Tymczasowy ogród Margo_margo cz. V

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Margo_margo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1887
Od: 27 lip 2014, o 13:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. V

Post »

:wit
Irenko
Mnie taki początek tygodnia także się podoba ;:173 ale wolałabym zaczynać tak każdy dzień :lol:
Jeśli chodzi o pomidora, dopiero na zdjęciu wypatrzyłam, że jest staśmiony i w tym roku zamierzam wszystkie takie kasować ;:108 Zawsze było mi żal każdego owocu ale w tym sezonie będzie inaczej. Idę na jakość a nie ilość Obrazek
Ogławianie we wczesnym terminie wcale nie jest łatwe. Za każdym razem, kiedy chcę ciachnąć czubek widzę kolejne grono ;:306 Ale jestem dzielna i jak postanowię ogłowić, to ogławiam ;:131
Jak chcesz patyczki LO to przy najbliższej okazji przywiozę. Szkoda, że nic nie mówiłaś wiosną bo było ich dużo.
Z patyczkowaniem sprawa jest prosta. Wsadzasz ucięty patyczek do pulchnej ziemi, nakrywasz obciętą butelką (strona od zakrętki) i czekasz. Trzeba tylko co jakiś czas podlać, żeby wilgoć zatrzymać i to wszystko. Ja patyczkuję pod butelkami 1,5l ale najlepiej zrobić to z 5 litrowej. Jak patyczek puszcza liście, to robi się ciasno pod kapturkiem i o grzyba nie trudno.
Na czarną plamistość może być" Score, Amistar albo Brawo. Wiosną dobrze opryskać Miedzianem.
Ze sposobów eko można użyć sody oczyszczonej ale raczej na początku infekcji.

Kwiatuszki cud- mniód ;:138

A na fasolkę nie jest za późno? Czosnek mi całkowicie wypadł i zastanawiam się nad fasolką i ewentualnie koprem. Fasolę mam karłową ale boję się, że znów mi nornica wciągnie. Dwa lata temu wciągała tuż obok mnie i nawet nie przerwała jak zaczęłam krzyczeć i tupać ;:306 Teraz chciała mi wciągnąć paprykę ale chyba ją uratowałam ;:131

Marysieńko
Mam nadzieję, że powolutku doprowadzisz ogród do stanu, który będzie Cię zadowalał. W końcu mamy przed sobą jeszcze kilka miesięcy przyjemnej pracy ;:108
Ja podobnie jak Ty, w tym roku pozbywam się staśmionych (owoców) i mam nadzieję tych "siedzących" zawiązków. Szkoda, żeby roślina wysilała się na coś, z czego pożytku nie będzie. Jak zawiązek staśmionego nieco podrośnie to zaglądam mu pod szypułkę i oceniam na ile będzie udziwniony. Jeśli to bliźniak albo inny kombinowany ale bez kraterów i innych ozdobników, to zostanie.
Gips daję żeby wprowadzić wapń bez zmiany pH. W analizie było wapnia bardzo mało a coroczne problemy z Suchą Zgnilizną Wierzchołkową potwierdzają braki. Dodatkowo, nie mam możliwości regularnie nawadniać rośliny i pobieranie tego składnika jest zaburzone. Gips poszedł pod pomidory i papryki ;:215

Beatko
Ty już lepiej nic nie mów o słabej jakości sadzonkach bo "nie wytrzymie" ;:306 Twoje sadzoneczki były piękne i tak samo pięknie wyglądają teraz rośliny wysadzone na grządki czy do skrzyń. Chciałabym mieć takie słabe jak Twoje ;:168

Dorotka
A Ty co tak jednozdaniowo? Podejrzewam, że jak wszyscy masz notoryczny brak czasu i sił na pisanie ;:168
Psiaki świetne i jak widać na fotce, korzystają z pięknej pogody i odpoczywają w najmniejszym nawet cieniu ;:215


A teraz pochwalę się, co dostałam od mojej córci Obrazek

Obrazek

Obrazek

A jeśli już się chwalić, to na całego Obrazek
Moja córuś zdała pierwszy egzamin zawodowy jako najlepsza w klasie. Uzyskała 87,5% :heja :tan Obrazek

Miłego, ciepłego wieczorka dla wszystkich ;:4
Pozdrawiam Małgosia
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. V

Post »

