Ogród jol_ki 2017

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Ogród jol_ki 2017

Post »

Joluś , więc dzis w domu spędzasz dzień :D
Planujesz coś podziałać w ogrodzie? Jeżeli tak to pogody życzę ;:3
Awatar użytkownika
AGA Z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3777
Od: 14 paź 2009, o 11:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Ogród jol_ki 2017

Post »

Napęd mam na przód. Wcześniejszym autem pewnie bym wyjechała.
Wątek mój tylko domowy,ale zanurzony. Nic nie kwitnie, to fotek nie wstawiam.
A ogrodowego nie mam, jeszcze.
Wcześniejsze zdjęcia pojechały razem z komputerem i mężem do Anglii. Wracają na święta i pewnie dopiero wtedy pojadę na działkę.
Pozdrawiam Agnieszka
Spis treści
jol_ka
1000p
1000p
Posty: 1974
Od: 27 lip 2007, o 12:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pojezierze Brodnickie

Re: Ogród jol_ki 2017

Post »

Wiolka udało się dziś trochę podziałać ogrodowo :heja

Aga w takim razie czekamy na relację z kolejnej wizyty na działce, może już ze zdjęciami?

Dziś był dzień wysiewów i sadzenia, za to żadnych fotek nie popełniłam niestety.
Posiałam w końcu pomidory i mnóstwo jednorocznych kwiatów, planuję dwie rabaty tylko jednoroczne więc musi być tam dużo kwiecia ;:167

Posadziłam 2 hiacynty, które dostałam od koleżanki; trzy ciemierniki Ellen Pink Spotted, które dostałam gratisowo z BR w ramach zadośćuczynienia za pomyłkę - to była super niespodzianka ;:215 Bratki też w końcu powędrowały do donicy i na rabatę.
Ponadto na rabatę przed dom poszło 200 przebiśniegów no i udało mi się posadzić kolejny kawałek żywopłotu, tym razem z patyczków z buka ;:333
I to wszystko w niespełna 3 godziny ;:215
Pozdrawiam Jola
jo_linki
Awatar użytkownika
AGA Z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3777
Od: 14 paź 2009, o 11:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Ogród jol_ki 2017

Post »

O, na pewno. Już nie mogę się doczekać. :D

Ale dzisiaj odwaliłaś kawał dobrej roboty. I to tyko w 3 godziny. Na wiosnę pracy w brud
, więc taki wynik to już coś.
Nie za dużo jednak tego dobrego? Jutro zakwasy jak złoto. :D
Pozdrawiam Agnieszka
Spis treści
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Ogród jol_ki 2017

Post »

Jola jesteś bardzo pracowitą kobietą , zazdroszczę Ci że mogłaś dziś dużo zrobić na działce, oby jutro nie padało to i ja ruszam z pracami przyszły lilie z l. i róże , to mam pracy na cały weekend i oby mi się udało coś ściąć róż, dziś kupiłam zwykłego kosmosa do siania i myślę go wysiać bezpośrednio do gruntu . ;:3 ;:108
Awatar użytkownika
nena08
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2648
Od: 8 lut 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród jol_ki 2017

Post »

Jolu, czyli nie ma polskiego określenia tego typu kwiatu :(
Bardzo dużo zrobiłaś przez trzy godziny ;:138
Miałam dziś do dyspozycji dwie i mam wrażenie,że głównie gapiłam się na kwitnące irysy ;:306 , a robota ;:224
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Ogród jol_ki 2017

Post »

Joluś ale Ci zazdroszczę tej pomyłki z BR :lol:
Też bym tak chciała.
W sumie dużo lepiej wyszłaś na tej pomyłce, niż jakby wszystko się zgadzało :lol:
Dużo pracy wykonałaś. Wstaw w wolnej chwili jakieś zdjęcia, chociaż wiem jak to jest. Jak wyjdzie się do ogrodu popracować to nawet nie myśli się o zdjęciach.
jol_ka
1000p
1000p
Posty: 1974
Od: 27 lip 2007, o 12:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pojezierze Brodnickie

Re: Ogród jol_ki 2017

Post »

Aga u mnie zakwasy to naprawdę rzadkość, tych 3 godzin w ogóle nie odczułam ;:333

Tereniu kosmosy dobrze kiełkują siane prosto do gruntu ;:108 Udało Ci się posadzić róże?

Anka ja się nie spotkałam z jakimś typowo polskim odpowiednikiem "button eye", może bardziej różane dziewczyny się wypowiedzą w temacie?

