Powrót na główną stronę Forum. Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy Fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.

Strefa czasowa: UTC + 1

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1, 2, 3, 4  
Autor Wiadomość
karool
 Tytuł: Re: MX20 - Nowość Marolex - 2011r
PostNapisane: 6 cze 2011, o 22:55 
200p
200p

więcej niż 1
Witam! Od dzisiaj jestem szczęśliwą posiadaczką MX 20.O godz.16 kurier przywiózł to cudo i po sprawdzeniu na wodzie zabrałam się za opryski świeżutką pokrzywówką przefermentowaną z EMami.
Byłby to Mercedes w amatorskich opryskiwaczach, jednak gdyby się chcieć czepić to mam jedną uwagę .
Chodzi o drobiazg,czyli lejek z sitkiem dołączony w komplecie.Głowę daję ,że projektant tego lejka nigdy takowego nie używał.Dość ,że sitko fakturą słabo przepuszcza ciecz to lejek jest za niski i napełnianie 18 litrów zajmuje sporo czasu ,nie mówiąc o tym ,że zbyt szybkie nalewanie powoduje rozlewanie się nalewanej cieczy.Do drugiego napełniania cedziłam moją pokrzywówkę drobnym sitkiem perlonowym do wiadra i następnie zwykłym lejkiem do opryskiwacza.Trochę skomplikowane ale znacznie szybciej poszło niż tym z kompletu.
Sam oprysk bez balastu na plecach,to czysta przyjemność.Dla mnie kółka mogłyby mieć mniejszy rozstaw do oprysków w warzywniku, bo na ścieżkach się nie mieszczą ale to już czepianie się.
Jeszcze czepiłabym się podziałki.Fajnie,że jest tłoczona ale trochę słabo widoczna ja sobie pozaznaczam flamastrem permanentnym i będzie dobrze.
Mimo tych uwag ,gratulacje dla firmy za ten projekt.Mam Titana z dokupionymi nowymi paskami ,ale MX 20 kasuje chyba wszystkie plecakowe.
Jeszcze pochwała dla sklepu.To mój trzeci zakup i za każdym razem bez żadnych problemów ,szybko i sprawnie.
pozdrawiam Alicja ;:138 ;:138

Zobacz profil Wyślij e-mail      

Administrator
PostNapisane: 7 cze 2011, o 06:23 
---

więcej niż 1
To cenne uwagi, pozwalające poprawiać systematycznie w przyszłości funkcje i użyteczność modelu MX20.
Przekażę powyższe informacje do odpowiednich osób w firmie
Z lejkiem ma Pani rację zapewne, może być za mały. Tu zapokutowało najprawdopodobniej to iż WSZYSTKIE zespoły i akcesoria
jak lance , uszczelki i tu lejek mają być zamienne i pasujące do siebie / uniwerslane .

Po prostu chodzi o to , że jak ktoś kupi jeden opryskiwacz Marolex, to do innych , zakupionych wcześniej i w przyszłości całe wyposażenie Marolex będzie pasowało. Lejek ten jest dokładany do mniejszych opryskiwaczy gdzie pojemności są mniejsze 5, 7 , 9, 12 litrów.

Jeśli chodzi o rozstaw kółek i ich szerokość. Wiem ze spotkań w grupie techników, że celowo są szerokie by nie grzęzły w ziemi wilgotnej w terenie a opryskiwacz był stabilny , jest dość ciężki przy swojej objętości. Przy węższym rozstawie mógłby się przewracać a tak, przyzna Pani iż jest bardzo stabilny.

W sprawie podziałki przekażę info do właściwych osób, może coś z tym zrobią.

Dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

karool
PostNapisane: 7 cze 2011, o 09:58 
200p
200p

więcej niż 1
Szanowny Administratorze! Dziękuję za wyjaśnienia.Przyznaję ,że kółka są bardzo stabilne i poruszanie się po trawie w sadzie nie sprawia problemu. Co do lejka. Porównałam lejek od Tytana z MX 20.Sprawa prosta.Od Tytana jest ponad dwa razy wyższy.samo sitko z powodu większego otworu jest tez szersze, natomiast otworki ma mniejsze, jednak woda przelatuje bez problemu.Tu wystarczyłoby przedłużyć plastik lejka i "pocienić" plastik sitka bo woda myślę ,że z powodu jego grubości wręcz stoi w sitku.Mam podobne sitko w domu i trudno w nim cedzić .
Przedłużenie lejka nie zmieniłoby kompatybilności z innymi opryskiwaczami.Szkoda,że nie pasuje do tytana,bo bym sobie zamieniła.
Oczywiście ,że celem mojej pisaniny jest pomoc w stworzeniu ideału,choć jak w życiu wszystkim nie dogodzisz.
Nie jestem "czepiaczką" dla zasady,opryskiwacz jest genialny ...ale... ;:106

