Ogród jol_ki 2017

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Ogród jol_ki 2017

Post »

Witaj Jolu:)

Rabata z różami i cisy no bajka,ale będą widoczki ;:108 Murek rewelacyjny,lubię takie klimaty ;:215

Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogród jol_ki 2017

Post »

Kawał roboty zrobiłaś z Tatą, będzie pięknie i cieplutko... ;:215
Bardzo dorodny Twój Migdałek!
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Ogród jol_ki 2017

Post »

Jolu praca wre u Ciebie na całego :) wszystko zaczyna przybierać kształtów, jak podrośnie to dopiero będą efekty :) migdałek super wygląda taka olbrzymia kula ;:138
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród jol_ki 2017

Post »

Joluś, podziwiam ogrom włożonej pracy w posadzenie takiej ilości cisów ;:180 Będzie bajecznie jak troszkę podrosną, a jeszcze róże, powojniki, lawenda ;:215
Murek prezentuje się ;:333 Będzie dalej się ciągnął, czy zakończy się w tym miejscu?
jol_ka
1000p
1000p
Posty: 1974
Od: 27 lip 2007, o 12:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pojezierze Brodnickie

Re: Ogród jol_ki 2017

Post »

Połowa maja, a u mnie żadnych majowych zdjęć jeszcze nie ma :oops: Toż to normalnie skandal :wink:
Wolny tydzień pierwszomajowy minął jak z bicza trzasnął i nie zdążyłam zrobić nawet 1/3 z zaplanowanych prac :evil: Pogoda dopisała, a ja każdą wolną chwilę pracowałam "uczciwie" w ogrodzie, mimo to się nie udało z wszystkim zdążyć... Więc teraz nadganiam. Po okropnym, zimnym tygodniu nastał piękny weekend i można było co nieco podziałać. Rabaty średnio ogarnięte, za to warzywnik jest zrobiony, pomidory posadzone, ogórki wysiane ;:333

Zimne dni sprawiły, że migdałek wcale nie zakwitł, róże będę jeszcze raz musiała co niektóre przyciąć - ale z tego co czytam na forum to norma w tym roku, więc nawet zbytnio się tym nie denerwuję.

Pokażę kilka zdjęć z tych ostatnich piętnastu dni, a jutro postaram się cyknąć bieżące.

Wiśnia Kiku Shidare Zakura - na ten widok muszę znów czekać cały rok, niestety już przekwitła.
Obrazek

Obecnie pałeczkę Miss Ogrodu przejęła jej krewniaczka Shirofugen. Jest obłędna i moje zdjęcia niestety nie oddają jej piękna.
Oto jej mała sesyjka.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kwitnie też, choć dużo skromniej jabłoń rajska Ola
zdjęcie z poczatku miesiąca
Obrazek
i z ubiegłego piątku
Obrazek

Zakwitła też Amanogawa, choć szału nie ma bo drzewko jeszcze niezbyt duże, to każdy kwiatek cieszy
Obrazek

Tegoroczny nabytek jabłoń japońska
Obrazek

W przechowalni zakwitł różanecznik Percy Wiseman
Obrazek

Powojnik Ballet Skirt - tez tegoroczny zakup
Obrazek

Maidwell Hall - również tegoroczny
Obrazek

Obrazek

Piwonia krzewiasta wypuściła dwa pąki i teraz pytanie - zakwitnie szczepiona czy podkładka??
Obrazek

Obrazek

Na koniec pokażę Wam robocze zdjęcie tunelu po posadzeniu pomidorów i stelaż na ogórki, jaki zrobiliśmy z tatą w ubiegły weekend.
Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam Was serdecznie i obiecuję odezwać się w końcu w waszych wątkach - śledzę na bieżąco w miarę możliwości ale czasu na wpisy brak!!
Pozdrawiam Jola
jo_linki
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Ogród jol_ki 2017

Post »

Jolu - piękne te Twoje jabłonie masz miejsce by je sadzić , ja za Twoim przykładem też kupiłam 3 powojniki , ale kwitną moje dwa powojniki , zrobiłam zdjęcia , ale jutro wstawię , co do róz u mnie to samo , jeszcze ich 2 raz nie przycinałam , niech się lepiej "określą będę lub nie ", Piwonie też zaczęły kwitnąć , ale dziś się otworzyła po 4 latach markietówka piękna czerwona , na razie jeden kwiat.U Ciebie jak widać to też już zaczynają kwitnienie. ;:168
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród jol_ki 2017