Wiolka nie masz pojęcia jak się zdziwiłam próbując otworzyć drzwi wejściowe zastawione przez paczkę z tymi ciemiernikami :;230 Po pracy tradycyjnie weszłam do domu przez garaż i dopiero wychodząc na obchód je znalazłam ;:306 od razu zadzwoniłam do BR, bo owszem umawialiśmy się, że je doślą ale ja miałam za nie zapłacić, a tu przysłali bez kasy. W ramach zadośćuczynienia jak się dowiedziałam. ;:167

Ciemierniki prezentują się następująco:

Ellen Double White
Obrazek

Ellen Double White Spotted
Obrazek

Ellen Double Pink Spotted
Obrazek

Na drzwiach wejściowych zawiesiłam wiosenny wianek wykonany przez moją ulubioną scraperkę panią Basię ;:167
Jest piękny ;:167
Obrazek

Dziś rano wyskoczyłam na szybki obchód, żeby uwiecznić to co zdziałałam w czwartek. Oto efekty:

Posadzone kępki przebiśniegów (20 kępek po 10 cebulek)
Obrazek

Ogarnięte maliny
Obrazek

Żywopłot bukowy (uwierzcie mi na słowo, on tam jest ;:306 )
Obrazek

Krokusy przed domem łapały ciepłe promienie słoneczka
Obrazek

Bratki na oknie
Obrazek

I moje wysiewy widziane od zewnątrz
Obrazek

Dziś w ogrodzie byłam tylko dwie godziny wieczorem, udało się posadzić większą część z zaplanowanego żywopłotu i przygotować warzywnik pod jutrzejsze wysiewy. Do gruntu mam zamiar wysadzić też bób, który od kilku dni się hartuje. Oby tylko pogoda dopisała, bo dziś było nieciekawie.

Miłego wieczoru Wam życzę :wit
Pozdrawiam Jola
jo_linki
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród jol_ki 2017

Post »

Jolu, dużo pracy zrobiłaś ;:138
Zachwycający wianek - bardzo lubię wianki :D
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Ogród jol_ki 2017

Post »

Jolu wykonałaś kawał dobrej roboty. A przy okazji i nas jeszcze uraczyłaś ciemiernikami i pochwaliłaś się prześlicznym wiankiem. ;:215
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogród jol_ki 2017

Post »

Jolu - ale mi pomogłaś tym tłumaczeniem zasad cięcia róż. Niby czlowiek przeczytał już wiele, obciął setki róż, a ciągle ma wątpliwości. Wczoraj wykonywałam kolejne cięcie i kolejny raz twierdziłam, że nie umiem tego robić. Okazuje się, że intuicja mnie nie zawiodła i całkiem poprawnie przycinałam. Nie wiedziałam jednak, że pierwszoroczne róze tak leciutko należy ciąć. Zawsze w pierwszym roku cięłam mocniej, żeby zbudować mocniejsze pedy, a tu okazuje się inaczej. Spróbuję więc podążyć za radą Austina, na szczęście do świeżaczków jeszcze nie dotarłam, za nie zabieram się po porannej kawce.
Żywopłot bukowy wygląda jak moja M. Crown Princess po zimie ;:65 , zostawiam ją i czekam na rozwój wydarzeń, ale zdecydowanie bardziej prawdopodobne będzie , że Ty swój żywopłot zobaczysz, a ja kwitnącej Margaret - nie.
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Ogród jol_ki 2017

Post »

Joluś, wianek przecudnej urody ;:167
Ja mam taki z krokusami i baziami od naszej Agness i już chyba trzy lata mi służy. Nie do zdarcia jest.
Pokazywałam go już chyba w poprzednich latach. Teraz ma mi zrobić taki majowy - w bieli i zielonym z konwaliami. Już nie mogę się doczekać ;:65
Ale piękne te ciemierniki. ;:215
Czytałam chyba u Aneczki, że popełniłaś kolejne zamówienie z klematisami :lol: Szalejesz kobieto :lol:
Awatar użytkownika
Karolcia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4926
Od: 17 paź 2007, o 15:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogród jol_ki 2017

Post »

Jolu na tych fotkach już tak mocno czuć wiosnę.Mam nadzieję że to wszystko niebawem wybuchnie soczystym kolorem zieleni...
Śliczny wianek :tan i piękne te ciemierniki.
Pozdrawiam Magda :)
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”