[Profession PLUS] - opis opryskiwacza do bielenia i malowania.

Masz pytania dotyczące produktów MAROLEX ? Tu jest miejsce, gdzie można zadawać pytania do ekspertów MAROLEX. Porady i wskazówki techniczne.
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7567
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Re:

Post »

perdii pisze:
nemo56 pisze:no, to bielenie np. drzewek będzie taką przyjemnością, że trzeba będzie zrobić to jako nagrodę dla dzieciaków. q:O)x-<
Jestem posiadaczką tego opryskiwacza od czterech lat. Niestety coś robię nie tak ponieważ nie sprawia mi przyjemności opryskiwanie wapnem.Próbowałam kilka razy i zawsze wapno spływa mi strużkami. Możliwe,że coś źle robię. Do oprysków jest bardzo dobry. Przez czas jaki go uzywam nie mam problemów technicznych (odpukać)

Do bielenia (wapnem) spełnić należy poniższe warunki aby Profession PLUS pracował idealnie

1. Przecedzone wapno przez sitko, bez grudek dobrej jakości jednolicie rozrobione
2. Konsystencja dość rzadka , podobna do rzadkiej śmietanki :wink: , ( przepraszam za niefachowe określenie )
3. TYLKO brązowa dysza (jest w komplecie lub zestawach dysz)
4. Odpowiednio duże ciśnienie, należy dopompować aż otworzy się zawór bezpieczeństwa
:idea: :idea:

Powodzenia, powinno pracować idealnie :D
Miłego dnia!
Admin.
perdii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4522
Od: 21 mar 2006, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Profession PLUS - opis opryskiwacza do bielenia i malowania.

Post »

Dziękuję za odpowiedź. Będę próbować. :D
dosia
1000p
1000p
Posty: 1024
Od: 1 lut 2009, o 16:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Profession PLUS - opis opryskiwacza do bielenia i malowania.

Post »

:wink: Dziękuję Przemku , po takiej instrukcji bielenie musi sie udać .Już zamówiłam plusa . :wit
Pozdrawiam Anula
pod naszym niebem
perdii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4522
Od: 21 mar 2006, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Profession PLUS - opis opryskiwacza do bielenia i malowania.

Post »

Zapomniałam pochwalić się,że dzięki wytłumaczeniu ;:14 jak wykonać mieszankę oraz jak postępować przy przygotowaniu opryskiwacza do malowania oraz obejrzeniu filmów instruktażowych Firmy Marolex drzewka zostały pobielone. Super zabawa. Tylko jest problem malutki, a mianowicie kto ma bielić Wszyscy chcą wykonywać :;230 tą pracę jak w reklamie "Ludwika" :;230
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Re: Profession PLUS - opis opryskiwacza do bielenia i malowania.

Post »

Opryskiwacz Profession PLUS mam od 2006 roku. Wykorzystuję go do bielenia drzewek na działce i tunelu foliowego w czasie upałów. To naprawdę świetny nabytek. Polecam wszystkim. :D
Awatar użytkownika
vins
50p
50p
Posty: 65
Od: 9 mar 2006, o 00:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: Profession PLUS - opis opryskiwacza do bielenia i malowania.

Post »

Witam!
Przepraszam wszystkich, czytam posty ale chciałbym Was poprosić o radę odnośnie przygotowania roztworu do bielenia pomieszczenia gospodarczego. Przeczytałem,że należy sporządzić roztwór 10 litrów wody i ok.2 kg wapna. Po wymieszaniu wapna z wodą należy odczekać jakiś czas, aż wapno opadnie na dno i wlać to co się nad nim unosi? Czy po wymieszaniu wlać cały roztwór w całości do opryskiwacza? Proszę o rady.
rafla
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 36
Od: 8 lut 2011, o 21:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Galicja

Re: Profession PLUS - opis opryskiwacza do bielenia i malowania.

Post »

Wczoraj pierwszy raz bieliłem Professionalem, jestem pod wielkim wrażeniem. Idzie jak burza bez specjalnych ceregieli. Miałem 3 rodzaje wapna, rozcieńczałem na oko (mniej więcej 4kg na 10l), byle w miarę bez problemów przelewało się przez sitko. Co wapno to inne zachowanie, było takie z dużą ilością grudek, trzeba było się trochę namęczyć. Ale miałem też takie które nie posiadało prawie żadnych grudek, do wiadra z wodą i prosto do sitka, bez żadnego oczekiwania na opadnięcie. A sam oprysk to czysta przyjemność, zero problemów, zastanawiam się nawet czy nie lepiej byłoby założyć tą mniejszą dyszę. Drzewka bielusieńkie... jak i wszystko naokoło... :D

Testowałem też jakieś drogie wapno "z klejem", ciężko szło przelewanie przez sitko... ale może będzie się dłużej trzymać.
Awatar użytkownika
ewikk77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1082
Od: 8 sty 2010, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Profession PLUS - opis opryskiwacza do bielenia i malowania.