Post »

Shirofugen - ale czad ;:303 ;:oj ;:oj ;:oj
Muszę sobie sprawić takie cudo ;:224
Awatar użytkownika
Karolcia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4926
Od: 17 paź 2007, o 15:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogród jol_ki 2017

Post »

Chociaż u ciebie oczy nacieszę jabłoniami ;:138
U mnie ani jabłoni,ani wiśni,nie będzie też piwonii przemarzła kilka dni temu,nie kwitła porzeczka krwista.Kicha,kicha.Róże też mam do poprawki ale czekam,bo część to jeszcze ani jednego liścia nie ma :evil: Chłód i śnieg zabił też moje tulipany :cry: Za to rośnie trawa i chwasty.
Foliak rewelacja i stelaż na ogórki pierwsza klasa.Czekam teraz na foto pięknych rumianych pomidorów i cudnych ogórasów ;:138

PS
Jolu wiem że czekasz na pelargonie :;230
Jeśli się da to popraw tą pelargonie na piwonie :;230
:wit
Pozdrawiam Magda :)
jol_ka
1000p
1000p
Posty: 1974
Od: 27 lip 2007, o 12:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pojezierze Brodnickie

Re: Ogród jol_ki 2017

Post »

Tereniu piwonie już w pąkach, ale jeszcze trochę trzeba na nie będzie poczekać... Zajrzę później do Ciebie, może już wstawiłaś nowe fotki ;:196

Monia Shirofugen "rządzi" obecnie w ogrodzie, jest obłędna ;:167 Zdecydowanie polecam ;:333

Magduś Ty jak zawsze spostrzegawcza ;:172 Pelaśki pierwsze dziś dojechały, już posadzone ;:215
Z różami nie jest najgorzej, ale dziś zauważyłam mszyce :evil: Czas wytoczyć ciężki sprzęt ;:163 ;:163

Dziś parę zdjęć z wieczornego obchodu, komary cięły jak szalone :evil:

Zakwitła donicowa Ms Bateman, mam już dla niej miejsce w gruncie i niedługo tam powędruje.
Obrazek

Tegoroczny zakup Blue Light już niedługo pokaże swoje wdzięki
Obrazek

Mała sesyjka Markham's Pink ;:167
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

jabłoń japońska
Obrazek

Poeticus, u babci w ogrodzie było ich mnóstwo, u mnie raptem kilka sztuk, nie chcą za bardzo rosnąć :roll:
Obrazek

Pierwszy czosnek
Obrazek

Babcine zawilce
Obrazek

Dla spostrzegawczych - pierwszy kwiat glicynii, w końcu zobaczę jak ona wygląda
Obrazek

I nieziemska Shirofugen ;:167
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Jola
jo_linki
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Ogród jol_ki 2017

Post »

Jolu jaka z Ciebie pracowita osóbka. A zdjęcia cudnych powojników mogę oglądać bez końca. Jakie wrażenie na żywo zrobił na Tobie Madweill Hall?
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród jol_ki 2017

Post »

Musze upolować - cudo!
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Ogród jol_ki 2017

Post »

Jolu u mnie też nalot mszyc,już raz zostały róże popryskane Topsinem. W tym roku mają ciężko,kwietniowe przymrozki dały popalić,niektóre są takie biedne.Wczoraj nie wytrzymałam i zamówiłam algi,będę wzmacniała ;:108
Powojniki,które pokazujesz bardzo fajne,jak spotkam to dokupię sobie tego Marca ;:108

Miłego dnia :wit
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród jol_ki 2017

Post »

Joluś, Shirofugen kapitalna ;:215 Kwitnie na bogato aż miło podziwiać. Tunel jak się patrzy, a na samą myśl o własnych pomidorkach aż ślinka cieknie ;:152
U mnie ostatnio też z czasem krucho i na razie nie zanosi się na poprawę. W piątek wybywam na tydzień naładować akumulatory, bo ostatnio zmartwień bez liku i muszę od wszystkiego odsapnąć i się wyciszyć.
;:196 i do popisania ;:100
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”