Moje Arboretum cz.7

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje Arboretum cz.7

Post »

Karolinko, ale musisz mieć piękne widoki z okien na te magnolie :D Tylko pozazdrościć ;:108

Niedawno sprawdzałam swoje czeremchy, jeszcze ani im się śni kwitnąc, a Twoje już w rozkwicie, to zdumiewające jak cieplej jest u Ciebie!
Awatar użytkownika
Mondfa
500p
500p
Posty: 825
Od: 21 mar 2016, o 09:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Moje Arboretum cz.7

Post »

Uzbierałaś piękności w swoim ogrodzie :) pokazywałam go na wyjeździe świątecznym i wszyscy byli oczarowani ;:167 ;:167 ;:167
Wielu ludzi nigdy nie łączy się ze swoimi prawdziwymi talentami i nigdy nie dowiaduje się, do osiągnięcia czego tak naprawdę są zdolni./Ken Robinson
Ogródkowo
Doniczkowo
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Moje Arboretum cz.7

Post »

Ależ u ciebie pięknie... Tyle kwitnących krzewów naraz ;:oj Tawułę Grefsheim też mam i co roku jestem nią zauroczona :D Glicynia ma już takie wielkie pąki?
Szkoda, że pogoda zepsuła taką fajną wycieczkę i zabrała nam z pewnością przecudne zdjęcia ;:224
Miriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3339
Od: 16 lip 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Moje Arboretum cz.7

Post »

Ależ masz już kwitnień ;:oj Jednak pąki glicynii zrobiły na mnie największe wrażenie,może dlatego,że ciągle o niej marzę ;:173 Kolejna posadzona nie daje znaku życia ;:185 Tawuła przyciąga wzrok,u mnie za słoneczny tydzień może taki widok będzie ;:131
Każdy człowiek potrzebuje stale nawet pewnej ilości trosk,cierpień lub biedy,tak jak okręt potrzebuje balastu,by płynąć prosto i równo.(Arthur Schopenhauer) Pozdrawiam Mirka
Mój ci On, Mój ci On cz.2,
Mój ci on cz. 3
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Moje Arboretum cz.7

Post »

U ciebie to zawsze jest wielkie bogactwo roślin i kwitnień.
ale masz duzo rożnych magnolii.Ta żółta zachwyca.może dlatego,że taka rzadka w kolorycie :)
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: Moje Arboretum cz.7

Post »

Karolinko ;:196 ależ u Ciebie pięknie. ;:oj
Szkoda że mieszkasz tak daleko, bo chyba bym codziennie chodziła koło Twojego ogrodu
zachwycając się kwitnącymi roślinami.
Moja Susan ma dopiero maleńkie pączki i na pewno zakwitnie najwcześniej pod koniec maja.
A Twoja w pełnym rozkwicie. ;:oj
Oczywiście przepiękne są wszystkie Twoje magnolie ale o takich kwitnących cudach tylko mogę pomarzyć.
Z radością oglądam je u Ciebie.
Mojej białej przymrozek zniszczył kwiatki. ;:145
Życzę pogodnych dni , bez padów i gradu, za to dużo ;:3
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Moje Arboretum cz.7

Post »

Karolinko ależ u Ciebie wiosna szaleje, nie mogę się napatrzeć na te cudownie kwitnące magnolie. Trochę masz tych odmian ;:333 masz rację jak szaleć, to szaleć. Widoki za to oszałamiające, chyba Twoi sąsiedzi i nie tylko, wydeptali już chodnik koło Twojej posesji, nie masz dziur w chodniku? ;:306 .Teraz czekam ;:65 na stokrotkową "mleczną drogę" na ziemi i te olbrzymie ;:oj pnące róże.Stworzyłaś piękny raj na ziemi ;:63 ;:63 ;:63
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Moje Arboretum cz.7

Post »

Karolka jakbym mieszkała trochę bliżej, to sama brałabym dziecko na spacer wokół Twojego Arboretum :D
Moja czeremchy jeszcze nie kwitną, dopiero pączki mają i teraz na to zimno ani im w głowie zakwitnąć ;:173
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
jola1313
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5412
Od: 21 sty 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Suwałk