Post »

Mam profession plusa od kilku lat. Używałam m.in. do cieniowania folii wapnem, ale mam problem. Podczas bielenia zgubiłam w trawie końcówkę (czarną nakrętkę) z dyszą brązową do bielenie. O ile dysza to nie problem, bo jest jeszcze w zapasie czerwona (podobno też do wapna się nadaje), a poza tym można dysze dokupić, to problem mam z nakrętką. Kupiłam taki zestaw: http://sklep.marolex.pl/product_info.php?products_id=73 , ale wydaje się, że zestaw stanowi całość, a poza tym ta nakrętka czarna ma inne wymiary nie pasujące do czerwonej dyszy. Nigdzie nie widzę w akcesoriach takiej nakrętki, czy można gdzieś ją dokupić?
pozdrawiam Ewa
Awatar użytkownika
janek45
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4061
Od: 5 sie 2012, o 07:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia-Mazury

Re: Profession PLUS - opis opryskiwacza do bielenia i malowania.

Post »

Witam właścicieli opryskiwacza Profession PLUS kilka dni temu zakupiłem ten produkt i i jestem pod wrażeniem jak i wielu z was ,malowanie nim i białkowanie to sama przyjemność, na 10l wody dałem 3kg wapna oraz 2l emulsji , malowanie szło bez problemu ,malowałem budynek gospodarczy ,emulsji dodałem by sie wapno nie wycierało i jest super ;:138 ;:138 polecam ten produkt jak najbardziej ;:215
Oaza spokoju u Janka
cz.1 cz.2 cz.3 aktualna
Awatar użytkownika
janek45
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4061
Od: 5 sie 2012, o 07:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia-Mazury

Re: Profession PLUS - opis opryskiwacza do bielenia i malowania.

Post »

Oto mój sprzęt i efekt :heja
Obrazek
Oaza spokoju u Janka
cz.1 cz.2 cz.3 aktualna
moniulica
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 45
Od: 6 lut 2014, o 21:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Profession PLUS - opis opryskiwacza do bielenia i malowania.

Post »

Posiadam Profession Plus i użytkuję od dwóch lat z powodzeniem i przyjemnością. Mam pytanie , czy po przełożeniu dyszy do bielenia do małego opryskiwacza podręcznego możliwe jest również bielenie tym małym opryskiwaczem? (widziałam to w programie ogrodniczym w zeszłym roku , ale zastanawiam się czy nie zepsuję tego mniejszego opryskiwacza , a byłoby mi szkoda).
Pozdrawiam, Monika.
Shadowsong
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 12 mar 2014, o 11:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Profession PLUS - opis opryskiwacza do bielenia i malowania.

Post »

Od dzisiaj jestem właścicielką opryskiwacza Profession Plus 5l. Samo urządzenie przetestuję dopiero w sobotę, ale już dziś mam kilka spostrzeżeń:

1. Sprzęt wygląda bardzo solidnie, a pasek do noszenia (na razie pustego) opryskiwacza jest wygodny.
1. Podziałki objętości wyglądają na nalepkę. Boję się, że po pewnym czasie się odkleją. W Master 1500+ są chyba nadrukowane.
2. Do modelu 5l dołączono instrukcję dla 12l. Czy te dwa modele różnią się wyłącznie wielkością zbiornika na ciecz? Jakie będą numery części zamiennych różniących się od tych z instrukcji?
Awatar użytkownika
janek45
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4061
Od: 5 sie 2012, o 07:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia-Mazury

Re: Profession PLUS - opis opryskiwacza do bielenia i malowania.

Post »

Witam! Ja od drugiego roku jestem użytkownikiem(właścicielem) opryskiwacza Professional plus, zaginęła mi końcówka do pryskania roślin.
Chciałbym się dowiedzieć, gdzie mogę taką końcówkę kupić?
Oaza spokoju u Janka
cz.1 cz.2 cz.3 aktualna
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zapytaj ekspertów MAROLEX. Pytania i porady techniczne.”