Kolejny rok zmagań w ogrodzie - 2017

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25128
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Kolejny rok zmagań w ogrodzie - 2017

Post »

Masz bardzo duzo doniczkowych kompozycji
Ja mam kilka, ale nie umiem ich utrzymać
Albo za mało podlewam, albo za dużo
Wolę zdecydowanie rosliny na rabatach
Chociaż marzą mi się piekne donice. Musze nad tym popracować
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Kolejny rok zmagań w ogrodzie - 2017

Post »

Dalie cudo! Mogę patrzeć bez końca!
Zjawiska zapierające dech w piersiach!

Niestety, nie wiem czy Ci pisałam, z Twoich dalii przetrwała tylko Gitty Up ;:145 Ale jest cudowna! Reszty nie stwierdziłam.
Ale jak wiesz, bywa tak czasami! Wiosną znów poszperamy w skrzynkach! ;:173
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Kolejny rok zmagań w ogrodzie - 2017

Post »

Masz przepiękne , kolorowe surfinie ;:138 Lubię zestawiać kolory, jak już mówiłam :wink: Moje budleje mają już biały i niebieski ( fioletowy) kolor , będzie jeszcze jeden, nie wiem dokładnie jaki :) Są tegoroczne, to małe , ale ładnie to zaczyna wyglądać .
Bywają hibiskusy które pomału rosną, nie wiem od czego to zależy. Też mam dwa co stoją w miejscu, chociaż już kwitną. Myśle ,że to będzie do czasu, potem jak ruszą to już na całego . Mieszam tez tak hibiskusy , żeby było śmieszniej , ciekawiej --trzeba coś wymyślać :heja Róże tez tak sadzę :)
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kolejny rok zmagań w ogrodzie - 2017

Post »

Ja Was bardzo przepraszam, ale jak tu piszę, to wypadałoby wstawiać zdjecia. A w tym roku raz, ze robię ich mało, a dwa, że jakoś sie do ich uporządkowania zebrać nie mogę. Na przeprosiny mój jedyny kwitnący mieczyk...
Obrazek
Jako że miałam zawsze problem z ich sadzeniem - brak pomysłu na miejsce, to kilka lat temu przestałam wykopywać. Ostatnia zima była dosć mroźna i myślałam, ze już żaden sie nie uchowa. A tu proszę jaki dzielny mieczyk - nawet zakwitł :D

Ewelinko oczywiście ze nie kupiłam sukienki - przecież nigdzie nie było tego, co sobie wymyśliłam :lol: Musiałam sobie przypomnieć, gdzie schowałam maszynę do szycia i poświęcić jeden długi wieczór na szycie... ;:224
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Lucynko no jak nie? Masz pięknie wytyczone ścieżki, porobione obrzeża, fantazyjny warzywnik. I wszystko wygląda super ;:333
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Marysiu jakimś cudem miałam aparat pod ręką :D A za jawory dziękuję... wystarczą mi moje kloniki z przodu działki i akacje z tyłu...
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ślaz jak widać postanowił osłonić górkę kompostową i wyrósł sobie dookoła.

Kasiu dziękuję :D Czasem się uda - zwłaszcza jak jest aparat pod ręką ;:306
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Grażynko mam dokładnie takie samo wrażenie. Tym bardziej,, ze niektóre rośliny najwyraźniej szykują się już do snu. No i astry jesienne zaczęły kwitnąć :shock:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Janku dziękuję, ale do ogrodu botanicznego to jeszcze daleko :wink: W życiu chyba nie uporządkuje tych roślin, a jeszcze tyle bym chciała mieć ;:31
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Wandziu zgadza się - Blondee ma duży kwiat. A dojrzały chyba jest jeszcze piękniejszy, bo zaczyna szaleć, aż jej się płatki podwijają i bielizną świeci :lol:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Ewuniu oby tak było :D A że tecza podwójna była (górną słabo widać) to i szczęścia mam nadzieję dużo będzie :D
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Gosiu donicami głównie zajmuje się moja mama. Ja tylko tymi największymi, ale ciagle eksperymentuje i zmieniam. Ciągle też coś wypada i trzeba zaczynać zabawę od nowa. Tej zimy np padła mi Iochroma.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Miłko moja wina - przetrzymałam w lodówce i zawilgotniały :( Z Twoich nie wzeszła mi tylko Rebecca's World, ale akurat Stanisław mi ją też w tym roku przysłał. Zresztą nie wiem czy do końca jest stracona, bo jak zaczęłam truć ślimaki, to mi teraz już dwie dalie wyrosły, które miałam za stracone :D
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Karolka a moje budleje w tym roku mnie nie zaszczyciły kwiatem - obraziły się czy co? Hibiskusy masz piekne - ja z pełnych mam tylko jednego, ale dalej jest w pąkach. Zeszłoroczne siewki wysadziłam w tym roku do gruntu - mam nadzieję, ze w przyszłym roku zakwitną. Tegoroczne mam tylko dwa - słabo nasiona kielkowały. Trochę mi te braki osładzają hibiskusy bylinowe, ale też jeszcze nie wszystkie zakwitły.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42118
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Kolejny rok zmagań w ogrodzie - 2017

