Ogród jol_ki 2017

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Karolcia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4926
Od: 17 paź 2007, o 15:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogród jol_ki 2017

Post »

Jolu ależ obłędny różany okaz,bydle normalnie :;230 ;:138
Drzwi super,fajny pokoik powstanie za jakiś czas.
Moje pelargonie cały czas w domu,bo u mnie trzaskające zimna,jedynie wczoraj było sympatycznie.Codziennie obrywam im kolejne liście :evil: Straciły już chyba połowę.
Pomidory zrolowały się od papu :roll: Planuję sadzić pomidory do foliaka w majowy weekend,wszystko będzie zależne od sprawdzalności prognoz :;230
Pozdrawiam Magda :)
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Ogród jol_ki 2017

Post »

Jolu takie drzwi to ja uwielbiam! Piękne róże tam posadziłaś. Sama zrobiłam to samo.
Eleganckie pannice przed domem, chyba na bal się wybierają. Tyle falban przy sukienkach... ;:oj ciekawe co to za odmiana.
Nowe szafirki też piękne.
Jolu wcale nie wieje nudą. Jest wiosennie u Ciebie. Ślicznie.
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogród jol_ki 2017

Post »

Piękniutkie zakupy Jolu... ;:167
Felicie kupowałam w ubiegłym roku, cudownie pachnie i długo kwitła, tylko trzeba ją porządnie zabezpieczyć na zimę, bo jak to piżmowe trochę wrażliwsza na mrozy.
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród jol_ki 2017

Post »

No to poszalałaś koleżanko z tym rzutem na taśmę :;230
Mary Ann już od dawna mam na liście, ale jakoś się nie składa. Ciągle coś...
Moje różane panny od dwóch dni moczą nogi. Liczę, że wreszcie jutro uda się je posadzić ;:108
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Ogród jol_ki 2017

Post »

Jolu mimo ,ze klimat u Ciebie zimny , to i w tym roku u mnie również , jest bardzo zimno , rośliny małe , nie rosną , czytam ,ze robiłaś zakupy róż, dobrze masz tyle miejsca i niech pięknie rosną. Ja nie mogę się doczekać kiedy to zacznie kwitnąć , choć u mnie na róży Aicha jest dużo pąków do kwitnienia inne lata na 1 maja zakwitała teraz oby na koniec miesiąca zakwitła przy takim zimnie . Pozdrawiam Cię i dużo ;:3 :wit
jol_ka
1000p
1000p
Posty: 1974
Od: 27 lip 2007, o 12:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pojezierze Brodnickie

Re: Ogród jol_ki 2017

Post »

Magduś tak, Frau Eva wymiata ;:215 Już się nie mogę doczekać jej kwiatów!!
Sadziłaś pomidory w foliaku? Ja czekam na słoneczny dzień, żeby w końcu założyć folię na postawionej konstrukcji i wreszcie wynieść tam przepikowane sadzonki... Brakuje mi parapetów, żeby wszystko przepikować :roll:

Aneczko sama jestem ciekawa, co to za pannice w tych kieckach strojnych, ale niestety za mało słoneczka jak na razie, nie chcą się bardzoej pokazać, nic a nic. Wiosennie to jest, ale cebulowo słabo :?

Basiu dziękuję za info o Felicji, trzeba ją będzie ubrać w słomianą kieckę na zimę ;:108

Dorka jak szaleć to szaleć, a co tam. Na razie jeszcze mam gdzie sadzić, gorzej będzie jak się miejsce skończy :;230
Moje panny jeszcze moczą nogi, dopiero jutro sadzenie, dziś spędziłam cały dzień w ogrodzie, ale były ważniejsze sprawy, sama za chwilę zobaczysz :wink:

Teresko nie rozpieszcza nas wiosna w tym roku niestety :(

Wczoraj wieczorem dojechała do mnie taka oto dostawa:
Obrazek

Dziś od rana razem z tatą sadziliśmy to towarzystwo - razem 50 cisów. Większość trafiła na nową rabatę, na której już rosną róże sprowadzone tej wiosny od Austina:
Obrazek

Jutro trafią tam ostatnie różane zakupy, w planach jest też dosadzenie bylin za jakiś czas.

Reszta cisów trafiła tu, na początek rabaty "wschodniej":
Obrazek

A taki jest efekt końcowy - śmieci zasłonięte zostały siatką cieniującą
Obrazek

Jeśli pogoda pozwoli, to w najbliższych dniach mam zamiar popracować nad nowym trawnikiem przed domem, to co tam jest w tej chwili to kompletna porażka ;:223
Pozdrawiam Jola
jo_linki
Awatar użytkownika
alana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2439
Od: 2 wrz 2007, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Węgorzewo

Re: Ogród jol_ki 2017

Post »

Wyprzedaż róż gdzieś jest? I ja nic nie wiem? Oj niedobrze, niedobrze ;:185 :wink: Ładne odmiany, zwłaszcza Mme Francois Graindorge jest ciekawa.
Git nowe "drzwi", lubię takie przejścia w ogrodach.
Rośliny biedne jakoś kwitną w tą zimnicę i uświadamiają, że to jednak wiosna. Jest tak zimno, że nie chce się nawet cokolwiek robić w ziemi. Ja nie wiem jak Ty to wszystko sadzisz, kiedy gleba taka zimna i ręce marzną.
Ładne cisy i dobra osłona przed śmieciami.
Słońca na majówkę ;:3
Awatar użytkownika
Karolcia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4926
Od: 17 paź 2007, o 15:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogród jol_ki 2017

Post »

