Ogród jol_ki 2017

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Jurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2074
Od: 28 kwie 2006, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Ogród jol_ki 2017

Post »

Ty się cieszysz kwiatami glicynii i powojników, a moje glicynie w tym roku nie zakwitną, kilka powojników nie wyszło nawet z ziemi i pierwszy raz zdarzyło mi się, że wymroziło mi dorosłą, 6 letnią azalię. A przecież ta zima nie była jakaś wybitnie mroźna.
jol_ka
1000p
1000p
Posty: 1974
Od: 27 lip 2007, o 12:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pojezierze Brodnickie

Re: Ogród jol_ki 2017

Post »

Jurku przykro czytać o Twoich stratach :( masz sporo okazów w ogrodzie, więc na pewno będzie czym oko pocieszyć. Niemniej jednak, każdej straconej roślinki żal.
U mnie w tym roku większość róż starowała od zera, wymroziło klonik japoński i jedną z sadzonych w ubiegłym roku brzóz.
Cieszyłam się, że zobaczę w końcu na żywo kwiaty Józefiny a tu d.., uwiąd ja na całego załatwił.

Na szczęście inne rośliny nadrabiają, i jak na razie tylko czasu na pielenie brak, więc wybaczcie pojawiające się tu i ówdzie chwaściory..

Fotki z porannego obchodu...

Donicowa Garden of Roses - w ubiegłym roku miałam wątpliwości, czy to ona, zobaczymy jakie kwiaty pokaże w tym roku.
Obrazek

Blue line
Obrazek

Irys syberyjski od Moni ;:167
Obrazek

zapowiada się piwoniowy szał ;:215
Obrazek

Kaiser ma dwa kwiaty...
Obrazek

Obrazek

Mała sesyjka Omoshiro
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jan Paweł II świetnie się zapowiada - jest u mnie dopiero drugi sezon, ale wigorem przewyższa nawet najstarsze moje powojniki
Obrazek

Guernsey Cream
Obrazek

Blue Light to tegoroczny nabytek, zakwitł trzema kwiatami
Obrazek

Obrazek

Tamaryszek
Obrazek

Azalia zakwitła w tym roku po raz pierwszy, choć mam ją już kilka lat
Obrazek

Orliki
Obrazek

Obrazek

Irysy na bylinowej
Obrazek

I maki, również na bylinowej
Obrazek

Miłego dnia Wam życzę :wit
Pozdrawiam Jola
jo_linki
Jurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2074
Od: 28 kwie 2006, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Ogród jol_ki 2017

Post »

Jak Ty mnie tym JP2 zaimponowałas w tej chwili ;)
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Ogród jol_ki 2017

Post »

Powojnik Jan Paweł II jaki kolos ;:333 Chciałabym,aby choć jeden u mnie tak zakwitł ;:108
Garden of Roses jaka szybka,gratuluję ;:333
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogród jol_ki 2017

Post »

Omoshiro mnie zachwyca, gdziekolwiek go widzę muszę "przystanąć" i napatrzeć się... naprawdę cudowny powojnik... ;:167
U Ciebie JP II to kolos, pokazałabym Ci mojego, jak wygląda po 4 latach, ale jego praktycznie nie ma, tzn jest - 20 cm pędzik, lichy i wątły, miałam go wywalić, ale przesadziłam na dożywocie, i już nie będę zwracać uwagi. Albo nie mam ręki do powojników, albo nie wiem co... ;:222
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Ogród jol_ki 2017

Post »

Witaj Joluś ;:196
Dzieje się u Ciebie i to dużo. Powojniki szaleją a wiśnie kwitły obłędnie. Taką Shirofugen to bym nie pogardziła gdybym gdzieś spotkała. Cudna jest po prostu.
U mnie w tym roku straszna kicha z wiśniami. Przemarzły wszystkie i nic nie kwitły. Dobrze, że krzewy ocalały i ładnie rosną. Przemarzł jedynie kwiat, więc jest nadzieja, że może za rok :roll:
Nie poznaję u Ciebie powojnika JPII. Mój niesamowicie działa mi na nerwy. Rośnie wielki na kilka metrów a kwitnie na samym czubku :evil: Już nachodzą mnie myśli żeby się go pozbyć.
Myślałam, że ja dużo jednorocznych nasiałam, ale patrząc na Twoje, to u mnie tyle co nic. :lol: Już posadziłam wszystko, ale ponad tydzień mi to zajęło :D
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród jol_ki 2017

Post »

Joluś, to wszystko Twoje wysiewy? Taka ilość jednorocznych robi wrażenie ;:oj Jeśli wszystko sama wysiałaś, to nic tylko nisko się pokłonić ;:180 i trzymać kciuki żeby cudnie kwitło. Już sobie wyobrażam te widoki Obrazek Pokaż zdjęcia rozwiniętej Gardenki. Na tym zdjęciu wydaje się być tą właściwą ;:108 A jak tam róże tak ogólnie? Zapączkowane szykują się do spektaklu? Moje w blokach startowych, a jako pierwsza zakwitła Darcey Bussel :tan Brawo dla Austinek za pierwsze miejsce ;:138
Awatar użytkownika
alana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2439
Od: 2 wrz 2007, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Węgorzewo

Re: Ogród jol_ki 2017

Post »