Post »

Kasiu sporo doniczek i jest trochę podlewania, szczególnie w takim suchym roku jak ten :D Piękne hibiskusy i mnóstwo kwiecia a moja uwagę przyciągną ślaz na kompoście ma jakieś inne kwiatki...pokażesz z bliska? :D
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Kolejny rok zmagań w ogrodzie - 2017

Post »

No tak, twoje astry już w kwiatach, to znak że jesień dotarła i tylko patrzeć jak zrobi się chłodno i mglisto.
Hibiskusy też już pełne kwiatów za chwilkę skończą kwitnienie jak tylko się ochłodzi.
A chciałoby się jeszcze z miesiąc albo i dłużej lata.
Dalia świecąca bielizną..... :lol: ....niezłe skojarzenie. ;:333
Grażyna.
kogro-linki
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kolejny rok zmagań w ogrodzie - 2017

Post »

Marysiu ten na dalszym planie to Ślaz Mauretański.
Obrazek
Ten bliżej to Ślaz Zebrina (zbliżenie z zeszłego roku)
Obrazek

Grażynko miejmy nadzieję, ze jesień będzie ciepła, bo wiele kwiatów jeszcze nie zakwitło, a chciałoby się je zobaczyć... Marcinki juz prawie wszystkie zaczynają kwitnąć. I sukces - mój stary marcinek wreszcie nie ma mączniaka ;:138 Ale zawzięłam się od wiosny i go pryskałam.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11531
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Kolejny rok zmagań w ogrodzie - 2017

Post »

Kasiu imprezowa sukienka była jedyna i niepowtarzalna. ;:138 Hibiskusy bylinowe masz piękne, ;:oj ten czysto biały oczywiście specjalnie mi się podoba. :wink: Petunie w doskonałej kondycji, dbacie o nie chyba wyjątkowo. ;:108 Dalie już w tematycznym popodglądałam, świetnie się u Ciebie mają, a jak ślimaki przetrzebisz, to pewnie te dwie uratowane przynajmniej karpę wzmocnią. ;:215
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kolejny rok zmagań w ogrodzie - 2017

Post »

Soniu chyba Cię zawiodę... ten biały hibiskus bylinowy nabrał teraz różowych rumieńców, więc niestety czysto biały nie jest. A też miałam nadzieję. Trzeba kupić odmianowego - Luna White. Ale szczerze mówiąc nigdzie w ofertach nie widziałam. Ewentualnie będziemy się na wiosnę do Janka uśmiechać, zeby nam sadzonki zrobił ze swojego :D
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42118
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Kolejny rok zmagań w ogrodzie - 2017

Post »

Kasiu ślaz maurytański mam i znam i to Zebrinus przyciągnął mój wzrok :D Śliczne hibiskusy i najważniejsze kwitną, bo mój dalej w zielonych pąkach ;:124 Ciekawa jestem co jest na ostatnim zdjęciu?
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kolejny rok zmagań w ogrodzie - 2017

Post »

Na ostatnim ostatnim jest krzewuszka Red Prince, a na ostatnim pod ślazami jest orszelina Pink Spire.
Zebrina faktycznie wygląda super, ale na początku. Potem bardzo się rozrasta na boki i praktycznie kwiatków nie widać, tylko prawie same liście. No ale nikt nie jest doskonały :D
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42118
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Kolejny rok zmagań w ogrodzie - 2017

Post »

Dzięki od odpowiedź! ale nie byłam zbyt precyzyjna i chodziło mi o to zdjęcie https://www.fotosik.pl/zdjecie/0ecf6d811d91b51d :oops: :oops:
Ja w tym roku posiałam ślaz kędzierzawy i ten całkiem jest niedoskonały, ozdobny z liści ale całe od początku były dziurkowane, a kwiatuszki prawie niewidoczne ;:oj
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kolejny rok zmagań w ogrodzie - 2017

Post »

Marysiu to jest orszelina Pink Spire - mały krzaczek, nie ma zbyt dużych przyrostów. Ale bardzo ładny, bo i liście sa takie inne.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”