Administrator
PostNapisane: 7 cze 2011, o 11:20 
---

więcej niż 1
Absolutnie nie odbieram tych konstruktywnych uwag jako czepianie się :D
Już rozmowa na ten temat dziś się odbyła, informuję:
1.
Będą dokładane lejki większe , te które idą do wersji Profession PLUS (cena NIE ulegnie zmianie)
Lejki te mają znacznie wyższy kołnierz niż lejki od "zwykłych Professsionów"
2.
Kółka i rozstaw jest bardzo dobry i nie ulegnie zmianie.
3.
Nadruki skali. Tu jest techniczny problem, gdyż nadruk na powierzchni nie cylindrycznej i nie płaskiej za pomocą sita jest przy tej wielkości nie do wykonania w ten sposób by był dobrej jakości. Nalepki też odpadają - skali nie chcemy usuwać a naklejenie obok na nie równej powierzchni jest złym pomysłem (odpadałyby po czasie). Mimo to nie jest porzucony całkowicie kierunek by coś z tym zrobić by była lepiej czytelna skala.

Z wyrazami szacunku
Admin.

karool
PostNapisane: 7 cze 2011, o 11:35 
200p
200p

więcej niż 1
Jeszcze raz dzięki za natychmiastowa rekcję.Tylko czy takie lejki mogę zdobyć oddzielnie,bo dopiero w poniedziałek dostałam opryskiwacz, to nowego dla lejka nie kupię. :?:
pozdrawiam serdecznie Alicja

Administrator
PostNapisane: 7 cze 2011, o 12:11 
---

więcej niż 1
Porozmawiam :D

shanti
PostNapisane: 2 lip 2011, o 22:30 
100p
100p

więcej niż 1
Witam, nabyłem kilka dni temu MX-20. Jest jedna uwaga - niby drobna ale popsuła mi radość z nowo posiadanego opryskiwacza. Napisy "MX-20" to duża naklejka, która mimo tego że jeszcze nie używałem opryskiwacza, już w 1/4 odeszła sama od opryskiwacza. Po prostu się odkleja sama. Czy nie lepiej było zastosować tłoczony napis, skoro to najnowszy i najlepszy Wasz model ???

Administrator
PostNapisane: 4 lip 2011, o 09:39 
---

więcej niż 1
Tak ,to racja, nalepka jest problemem. Będzie to zmienione, sądzę że w ciągu 2-3 miesięcy. Problemem była niecylindryczna powierzchnia i problem z drukiem sitem. Ja nie jestem osobą "techniczną " i może czegoś nie do końca wiem ale wiem z narad, że decyzja o tym zapadła iż będzie nadruk w innej formie.
To słuszna uwaga , dziękujemy .

PanOgrodnik
PostNapisane: 7 lis 2011, o 17:19 
100p
100p

1 szt.
Widzę, że temat ucichł. Wypowiedziały się może ze 3 osoby. Sezon oprysków dobiega końca. Jak ocena nowość mx20?

miko4
PostNapisane: 10 sty 2012, o 08:13 
200p
200p

1 szt.
W tym roku mam zaplanowany zakup tego opryskiwacza z dodatkową lancą poziomą. Myślę, że będzie dobry na moje potrzeby- ogród 0.7ha Może ktoś podzieli się uwagami co do tego opryskiwacza.
Marcin

x-C-j
PostNapisane: 10 sty 2012, o 11:43 
---

więcej niż 1
Mam kilka modeli opryskiwaczy firmy Marolex i min. mam MX20 i co mogę powiedzieć - otóż to że jest to sprzęt naprawdę godzien polecenia. Ja osobiście używam go do oprysków w sadzie owocowym z dokręconą długą trzymetrową lancą (notabene też firmy Marolex - przy wysokich drzewach super sprawa). MX20 sprawdza się świetnie jeśli idzie o komfort pracy i ilość płynu roboczego. Minusem jest tylko jedno: przy stosowaniu długiej lancy często trzeba pompować ciśnienie bo zbyt krótko podaje ono ładnie rozproszoną ciecz roboczą (przy lancy krótkiej jaka jest w standardzie w komplecie, zdecydowanie dłużej utrzymuje się ciśnienie bez dopompowywania). Wystawiam ocenę 5+ i polecam każdemu ten sprzęt do własnego użytku. :wink:

miko4
PostNapisane: 10 sty 2012, o 12:19 
200p
200p

1 szt.
Dziękuję za opinię- utwierdziła mnie w konieczności zakupu właśnie tego opryskiwacza. I jeszcze jedno pytanie, czy lepiej kupić lance z 3 , czy z 5 dyszami poziomymi. Jak w praktyce sprawdzają sie te lance.
Marcin

miko4
PostNapisane: 9 lut 2012, o 10:56 
200p
200p

1 szt.
Opryskiwacz zakupiony z lancą na 3 dysze. Czeka wiosny na sprawdzenie, Wizualnie bardzo ładny i zgrabny.
Marcin

mikita
PostNapisane: 26 kwi 2012, o 19:13 
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Mam pytanie blondynki:)
czy w czasie użytkowania należy go położyć? Nie ma wewnętrznego węża, więc aby woda docierała do węża zewnętrznego muszę całość położyć?

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 53 ]  Idź do strony nr...        1, 2, 3, 4  

Strefa czasowa: UTC + 1

|    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości