Moje Arboretum cz.7

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moje Arboretum cz.7

Post »

Karola cieszysz się ze słoneczka więc i ja się cieszę, że udało się je załatwić na stałe, no jeśli tylko świecić będzie, a nową piłkę Bąbla i ja zauważyłam i tak sie zastanawiałam jak on ją nosi, no ale wytłumaczyłaś już, już wiem ;:215
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Moje Arboretum cz.7

Post »

Karola, te przebiśniegi w przyszłym roku chyba stworzą kształt serducha ;:215
Kiedy siejesz cynie do gruntu?
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moje Arboretum cz.7

Post »

Karolinko, na pewno przejrzało u Ciebie na posesji. Czasami tak jest, że sadzimy drzewo i nagle okazuje się, że ma złą lokalizację i z małego badylka wyrósł wielki potwór.
Również tak jak Ty, jestem przeciwniczką bezmyślnego wycinania drzew, jednak tam gdzie zagrażają zabudowaniom, ludziom powinno się usuwać. Ale to co niektórzy robią (np. w Łebie), to już barbarzyństwo :evil:
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Moje Arboretum cz.7

Post »

Basiu niektórzy wykorzystali ustawę o wycince drzew dla pozyskania gruntów pod budowy ) deweloperzy) itp i wycinali masowo piękne , zdrowe drzewa w miastach, skwerach , laskach ---to już masakra --chyba nie po to była ta ustawa , tylko dla takich sytuacji jak moja , gdzie drzewa kładły się na dachy w czasie wichury . Ech , tak to jest jak się ustawy robi bez przemyślenia :? Ja i tak dostałabym pozwolenie z Gminy , bo było uzasadnienie. U mnie był problem z właściocielem , który tam nie mieszka i8 miał to w nosie, Ale jak zobaczył ,że drzewa zniszczą mu dom , to się zgodzi :) A ja odetchnęłam i mam jasność--to cudowne uczucie po latach mroku :) :tan

-- 19 mar 2017, o 10:14 --

Bea moje przebiśniegi zagęszczają się ładnie i to fajnie wygląda --może i będzie serducho ;:167 ;:306 Beatko , ja cynie sieję do gruntu kiedy już wychodzę na dobre do ogrodu i zaczynam sieć marchew, pietruchę, sałatę, rzodkiew..., wtedy od razu , za jednym zamachem sieję wszystkie kwiaty do gruntu :) Nigdy Cynie mi nie zmarzły ani nic. Szybko wychodzą i ładnie rosną . Są gęste, dorodne i ładnie to wygląda :)
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Moje Arboretum cz.7

Post »

Iwonko wiedziałam ,ze się będziecie zastanawiały , jak Bąbel te piłkę nosi ? pyszczek tylko przyklejony a piłka w powietrzu ;:306 Te piłki są przepasane takim gumowymi taśmami jakby , to widac:) Piłki są przez to mocniejsze i Bąbel ma je dłużej. Wpierw musi zdjąć te gumy, dopiero potem przegryź. A piłki są znacznie grubsze, większe i cięższe , to ma je dłuzej niż te leciutkie co miała chwilę. Kupiliśmy na zapas kilka tych piłek :;230 Zahacza zbkami za gumę i biega jak szalony po podwórku ;:306 Nie znałam takiego szybkiego i wesołego [pieska ;:215

-- 19 mar 2017, o 10:21 --

A w ogóle to ładnie mi w garażu ożywają zeszłoroczne katalpy jeśli ktoś jeszcze nie ma tego drzewka to podeślę :wink:
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moje Arboretum cz.7

Post »

Dokładnie tak jak napisałaś, dla takich osób jak Ty ta ustawa... szybciej temat można ogarnąć i bez zbędnego biegania po urzędach. ;:333
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Moje Arboretum cz.7

Post »

Karola, czyli chyba siejesz cynie jeszcze przed majem. Mogę spróbować i część też wcześniej wysiać.
W tym roku mam marne przebiśniegi, mało ich i takie rachityczne bardzo - nie wiem czemu. Ale i tak są ładne, jak to one.
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Moje Arboretum cz.7

Post »

Bea oczywiscie ,że sieję przed majem. W maju to już prawie żadnych warzyw nie sieję. Zaczynam siać warzywa w marcu-kwietniu, zależy od pogody i wtedy sieję również wszystkie kwiaty, w tym cynie :) i tak kwitną do mrozów :wink:
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Moje Arboretum cz.7

Post »

Zatem spróbuję i ja wcześniej je posiać. Jak widać nie zawsze warto się trzymacć załączanych opisów. Oczywiśnie coś z nasion zostawię, jakby co.
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Moje Arboretum cz.7

Post »

Bea jakby co to ja mam zebrane nasiona :wink:
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Moje Arboretum cz.7

Post »

Ale Wam się trafił radosny piesio, a na filmikach było widać, że jest szybki jak błyskawica :D Na pewno szczęśliwy z nowych piłeczek :wink:
JAk napisałaś o tych wysokich świerkach, to chyba w mojej okolicy to ja jestem takim "sąsiadem" z wielkimi drzewami :oops: Mam niedaleko ogrodzenia jeden wielki jak dom tujopodobny iglak i jedną sporą jodłę kalifornijską. Te drzewa rosły tu, gdy zamieszkaliśmy a ja nie mam serca ich przycinać, bo w naturalnym kształcie są piękne. Mam nadzieję, że sąsiedzi wybaczają mi takie sąsiedztwo :| Jedno na co nie można narzekać, to że żaden z nich nie gubi specjalnie igieł i nie są jakimiś strasznymi śmieciarzami.
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Moje Arboretum cz.7

Post »

Kiedyś miałam piękny, pachnący jasmin na podwórku. Niestety podczas robót związanych z kanalizą musiał zostać usunięty. Szkoda mi go było, bo sadził go jeszcze mój dziadek. Udało mi się uratować krzew, nie cały oczywiście, ale wsadziłam do ziemi jakąś szczepkę, do której pewnie przypadkiem przyplątały się korzonki i teraz czekam na to, by się rozrósł. Że żyje, to wiem, bo pięknie zazielenił się już w ubiegłym roku. Chyba nic tak nie pachnie jak jaśmin!
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Moje Arboretum cz.7

Post »

Fajny piesio.
Ja mam Tylko kotkę i tak na razie wystarczy.
Ale masz dużo różnego ,pięknego kwiecia. Ale jak dużo wszystkiego się ma to i dużo widać. Super.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”