Re: Moje Arboretum cz.7

Post »

Nie lubię zapachu czeremchy. Ale kwitnie pięknie. Nie miałam pojęcia, że może być inna niż kwitnąca na biało. To się zdziwiłam :lol:
Piękne te Twoje magnolie. Te moje ostatnie kilkunocne - 5* skutecznie mnie odstrasza od zakupu. Skoro serduszki mi zrobiło, to co dopiero takie rarytasy.
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4552
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Moje Arboretum cz.7

Post »

I ja przyłączam się do przechodniów którzy lubią zza płotu oglądać ogrody :) Karolinko a czy targi ogrodnicze mają miejsce w rejonie gdzie mieszkasz? U nas na Pomorzu są wiosną i jesienią, chyba też na początku lata. A pozwól że dopytam o dymkę, czy ją uprawia się ją na cebulę czy na szczypior - moja zeszłoroczna bardzo mało przyrosła.
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moje Arboretum cz.7

Post »

Karolka jak Twoje roślinki poradziły sobie z przymrozkami?, mam nadzieję, że Twój kwitnacy ogród ominęły, własnie patrze na Twoją glicynie i moja w tym roku miała pierwszy raz zakwitnąc, miała mnóstwo pąków kwiatowych, niestety mróz zniszczył wszystkie pączki ;:185
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Moje Arboretum cz.7

Post »

Kochani , wiem ,ze nie wszyscy mają to szczęscie ,ze na Dolnym Śląsku jest najcieplej-ja je mam , dlatego współczuję strat w roslinkach ;:108 Udało mi się między gradem, słońce i deszczem zrobić trochę fotek , póki nas ( mnie i Bąbelka ) deszcz nie pogonił . To na osłodę :)


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kwitnie jabłoń na której jest glicynia, wyraźnie widać jak jest obsypana pąkami glicynii



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Iwonko, czy tak wyglada Twoja różowa czeremcha ?



Obrazek biała czeremcha


Obrazek

Obrazek

Wiśnia w towarzystwie zółtej magnolii



Obrazek

Przy bramie wjazdowej, następny dom już sąsiada



Obrazek

Magnolia na tle pnącej trzmieliny-też na jabłoni :wink:



Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mój nowy nabytek, chyba najwcześniej kwitnacy dereń. Jest nie duży ale już cudnie kwitnie, ma ,mieć najbardziej czerwone kwiaty i chyba tak jest ;:215



Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ostatnie zdjęcia są z drugiej strony domu, tam gdzie kiedyś była ściana świerków i za nią nic nie było widać. Teraz za moimi drzewkami widać dom sąsiada, czasem kolejnych sąsiadów, zależy pod jakim kontem sie robi. Na ich podwórku widać ślad po wyciatych drzewach-pnie . Został tylko jeden świerk przy ich furtce.



Obrazek

Obrazek cdn


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Takie duże pąki są na glicynii na ganku, zaraz będą kwitły, tylko trochę ciepła



Obrazek


to białe na ziemi to dzisiejszy grad. To już widać u sasiada, z świerkami było to nie możliwe żeby skrawek jego podwórka widać



Obrazek

Babel ma nawą zabawkę , od razu informuję ,że to piszczący jamnik :wink:



Obrazek

Obrazek

Nabytek z jesieni, pąki kwiatowe Ośnieży ( nie mylić z Obielą) jeśli n ie zmarzły to zakwitną ku mojej radości :)



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wyjątkowo długo kwitnie porzeczka krwista, warto ją mieć :)
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
Mondfa
500p
500p
Posty: 825
Od: 21 mar 2016, o 09:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Moje Arboretum cz.7

Post »

Kwitnie jabłoń na której jest glicynia, wyraźnie widać jak jest obsypana pąkami glicynii
To tylko u Ciebie jest możliwe Karola ;:306
Piękna wiosna u Ciebie ;:167 ;:167 ;:167
Wielu ludzi nigdy nie łączy się ze swoimi prawdziwymi talentami i nigdy nie dowiaduje się, do osiągnięcia czego tak naprawdę są zdolni./Ken Robinson
Ogródkowo
Doniczkowo
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”