Moje Arboretum cz.7

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Moje Arboretum cz.7

Post »

Witaj Karolino :wit . Kolonie pamiętam chociaż były kilkanaście lat temu :lol: . No cóż, chyba jestem jeszcze młoda bo 3 z przodu mi nie stuknęła :oops: . W każdym razie na kręgosłup od czasu do czasu coś by się przydało :lol: . Ja widzę , że u Ciebie jest doskonały mikroklimat do rozwoju przeróżnych pnączy. Przepiękne różane potwory a w dodatku ta glicynia na słupie ;:oj . Hibiskusów masz całą masę ;:138 . U mnie trzy ale młode i w tym roku kiepsko ;:222 . W ogrodzie zapanowały płomienne barwy zbliżającego się końca lata ;:224 . Pięknie to wszystko urządziłaś ;:180 . Pozdrawiam :wit .
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Moje Arboretum cz.7

Post »

Karolina, ale masz samosiewek ;:oj U mnie też sieje się to, na czym akurat nieszczególnie mi zależy, a to co bym chciała jakoś nie może :evil:
Chociaż doczytałam, ze hibiskusy mnożysz z patyczków! Trzeba spróbować, może będzie tak łatwo jak z hortensjami?
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Moje Arboretum cz.7

Post »

Niesamowita jest ta twoja glicynia :shock: Ja ukorzeniłam derenia variegatę przez odkłady.
Awatar użytkownika
lanceta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3927
Od: 13 wrz 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica

Re: Moje Arboretum cz.7

Post »

Karolino, nasze derenie,to tzw. zwykłe i variegata innych nie posiadamy /na razie/ :wink:
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Moje Arboretum cz.7

Post »

Mnie odpada ukorzenianie i rozmnażanie i to z jednego powodu, nie mam już na nie miejsca! Gratuluję Wam dziewczyny i cierpliwości i umiejętności ukorzeniania.
Awatar użytkownika
TerDob
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9595
Od: 13 sty 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małogoszcz k.Kielc

Re: Moje Arboretum cz.7

Post »

Karolinko ale nacieszyłam oczy ;:215 cudnie u Ciebie ;:215 masz wapniały raj ;:63 ;:63 Wszystko pięknie kwitnie i takie dorodne .
Gratuluję ukorzeniania - mnie już się odechciało , szkoda moich zabiegów .
Przepiękne te hibiskusy i nowości ;:433 ;:433
Siej i ukorzeniaj ;:180
Awatar użytkownika
delosperma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2418
Od: 20 mar 2012, o 00:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Moje Arboretum cz.7

Post »

Karolciu, ale masz dużo wspaniałych ciepłolubów. ;:333 Kiedyś też o takich marzyłam, ale niestety u mnie wszystko wymarza mimo okrywania, a na przechowanie w zimie nie mam warunków.
Co to za roślinka między klematisem, a indygowcem???
Maria motyczką dziabnięta
Moje wątki Aktualne: https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 4850Wiosna" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Moje Arboretum cz.7

Post »

Mario ta sama roślinka w całości jest nad clematisem , to jest Leycesteria, też delokatna, marznąca roślina, dorasta do 2 m. ale u mnie marznie do gruntu i odrasta , to pewnie nigdy nie będzie duża, jeśli w ogóle przetrwa :wink:
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Moje Arboretum cz.7

Post »

Tereniu wierzę ,ze masz dosć ukorzeniania. Mnie częsć sie przyjęła a mimo to tez mam dość, to chodzenie koło tego, przenoszenie coraz w inne zacienione miejsca, podlewanie...całe to lato poświęciłam tylko na sadzenie i rozmnażanie, na nic więcej czasu. W przyszłym roku już tak nie zrobię, nie zarzekam się , pewnie coś kupię, ale nie tyyyyle , w końcu czas zeby sie tym wszystkim cieszyć, patrzeć jak rośnie ...Mam jeszcze w doniczkach kilkanaście roślin, kiedy ja to posadzę? i jak ciężko się kopie w darni a tylko tam mam jeszcze miejsce. Naprawdę przesadziłam i już tak nie będę szalała. Ale fakt--mam ślicznie kwitnące , mam nadzieję do późnej jesieni-bo tak dobierałam :) :wit

-- 17 sie 2017, o 16:41 --

Ewka ja też już kończę z rozmnażaniem , dlaczego opisałam u Tereni. Dosyć , niech rozmnażają młodzi stażem ogrodnicy , bo wtedy wszystko ciekawi i bawi :) :wit
A Ty wystarczy ,ze popatrzysz na swoją rzekę i co Ci więcej potrzeba :wink:
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Moje Arboretum cz.7

Post »

Małgosiu , Lodziu u mnie derenie werigata same leżąc na ziemi sie ukorzeniły ;:306
Ale te szlachetnie Cousa i Florida to ciężki orzech do zgryzienia :) rozmnożenia ;:306

-- 17 sie 2017, o 16:45 --

Mariolko ja hibiskusy wpierw siałam lub zbierałam z samosiejek, też kwitną, ale szybciej kwitną z patyczków, spróbuj , dość łatwo się przyjmują :)
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Moje Arboretum cz.7

Post »

Ewelinko 3 z przodu mają moje dzieci ;:306 więc Ty jesteś nastolatką ;:306 , tylko gratulować :) Ano w mojej okolicy jest w miarę ciepły klimat i jakoś to rośnie , pilnuję też -nawożę, podlewam...ale miło potem patrzeć jak to kwitnie . Zresztą -co ja mam do roboty ? :;230 :wit
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Moje Arboretum cz.7

Post »

Karolinko- urodziłaś trójkę dzieci w wieku 15 lat ;:170 ? W TV wygladałaś rewelacyjnie i jeśli w realu też tak wyglądasz, to jak możesz mieć dzieci po 30-tce ;:oj ?
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Moje Arboretum cz.7

Post »

No teraz Ewa to zagadałaś :!: ;:306 Jasne ,że fajnie takie rzeczy słuchać czy czytać :heja
Po prostu wcześnie zaczęłam ;:224 ;:306 szkoda czasu :;230 i mam taką naturę ,że buzia stale uśmiechnięta :wink:
Toś mnie od rana wprawiła w dobry nastrój , idę przeorać ogród do góry nogami ;:306


Ale wpierw pokażę kilka zdjęć z wycieczki , byliśmy w Książu, palmiarni w Lubiechowie, Świdnicy ...zdjęć mało bo zabrakło fotografa co by fotografował zabytki na moim tle ;:306 -nie odwrotnie ;:224



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek pamiątkowe filiżanki z zamkiem Książ i księżną Daysy mamy w domu :lol: oczywiście kupiliśmy, kawa kosztowała 19 zł w tym filiżanka do domu (oczywiście dawali nowe, czyste )


Obrazek
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”