Małgosiu dziękuję za informacje o gipsie! ja analizy znowu nie robiłam, więc nie wiem czego w mojej glebie brakuje. Na razie pomidorki rosną, a do owoców daleko. Pierwsze i tak będą na krzaczkach od Irenki ;:168
Małgosiu gratuluję zdolnej córci ;:168 no i jej gratuluję ;:4
Ja tam nie podglądam kwiatków tylko obrywam i już ;:14
Będziesz robić za wampirka? do czego służą takie rękawice, oprócz drapania po plecach i po ugryzieniach komarów ;:306
Dobrej nocy Małgosiu ;:196

Irenko szczepienie to nic trudnego tylko trzeba mieć podkładki ;:222 Ja tam nie w perlicie tylko w ziemi lekkiej ukorzeniam nakrywając patyczek obciętą butelką :D

Pozdrawiam Bywalców :wit
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. V

Post »

Maryś, widzę, że awararek zmieniłaś. ;:333
Chciałabym się nauczyć szczepić, ale dla jabłonki, mam taki zdrowy okaz za siatką, tylko bardzo małe owocki rodzi, róże, to mam nadzieję, taki jednosezonowy zapał.
Dorotko, a gdzie zdjątka warzywek, psiaki pewnie ochłody szukają, a może swojej Pańci pilnują?
Małgoś gratuluję takiej zdolnej Córci, możesz być z niej dumma. ;:63
Fasolkę możesz jeszcze siać, może lepiej byłoby zrobić rozsadę, ja będę wysiewała na początku lipca, na późniejszy zbiór, kolejny wigwan powstanie. :;230
Może te rękawiczki same plewią?
Też bym chciała takie. ;:306

Pozdrawiam Irena
Awatar użytkownika
mymysteryy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2363
Od: 6 sie 2014, o 07:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. V

Post »

Małgoś przekaż gratulacje córce. Zdolniacha. ;:333 ;:433 ;:433 ;:433

Rękawice czaderskie. ;:215 Widzę w nich spory potencjał na przeróżne zastosowania. :;230

Co do obrywania pomidorków staśmionych, czy siedzących ... no nie wiem, czy dam radę się przełamać. Zawsze mi szkoda. ;:124


Marysiu bardzo fajny awatarek. ;:136
Awatar użytkownika
Margo_margo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1887
Od: 27 lip 2014, o 13:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. V

Post »

:wit
Marysiu Bardzo dziękuję w imieniu swoim i berbeciówny za gratulacje ;:196 Dziś być może pochwali się świadectwem z paskiem więc tym bardziej jestem dumna :heja
Te wampirki mają solidne pazury i będę wykorzystywane do kopania dołków w naszej ulubionej glinie. Mam czasem potrzebę zrobienia głębokiej dziury a łopata nie do końca jest wygodna i wtedy będę darła pazurami ;:306

Irenko

Dziękuję i ja i moja córcia. Zawsze twierdziłam, że dzieci to nasz największy skarb ;:173
Masz rację, trzeba będzie zrobić rozsadę i może wtedy uda mi się utrzymać fasolkę na powierzchni. Jak pomidory zapuszczą głęboko korzenie, to nornica już nie włazi. Może to dobry sposób na te paskudy. Mam fasolkę z orzełkiem os Marysi i chyba ją w niedzielę posieję do doniczek ;:108
Rękawiczki pewnie bez mojego udziału nie będą działać ale może ułatwią niektóre prace. Nawet, jeśli nie jest to praktyczne akcesorium, to jako gadżet ogrodowy bardzo fajne :lol:

Kasiu Przekaże oczywiście gratulacje ale i ja czuję się nieco winna tym sukcesom. W końcu pa kimś ma ten upór ;:224
Rękawice już jutro przejdą pierwszy test. Tylko jedna ma takie pazurki ale myślę, że będą dobrze służyć ;:108
A jakie zastosowania przychodzą Ci do głowy? Ty zawsze masz jakieś ciekawe pomysły.
Pisałaś kiedyś, że walczysz z Kosami o truskawki. Teraz ja mam ten problem. Każda najsłodsza truskawka jest podziobana ;:131 No cóż, trzeba się dzielić ;:306 Na szczęście mam kupioną siatkę na borówki więc choć tego nie objedzą doszczętnie ;:224

A dziś piątek, piąteczek, piątunio ;:138 Jestem spakowana i gotowa do dzisiejszego wyjazdu na wieś. Trochę nietypowo ale pogoda zapowiada się wspaniała i szkoda mi każdej godziny. Berbeć pewnie obudzi mnie o 6 rano więc mam kilka minut w zapasie a, że zamierzam wrócić dopiero w niedzielę, to czas na dojazdy też odpadnie. Ciekawa jestem, co uda mi się zdziałać ;:224
Prace ogrodowe zawsze mnie wyciszają a właśnie teraz muszę uspokoić głowę i poukładać kotłujące się myśli.

