OPRYSKIWACZ TITAN -podtrzymanie ciśnienia

Masz pytania dotyczące produktów MAROLEX ? Tu jest miejsce, gdzie można zadawać pytania do ekspertów MAROLEX. Porady i wskazówki techniczne.
ODPOWIEDZ
dalekiport
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1138
Od: 14 gru 2010, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia / Nowe Polaszki
Kontakt:

OPRYSKIWACZ TITAN -podtrzymanie ciśnienia

Post »

Pośród licznych opinii i opisów opryskiwaczy plecakowych znalazłem i taką:

" ... Dlatego proponuję zdecydowanie opryskiwacz plecakowy najlepiej faktycznie jak to będzie 12 litrowy. Zasada działanie tego opryskiwacza rożni się od kompresyjnych 9 lub 12 litrowych bo po uzyskaniu odpowiedniego ciśnienia jakiś czas możesz sobie spacerować i opryskiwać natomiast w przypadku opryskiwacza plecakowego trzeba uzyskane ciśnienie podtrzymywać przez jednostajne ruchy dźwignią ale technika i jakość wykonania tych opryskiwaczy jest tak wysoka że nie sprawia to żadnego kłopotu ani nie jest uciążliwe ..."

Jak to rozumieć, czy podczas oprysku muszę nieustannie pompować dźwignią do podtrzymania ciśnienia, czy po uzyskaniu ciśnienia jakiś czas (jaki ??) mogę wykonywać oprysk
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7567
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: OPRYSKIWACZ TITAN -podtrzymanie ciśnienia

Post »

Nie trzeba cięgle pompować, należy co jakiś czas dopompowywać. Ciśnienie jest przez jakiś czas. Ponieważ w opryskiwaczach plecakowych w przeciwieństwie do modeli ręcznych Profession ciśnienie jest tworzone w samej pompie (nie w zbiorniku) to objętość poduszki powietrznej jest mniejsza, a więc czas między pompowaniami krótszy
Miłego dnia!
Admin.
dalekiport
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1138
Od: 14 gru 2010, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia / Nowe Polaszki
Kontakt:

Re: OPRYSKIWACZ TITAN -podtrzymanie ciśnienia

Post »

Dziękuję, właśnie zakupiłem Titan 12 i przyznam, że wykonany jest rewelacyjnie
Wykonałem pierwszy łazienkowy oprysk, pracuje się nim leciutko i z przyjemnością
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zapytaj ekspertów MAROLEX. Pytania i porady techniczne.”