Ulepszenia w produktach firmy Marolex.

Masz pytania dotyczące produktów MAROLEX ? Tu jest miejsce, gdzie można zadawać pytania do ekspertów MAROLEX. Porady i wskazówki techniczne.
jaJacek
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 48
Od: 14 paź 2005, o 07:52
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post »

Oczywiście -bezpieczeństwo przede wszystkim

A mam jeszcze pytanie o automyjkę - czy dysze dołączone do niej pozwalają na traktowanie urządzenia i jako opryskiwacz ogrodniczy i jako myjkę do np: samochodu i jak się ma cisnienie z mojego marolexa 5l do cisnienia jakie daje myjka?
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Wracając do tematu poprzedniego - miarka do mierzenia ilosci płynu może by się faktycznie przydała. :wink:
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
pogotowie ogrodnicze
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1407
Od: 23 wrz 2005, o 18:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post »

ja używam strzykawek jak narkoman,miarki do herbicydów

Janusz
Pozdrawiam. Janusz Ogrodowy Lekarz
diagnostyka na facebooku
Internetowe Pogotowie Ogrodnicze ...
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

pogotowie ogrodnicze pisze:Serdecznie dziękuje Firmie Marolex i sponsorowi za wspaniały prezent ;:109
Obrazek
Janusz
Nie zapomnij napisać jak się go użytkuje. Inni laureaci też niech napiszą jak sprawuje się ich sprzęt i jakie ulepszenia w nim proponują... Ja ze swojego opryskiwacza Profession 7 jestem bardzo zadowolony. Jest to sprzęt bardzo dobrej jakości, idealny do użytkowania na terenie ogródków działkowych i jak na razie niezawodny. Bardzo przydatne okazały się dodatkowe akcesoria jak przedłużacze 60 i 100 cm oraz wąż o długości 5 m do oprysku drzewek i ... Jest o wiele lepszy od posiadanego poprzednio K-6/S, który po niecałym roku użytkowania się zepsuł.
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
pogotowie ogrodnicze
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1407
Od: 23 wrz 2005, o 18:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post »

Erazm pisze:Wracając do tematu poprzedniego - miarka do mierzenia ilosci płynu może by się faktycznie przydała. :wink:
Wszystkie opakowania środków z zasady posiadają miarki

Janusz
Pozdrawiam. Janusz Ogrodowy Lekarz
diagnostyka na facebooku
Internetowe Pogotowie Ogrodnicze ...
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Tak, ale w tej dyskusji chodziło o miarkę do mierzenia ilości wlanej wody do opryskiwacza.
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
Admin_(do2007r.)
---
Posty: 857
Od: 19 maja 2005, o 14:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie
Kontakt:

Post »

Miarka jest wytłozona z boku na zbiorniku w litrach i galonach.
Jest mniej może czytelna niż nalepka ale za to trwała i niezniszczalna praktycznie.
Nalepka nie może być ponieważ by zeszła pod wpływem środkiów chemicznych /upływu czasu /zerwania....
---...== Admin ==...---
Prawdopodobnie Najlepsze Forum Ogrodnicze w Polsce.
http://www.FORUMOGRODNICZE.info" onclick="window.open(this.href);return false;
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Obrazek

Auto - Myjka (Auto.Washer) to świetny produkt przeznaczony do mycia samochodów. Mimo temperatury -4ºC wymyłem dziś swojego Peugeota bardzo dokładnie po podróży w woj. warmińsko- mazurskie. Polecam wszystkim zmotoryzowanym. ;:113
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
Admin_(do2007r.)
---
Posty: 857
Od: 19 maja 2005, o 14:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie
Kontakt:

Post »

Nie uzyskuje się tu oczywiście ciśnienia takiego jak w Karcherze bo tylko do 4 atm., ale głównym celem było to aby urządzenie mogło pracować w ogóle bez prądu - często takie sytuacje występują. brak wtyczki, osiedlowe miejsca do mycia. Do mycia zalecany jest najlepiej szampon bez spłukiwania są takie z woskiem - wtedy nie trzeba spłukiwać .
Innym często wykorzystywanym przeznaczeniem jest "po zimie" spłukanie we własnym zakresie nadkoli i podwozia z soli i chemii.
---...== Admin ==...---
Prawdopodobnie Najlepsze Forum Ogrodnicze w Polsce.
http://www.FORUMOGRODNICZE.info" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
nemo56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1623
Od: 18 sie 2005, o 15:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

ja swój opryskiwacz profession 5 używałem wczoraj skutecznie do oprysków brzoskwiń i moreli. Aż się sąsiady zleciały (dwaj). Musiałem im pożyczyć, bo tak narzekali na swoje stare cudeńka. (hi, hi). W każdym razie spisywał się znakomicie i nie jest to kadzenie Adminowi. Jeśli będzie tak samo spisywał się po setnym czy tysięcznym razie, to tylko pogratulować.
zasięg dobry do niskich drzewek, ciśnienie i rozprysk bez zarzutu. Jedynie,jak za duże ciśnienie, to cieknie spod zaworu bazpieczeństwa. Ale to chyba normalne.
Jakub . . . . .
Awatar użytkownika
Admin_(do2007r.)
---
Posty: 857
Od: 19 maja 2005, o 14:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie
Kontakt:

Post »

Info od Użytkownika :"Z pod zaworu bezpieczeństwa cieknie przy napełnieniu cieczą max"

Odp:
Sprawa jest oczywista. Bardzo się zdziwiłem iż cieknie gdzieś przy zaworze dozującym przy rączce gdyż nie powinno w żaden sposób, ponieważ jest 2 poziomowa kontrola tego zespołu w firmie.
Natomiast przy zaworze bezpieczeństwa jeżeli poziom cieczy dotyka zaworu bezpieczeństwa to oczywiste będzie, że zamiast powietrza ujdzie ciecz w tym miejscu bo właśnie w tym celu zaprojektowany jest ten zawór, aby upuszczał ciśnienie przy nadmiernym napompowaniu opryskiwacza.
W instrukcji jest zaznaczone: NIE napełniać zbiornika powyżej określonego poziomu cieczą (oczywiście niższego niż mocowanie zaw.bezp.)
Nie wolno tak robić, gdyż uniemożliwia to pracę zaworu bezpieczeństwa i jest niebezpieczne dla użytkownika.
---...== Admin ==...---
Prawdopodobnie Najlepsze Forum Ogrodnicze w Polsce.
http://www.FORUMOGRODNICZE.info" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Serwis
---
Posty: 82
Od: 30 maja 2005, o 23:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Witam po dłuższej przerwie Wszystkich:

Odpowiadam w związku z pytaniem o poziom maksymalny cieczy, pracę zaworu bezpieczeństwa

W instrukcji obsługi w rozdziale 1, pkt 6, pogrubioną czcionką objaśniamy aby nie napełniać zbiornika powyżej pojemności roboczej zbiornika.

Pojemność robocza podana jest niżej w tabeli na tej samej stronie.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości pozostaję do Państwa dyspozycji.
Moderator /Adam
== Serwis techniczny MAROLEX Sp. z o.o. ==
== https://www.marolex.pl" onclick="window.open(this.href);return false; ==
Basia
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 654
Od: 28 maja 2006, o 15:43
Lokalizacja: Kędzierzyn (opolskie)

Post »

Proponuję drobiazg do poprawy. W opryskiwaczu dwulitrowym miarka kończy się na 1.5 litra.
Wymaga to samodzielnego zaznaczenia po wcześniejszym odmierzeniu 2 litrów.

Serdecznie dziękuję za nagrodę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zapytaj ekspertów MAROLEX. Pytania i porady techniczne.”