ale wolę zapytać już teraz. A zupełnie fantastycznie by bylo, gdyby ktoś mi pokazał to na zdjęciu :)
Z góry wielkie dzięki
Magda
PS Posiadam 7 dysz dodatkowych
No to może ja spróbuję wyjaśnić, bo też miałem z tym kłopot.

Załóżmy, że chcemy skorzystać z dyszy niebieskiej - płaskostrumieniowej, a fabrycznie jest założona żółta - standartowa.
Najpierw rozkręcamy zamontowaną fabrycznie dyszę odkręcając jej żółtą część, następnie czarny pierścień. Wyjmujemy z środka uszczelkę gumową oraz plastikowy rozpylacz. Ten rozpylacz nam się do dyszy płaskostrumieniowej nie przyda !
Niebieską dyszę przekładamy przez otwór w czarnym pierścieniu, następnie gumową uszczelkę i całość zakręcamy do końcówki lancy i gotowe.
Została nam jedna część z tej operacji, która znowu się przyda do dyszy standartowej.

Pozdrawiam

andy999
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zapytaj ekspertów MAROLEX. Pytania i porady techniczne.”