Jolu, ja to się chowam przy Tobie z moimi zaledwie 5 paletami jednorocznych :;230
Klematisy wojują aż miło, a mój JPII denerwuje strasznie jak popatrzę na Twój okaz, pięknie wygląda (odpukać). A jak sprawa z uwiądem, nie zaatakował?
Piwonie już pewnie podrosły od ostatnich fotek. Przybywaj i pokazuj koleżanko droga ;:65
jol_ka
1000p
1000p
Posty: 1974
Od: 27 lip 2007, o 12:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pojezierze Brodnickie

Re: Ogród jol_ki 2017

Post »

Jurku po prostu trafiła mi się super sadzonka ;:333

Aniu
powojniki to loteria, sama nie wiem, dlaczego jedne ładnie się udają a inne za nic nie chcą rosnąć :roll:
Garden of Roses to moja pierwsza przezimowana "donicowa" :D

Basiu Omoshiro polecam z całego ;:167 Piękny jest.
JPII to musi być dobra sadzonka, nie wszystkie powojniki tak bujnie mi rosną niestety :roll:

Wioluś koniecznie upoluj Shirofugen, jest bossska.
Zazdroszczę posadzenia jednorocznych, moje nadal czekają na przygotowanie miejsca. Zrobiłabym to w ubiegłym tygodniu, ale weekend był deszczowy i nie dało rady. A dopóki nie posadzę wszystkiego to nie zacznę pielenia... a chwasty po pas :oops: :evil:

Dorka tak, to wszystko moje nasionkowe chciejstwa ;:131 Z siewem problemu nie było, pikowanie za to zajęło sporo czasu...
Teraz czas, żeby wszystkie trafiły do gruntu i pokazały swoje piękno ;:108
Zdjęć rozwiniętej Gardenki nie mam, trzeba czekać na kolejny kwiat...
Róże już kwitną, pierwsze były Mayflower i The Ancient Mariner.

Alutka uwiąd złapał jak zwykle Józefiny :evil: i jeszcze w innym powojniku jeden pęd wycięłam, to chyba już (oby!) będzie wszystko. Generalnie, jak pędów jest sporo to gdy uwiąd złapie jeden czy dwa to nie widać tego zbytnio. Józefiny jednak na amen załatwił :evil:
Piwonie już kwitną, wycięłam już ponad 70 sztuk i rozdałam koleżankom ;:167 A po krzakach prawie tego nie widać ;:215

Dzisiejsze fotki - na początek ogólne widoczki
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Powojniki

Little Mermaid
Obrazek

Westerplatte
Obrazek

JPII
Obrazek

Innocent Blush
Obrazek

Innocent Blush ma towarzystwo - niestety nie pamiętam co to za osobnik, muszę poszukać w zapiskach
Obrazek

Little Artist
Obrazek

Róże

Mayflower
Obrazek

Princess Anne
Obrazek

Olivia Rose Austin
Obrazek

The Ancient Mariner
Obrazek

The Ancient Mariner raz jeszcze
Obrazek

Radio Times
Obrazek

Sharifa Asma
Obrazek

John Keats
Obrazek

Cottage Rose
Obrazek

Frau Eva Schubert
Obrazek

Dolce Vita
Obrazek
Pozdrawiam Jola
jo_linki
Jurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2074
Od: 28 kwie 2006, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Ogród jol_ki 2017

Post »

Takie fotki podtrzymują mnie na duchu ;)
A ja się zastanawiałem aż do dzisiaj, dlaczego w 3 gazonach powojniki mi nie wyszły z ziemi, a te, które wyszły kiepsko rosną.
Otóż okazało się, że w każdym gazonie jest mrowisko czarnych mrówek i to chyba ich działalność jest tego powodem - muszę jeszcze poczytać o wpływie mrówek na rośliny, ale pamiętam, że pod truskawkami też miały kopce i te truskawki zamierały.
Wygląda na to, że trzeba będzie oprócz nawozów i niebieskich granulek na ślimaki dosypywać jeszcze preparat na mrowki, masakra.
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród jol_ki 2017

Post »

Joluś, spektakl różany rozpoczęty ;:138 Wreszcie się doczekałyśmy na kwitnienie królowych.
A jak Ci się podoba The Ancient Mariner? Na kwiaty swojego muszę jeszcze poczekać. Te jesienne nasadzenia coś słabo wystartowały. Znacznie lepiej prezentują się wiosenne. Już kilka zakwitło, a niebawem swój pierwszy kwiat rozwinie Bathsheba :heja
Powojniki u Ciebie śliczne, a już Jan Paweł II to mistrzostwo świata. Oczu od monitora nie mogę oderwać Obrazek
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Ogród jol_ki 2017

Post »

Jola ale ładna austinka Accent Mariner ;:215 Twoja Dolce Vita juz rozwija pąki,moja też już niedługo i wreszcie ją zobaczę ;:333
Na Olivię czekam z niecierpliwością,ale ma chyba tylko jednego pąka ;:224
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogród jol_ki 2017

Post »

Jolu, ja jak będę kupować kolejne powojniki, to już chyba tylko włoskie i bylinowe. Wszyscy zdecydowanie mówią, że one silniejsze są...
U Ciebie JP II robi wrażenie, piękny ;:167 I widzę, że festiwal różany masz cudowny! ;:215
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”