Kolejny rok zmagań w ogrodzie - 2017

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kolejny rok zmagań w ogrodzie - 2017

Post »

Kasiu, a ja się tak zastanawiam, czemu nie pokazujesz swoich pięknych dalii? A teraz czytam, że mało zdjęć robisz ;:131 Pokaż co nieco, bo tyle masz pięknych odmian :wink:

Sliczny kolorek ma ten jasnoróżowy aster ;:167 Moje jeszcze w pąkach, ale żaden jeszcze nie rozkwitł. Hibiskusy masz cudne! Te biały szczególnie wpadł mi w oko, też mam taki, tzn. podobny, ale jeszcze go nie widziałam, bo nie rozkwitł ;:224
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kolejny rok zmagań w ogrodzie - 2017

Post »

Marysiu na pewno dasz radę upchnąć :D Na wiosnę może uda mi się mojego rozmnożyć, wiec się przypomnij, gdybym się nie odzywała.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Dominiko będą i dalie - aż do znudzenia ;:306 Ale jeszcze mi jedna lilia kwitnie. I już pękają pąki irysów :D
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Kolejny rok zmagań w ogrodzie - 2017

Post »

Kasiu dziękuję chociaż nie wierzę, że SKS mnie na wiosnę opuści :;230
Czekam na Twoje dalie :D Na ostatnim zdjęciu jest tykwa? rok temu miałam a w tym ani jednej, bo pewnie siewki amatorzy zjedli na pniu! ;:124
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kolejny rok zmagań w ogrodzie - 2017

Post »

No właśnie nie Marysiu :D To jest dynia Tromba d'Albenga. Tykwa birdhouse chyba jeszcze ani jednego owocka nie zawiązała. Mam jeszcze jedną tykwę olbrzymią GIANT BUSHEL i ta ma mnóstwo owoców - jedna ma już ze 20 cm średnicy. Ale czemu ja jej żadnego zdjęcia nie zrobiłam? ;:223
Wymyśliłam sobie, że wyhoduję piękne stylowe donice, ale mam wątpliwości, czy zdąży dojrzeć przed przymrozkami...
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Kolejny rok zmagań w ogrodzie - 2017

Post »

Tykwy nigdy nie miałam :wink: Masz śliczne hibiskusy, jeszcze róże ...nadal kolorowo ;:138
Mój kielichowiec Wonny to ten najzwyklejszy, tylko się rozrósł i po przekwitnieniu mocno przycięłam , wtedy zaczął kwitnąć od nowa i te kwiatki są większe, bardziej czerwone , ładniejsze :wink: Widać to lubi ;:306
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Kolejny rok zmagań w ogrodzie - 2017

Post »

Dużo różnych dobroci roślinnych, nawet nie wiem, co zacząć chwalić ;:oj piękne hibiskusy ;:63 i kwietnik przed domem ;:108
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Kolejny rok zmagań w ogrodzie - 2017

Post »

Kasiu teraz mam fazę na podziwianie Hibiskusów bylinowych u Ciebie mogłam nacieszyć oczy ... kwiaty mają podobne do malwy, a te związane są z moim dzieciństwem ... Pozostałe kwiaty też jeszcze nie zwiastują jesieni ... więc życzę jeszcze dużo ;:3
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kolejny rok zmagań w ogrodzie - 2017

Post »

W ogóle nie mogę się zebrać, żeby pisać w swoim wątku, ale chyba czas najwyższy :D
Karolka u mnie tykwa pierwszy rok, więc jeszcze nie bardzo wiem, jak ją pielęgnować. Kwiaty teraz jakby odżyły i szaleją. kwitną lepiej niż latem.
Obrazek Obrazek

Natalko dzięki :D Hibiskusy to obok dalii, powojników i liliowców moje ulubieńce. Szkoda, że tak późno zaczynają kwitnąć, ale kiedy już zaczną, to wynagradzają to opóźnienie ;:108

W tym roku pomidorki dopisały - nabieram doświadczenia :D
Obrazek Obrazek

Ewuniu dziękuję - słoneczko się przyda, bo wiele roślin jeszcze się tak naprawdę nie pokazało. Dynie, tykwy i cukinie nie urosły, więc może teraz dadzą radę.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Kolejny rok zmagań w ogrodzie - 2017

Post »

Kasiu miło spojrzeć na słoneczne zdjęcia w tak ponury dzień.
Świetnie że pomidorki się udały, pierwsze koty za płoty czyli już wiesz co robić aby zebrać pyszne pomidorki.
Szkoda że tak mało ludzie wierzy we własne siły, bo nie ma to jak swoje i zdrowo uprawiane.
;:3 życzę i dużo kwiecia, w przyszłym tygodniu pogoda ma się znacznie poprawić. :wit
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Kolejny rok zmagań w ogrodzie - 2017

Post »

Kasiu ślicznie kwitnie hibiskus, a mój nie zdążył jak na razie. Mało tego widzę, że niektóre pączki odpadają. Pomidory to nam się tego roku udały! słoneczka i ciepła życzę! :wit
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16580
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Kolejny rok zmagań w ogrodzie - 2017

Post »

Kasiu, wielkie ;:138 ;:138 za powodzenie w uprawie pomidorków! Udała Ci się wielka sztuka.
Mnie jeszcze nigdy nie udało się wyhodować pomidorów od nasion do owoców. ;:222
Teraz na rabatach królują hibiskusy, dalie czy astry wszelkiego autoramentu. ;:108 Moje dalie co prawda już wylądowały na kompoście, ;:224 ale Twoje kwitną, więc będę je podziwiała z ogromną przyjemnością. ;:111
Na zdjęciach pokazałaś dwa różne hibiskusy bylinowe, czy jednego w dwóch odsłonach?

Słoneczka Ci życzę. ;:196 U mnie już zaświeciło, właśnie chowa się za sąsiednim wieżowcem. :tan
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Kolejny rok zmagań w ogrodzie - 2017

Post »

Kasiu miło, że pokazałaś dalie, jakoś mi ich brakowało. Nawet do tematycznego zaglądałam. :) Hibiskusy piękne. ;:oj Pomidory są wymagające, ale warto się potrudzić, bo smak własnych wyjątkowy. Tobie jakieś rarytasy dojrzały. :) Czasem mamy ochotę zrobić sobie odwyk od forum i to też potrzebne, żeby potem z przyjemnością znowu pozaglądać. ;:108 Ciepła i słońca. ;:3
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Kolejny rok zmagań w ogrodzie - 2017

Post »

Kasiu masz pomidorowe plony bardzo udane.. i tyle odmian, ale w tym roku u większości pomidorki rosły zdrowo ja takie małe pomidorowe śliweczki mam do tej pory na krzaczkach... może jeszcze doczekają się ;:3 Czy te puste dalie są jednoroczne z nasion ?
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”