Jolu,mój sąsiad ma żywopłot z cisu.Ładnie to wygląda ,chociaż powiem szczerze ,że a nie jestem miłośnikiem cisu.Bardo gęsto go posadziłaś,dlaczego tak gęsto?
Tak,posadziłam pomidory w tunelu.Trzy noce już przeżyły ;:138 a nie było im łatwo,bo nigdy wcześniej nie były na dworze i tu na raz 3-5st C im zapodałam :;230
Wczoraj pierwszy raz tym tygodniu przedarło się słońce i temp.w dzień podskoczyła a tak to 6st C mały w dzień.
Jak pełnie przeżyją to już będę spokojna.
W planach mam właśnie wysiew ogórków i trawnik się prosi :roll:
;:3 życzę :wit
Pozdrawiam Magda :)
Jurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2074
Od: 28 kwie 2006, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Ogród jol_ki 2017

Post »

Cisy to podobno najlepszy materiał na zywopłoty, najbardziej efektowny.
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Ogród jol_ki 2017

Post »

Joluś przepraszam że dopiero dziś odpisuję, ale tak mnie dobija ta pogoda, że mam kompletnego doła i ogrodowego i forumowego.
Kochana, takie inwestycje ogrodowe to rozumiem. Ależ rozmach ;:63 Jak patrzę, to sama chciała bym dopiero zaczynać projektować ogród i sporo rzeczy inaczej bym zrobiła. Zazdroszczę Ci takiej możliwości. Mimo wszystko i tak lubię swój ogród taki jakim jest i cieszę się, ze go mam :D
Te drzwi wprost wymiatają. ;:63 Robiłaś, czy kupiłaś gotowce ?
Zywopłot z grabu, cisu, obwódki z lawendy - to coś co lubię. :D Ależ będzie pięknie ;:167
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród jol_ki 2017

Post »

Wow, jakie śliczne cisy!!! Jestem zachwycona takim widokiem - uwielbiam żywopłoty cisowe ;:167 ;:167 ;:167
Awatar użytkownika
nena08
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2648
Od: 8 lut 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród jol_ki 2017

Post »

Jolu, gdzie kupowałaś cisy :?: Jaką odmianę :?:
jol_ka
1000p
1000p
Posty: 1974
Od: 27 lip 2007, o 12:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pojezierze Brodnickie

Re: Ogród jol_ki 2017

Post »

Alutka dzięki za ;:3 ładnie dziś świeciło przez część dnia ;:333
Promocje ostatnio były we Floribundzie i Rozarium, ja skusiłam się na zakupy w tym drugim sklepie. Polecam ;:215
Zimno jest, to prawda, ale pracy tyle, że jeśli tylko nie pada to wychodzę coś porobić. Teraz na majówkę są u mnie rodzice, więc mam też więcej czasu na ogród, no i pomoc przy niektórych pracach rzecz jasna.

Magduś
dla mnie cis to najładniejszy materiał na żywopłot, mam też tuje ale one się tak pięknie nie prezentują niestety.
Posadzony jest tak gęsto, żeby jak najszybciej się połączył i stanowił taki ekran odgradzający od drogi i sąsiadów.
W tunelu sadziłaś według planu czy poszłaś na żywioł? Ile pomidorów udało Ci się zmieścić?
;:3 dotarło, dziękuję ;:168

Jurku tak, cisy są piękne, niestety wolno przyrastają i na efekt dużego i gęstego żywopłotu trzeba trochę poczekać...

Wiolka inwestycje w tym roku rzeczywiście spore, ale to wszystko niestety kosztem wyrzeczeń i rezygnacji z innych wydatków, jak dotąd nie ustrzeliłam jeszcze wygranej w lotto ;:306 Cisy dostałam od rodziców ;:167
Drzwi są made in China, z alledrogo. Marzą mi się masywniejsze, ale jak na razie te muszą wystarczyć. Mam już takie w innej części ogrodu, stoją kilka lat i jak na razie dają radę.

Monia ja też uwielbiam Twoje żywopłoty cisowe ;:215

Anka cisy kupione w pobliskiej szkółce, to odmiana Hilli. Mam też Hicksi w innej części ogrodu.

Dziś kolejny pracowity dzień, zdjęcia cyknęłam późnym wieczorem, już po zakończeniu prac. Oto, co dzisiaj udało się zrobić:

Tadam! Wreszcie się doczekałam słonecznego dnia - można było zamontować folię na tunelu.
Obrazek

Posadziłam też ostatnio zakupione róże. Oprócz Madame Francoise Graindorge, która trafiła do donicy, wszystkie trafiły na nową rabatę z cisami.
Trafiły tam też lawendy, które zostały mi po dokończeniu obwódki rabaty przed domem oraz powojniki:Little Artist, Maidwell Hall, Justa i Diamond Ball.
Na razie mało widać, ale jak róże wystartują to będzie się to lepiej prezentowało.
Obrazek

Przed cisy na wschodniej rabacie trafiły czosnki i ostnica.
Obrazek

I jeszcze kilka zdjęć z wieczornego obchodu

Kiku shidare zakura, jest zjawiskowa ;:167
Obrazek

Obrazek

Obrazek

tu dobrze widać ją z daleka
Obrazek

Powojnik Josephine ma pierwszy pączek. Zwykle takie stadium obserwuję a potem dopada go uwiąd, zobaczymy jak będzie w tym roku :roll:
Obrazek

Na koniec widok na murek - migdałek cały czas w pąkach, nawet dzisiejsze słonko mu nie pomogło...
Obrazek
Pozdrawiam Jola
jo_linki
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”