Moje Arboretum cz.7

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Moje Arboretum cz.7

Post »

Oj redukować to ja nie lubię ;:224 Współczuję tych decyzji... U ciebie wcale nie widać jesieni - wszystko takie bujne, kwitnące jakby to początek lata był ;:215
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Moje Arboretum cz.7

Post »

Karolino podziwiam asterki i pięknie owocujące krzewy, to ich druga odsłona po kwitnieniu ;:215
Masz sporo doniczek a masz warunki do przechowania? bo u mnie to problem, który co rok mam ograniczyć a kończy się inaczej ;:306
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Moje Arboretum cz.7

Post »

Marysiu Małgosiu Agnieszko ja doniczki przechowuję w garażu a garaż jest w domu, to i ciepło w miarę i są okna . Ale też co roku mówię ,że teraz będzie kilka sztuk . Niestety latem nawtykałam patyczków i teraz ani nie dam < nie ogrodnikom> bo maluchy zmarnują ,wysyłać ogrodnikom to już za dużo a blisko nikogo niestety nie mam , więc znowu do garażu i część zostawię na dworze pod krzewami . Ale naprawdę w przyszłość już tyle nie naprodukuję bo niby postanowiłam redukować :wink:
ciężko się redukuje , ale w tym roku najbardziej się napracowałam w ogrodzie i niestety to już nie te lata , muszę naprawdę zredukować bo się wykończę :wink: Dlatego rabatę różaną , założoną 2 lata temu też likwiduję . Piękniejsze róze wtykam po kątach inne rozdaje . Bylin też mam tam masę a nie mam sumienia ani jednej zmarnować , więc całą rabatę stopniowo przekopuję i rośliny wyjmuję . Potem znowu wróci trawa i krzewy które już czekają ( nowinki ) :wink:
Astrów mam sporo, to prawda, był czas ,że kolekcjonowałam i kupowałam coraz to nowe kolorki. Z nich akurat się cieszę bo to śliczne jesienne rośliny. Też je wykopuję z rabaty rózanej i wtykam gdzie sie da w ogrodzie a wysokie (których mam najwięcej rozdaję :lol: Kwitną też chryzantemy i ciągle słoneczniczki którym obcinam przekwitłe kwiatki i dlatego kwitną do tej pory. Podobnie też floksy ;:224 U mnie pada a szkoda bo mam jeszcze dużo roboty z tą rabatą a czas goni bo jadę do sanatorium i chciałabym do tej pory posiać już trawę na tej rabacie . Pewnie nie zdążę :( pa dziewczynki :wit
Ania mówi ,że u niej juz były przymrozki, to straszne :( U mnie niby nie było, ale po roślinkach widzę , że chyba były :? no cóż -jesień :lol:
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moje Arboretum cz.7

Post »

Ależ kwitnień u Ciebie jeszcze, slicznie krzewy sie przebarwiają, Lespedeza dwubarwna, ta to mi się spodobała bardzo ;:215 Karolka i u nas juz sie rozchlapało i wiatrzysko przeszło, drzewa połamało, spokojnej nocki życzę :wit
Awatar użytkownika
alicjad31
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7825
Od: 28 lip 2013, o 20:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Moje Arboretum cz.7

Post »

Karolinko opryski na róze w tym roku nie pomagają .U mnie też róże pogubiły liście ,ale to taki rok ....
Mój brat cioteczny jest ogrodnikiem i zabrał mnie do ogrodu ,którym się zajmuje ,żebym mu doradziła w sprawie róż bo opryski nie pomagały .A ogród z samych róz pieknie z komponowanych ze sobą .Tam był jeden problem za duzo wody w gruncie i z nieba jednym słowem wilgoć sprawiła ,ze wszystkie liście opadły jedynie róże Lady Faire jakoś się trzymała
Mnie sianie ozdobnych z nasion nawet tych co łatwo wschodzą coś ostatnio nie wychodzi ,a kiedyś wszystko ladnie mi wschodziło ;:202
Karolciu nie jesteś gapa zamknęłam wątek bo przez rózne sprawy weny nie mam do jego prowadzenia ,a i pokazywać bardzo nie ma już co .
Z moim M znowu coś i jeszcze doszło zapalenie płuc .
Jak otworzę nowy wątek już jak to dam Ci znać :D
Pozdrawiam ;:196
Pozdrawiam Alicja
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Moje Arboretum cz.7

Post »

Dzięki Alu za odpowiedź :) Zdrówka życzę dla M , to masz zmartwienie, bo jak zdrowie szwankuje tom i ogród nie pomoże :? Wiem coś o tym . Faktycznie w tym roku róże odcierpiały. Ale ja już nie mam do tego zdrowia. likwiduję rabatę różaną , bo one chociaż królowe kwiatów , przepiękne i uwielbiam je, to jednak wymagają duuużo pracy, oprysków, zrywania przekwitłych , podcinania, obsypywania na zimę a kto ma na to zdrowie. A w dodatku jak jest taki jak ten , nie udany dla nich rok, to brzydko wyglądają i nic się nie poradzi. W dodatku źle posadziłam , za gęsto, dosadziłam dużo bylin, wszystko się rozrosło i8 jest bałagan .
Tak ,że wykopuję , ale nie wszystkie wyrzucam , ładniejsze rozpycham po kątach ogrodu i będą nadal zdobiły a gorsze , mam dwie taczki , rozdaję. Przyjeżdża córka z koleżanką i zabierze. mam nadzieję ,że wszystkie , bo inaczej pójdą na stertę gałęzi--trudno. Wyrzucam też część bylin--liliowce, słoneczniczki, orliki, rudbekie...oczywiście częsc znowu wtykam gdzie się tylko da. Właśnie dzisiaj wyrównam , posieję trawę i posadzę 3 krzewy , nowinki , które czekają i ten etap kończę. Jednak przy krzewach jest mniej roboty.
A na koniec 15-go jadę do sanatorium do Kołobrzegu leczyć połamany kręgosłup ;:306 i nigdy więcej takich robót ziemnych :;230
Pa kochanie, życzę zdrówka, uważajcie na siebie :wit
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Moje Arboretum cz.7

Post »

Karolcia masz wciąż kolorowo tak jak calutki sezon .Teraz więcej czerwieni w ogródku.No to kuruj się w tym sanatorium .żebyś miała werwę do wiosennych prac :wink:
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4325
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Moje Arboretum cz.7

Post »

karolacha pisze: jadę do sanatorium do Kołobrzegu
Pooddychamy niemal takim samym powietrzem - ja będę w Połczynie Zdroju, ale tylko przez tydzień.
Miłego wypoczynki i zdrowia Karolino
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Moje Arboretum cz.7

Post »

Dzisiejsze zdjęcia mojej jesieni :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek nowa rabata

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek dosadziłam żółtą do czerwonej i razem kwitną :D

Obrazek tę też dosadziłam i to teraz i kwitną :)

Obrazek przepiękna , szlachetna róża a jaki kolor ! cudna ;:63

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek takiego kolorku , lekki fiolet , nie miałam ;:306

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek gizela :)
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
lanceta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3927
Od: 13 wrz 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica

Re: Moje Arboretum cz.7

Post »

Karolino,oby jesień naszego życia była tak piękna jak ...pokazana w Twoim ogrodzie ;:215
Miłego pobytu w Kołobrzegu ;:167
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Moje Arboretum cz.7

Post »

Możemy sobie podać ręce z tymi pracami w deszczu... U mnie też dość często pada, a pracy wciąż multum :? Twój ogród jest piękny o każdej porze roku ;:215
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Moje Arboretum cz.7

Post »

:wit
Ale ty masz Karolinko porządeczek !! ;:224 ;:224
Marcinki szleją.piękne masz kolorki ten kącik relaksu z ławeczką masz piękny,
No i hortensje wybarwiona na maxa, ciesza i dekorują nasze ogrody.I to bardzo ;:167
Awatar użytkownika
Biedronka641
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5724
Od: 5 cze 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Moje Arboretum cz.7

Post »

Karolinko piękna jesień u Ciebie.
Miłego odpoczynku . Odpoczywaj i niech Ci w wolnej chwili zaświeci ;:3
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”