Wszystkim bywalcom życzę wspaniałego weekendu ;:4
Pozdrawiam Małgosia
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
mymysteryy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2363
Od: 6 sie 2014, o 07:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. V

Post »

Małgosiu z kosami ostatnio zawarłam taki niepisany układ. :wink: Podczas zbierania truskawek wszystkie nadgryzione przez ślimaki, nadpsute przez pleśń (niestety coraz więcej się takich pojawia ;:223 ) rzucam na trawnik. Zauważyłam, że kosy chętniej stołują się na takich gotowcach i już tak nie włażą na grządkę truskawkową. Od czasu kiedy tak robię zdażają się tylko pojedyncze sztuki naddziobane. :heja
Siatkę kupiłam dwa lata temu, ale po tym jak dwa kosy straciły w niej życie (chyba zawału serca dostały po zaplątaniu się w niej :( ) już więcej nie stosuję. Truskawek mam w tym roku bardzo dużo, więc mogę się podzielić. Borówek też zapowiada się sporo. Choć z borówkami, to podejrzewam, że mogę sie nie załapać na nic, bo w ich wyjadaniu to są mistrzami. ;:224 Co któraś zmieni kolor od razu znika. ;:130

Pomysł na rękawice ....
podważanie korzeni chwastów, robienie dołków podczas sadzenia cebulowych, robienie rowków podczas siania wprost na grządki, , dla mniej wrażliwych - narzędzie do kilowania ślimaków ;:218 , wykałaczka, drapanie się po głowie Obrazek :;230
Awatar użytkownika
Margo_margo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1887
Od: 27 lip 2014, o 13:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. V

Post »

Miałam jechać na wieś a tu taki klops. Przeszła burza przez Kraków i całe miasto zostało sparaliżowane. Utknęłam w samym centrum na godzinę a dotarcie do domu zajęło kolejne 60 min ;:223
Trudno, zaraz z rana będzie pobudka i ;:71

Czekałam i czekałam aż mój Smerf zacznie się wybarwiać i ......

Obrazek

Kurka, z fioletowym albo czarnym nie ma nic wspólnego. Co dziwne, wysiewałam z nasionek od Beatki więc teoretycznie nie powinien się rozszczepić ;:131
TS u mamy ruszył ładnie choć spora część owoców nadal siedzi

Obrazek

A to moja balkonowa Petrusha Gardener

Obrazek

Krzak piękny, krępy, niski, mocno ulistniony, zdrowy i owoce wyglądają na serducha więc radość jest.
Ciekawa jestem, co zastanę na wsi. Oby ta dzisiejsza wichura nie położyła wszystkich krzaków ;:224


Kasiu Drapanie po głowie i po plecach już przetestowane ;:108 W zasadzie może być ale trochę te pazurki mało wypiłowane i kaleczą ;:306 Kilowanie odpada ale pozostałe jak najbardziej będą testowane.
Moje kosy są chyba bardziej wybredne. Te odrzucane na trawę zostawiają ślimakom a najsłodsze anektują dla siebie. Może im na jakimś białym talerzyku trzeba zapodać żeby dostrzegły kolory ;:224
Siatkę na borówki zakładałam już przez dwa sezony i na szczęście nie miałam takiego przypadku jak u Ciebie. Widziałam za to jak sobie spryciarze podnosiły tą siatkę i wskakiwały do środka ;:306 Tym razem siatka jest sporo większa i mam nadzieję ochronić choć troszkę dla siebie i rodzinki.
Pozdrawiam Małgosia
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. V

Post »

Małgosiu w B. burza przeszła szybko i bez strat jedynie krzesło plastikowe się wyróciło! Jednak w K. M wracał do domu to zaparkował w Ach i przeczekał burze w sklepie, bo myślał że mu auto wywróci ;:oj Poza tym na olkuskiej dwa wypadki i jeden z ofiarą śmiertelną, to samochody stały ;:222 Czerwony pomidorek...no prawie, moje nawet te od Irenki zielone i daleko im, ale cierpliwie czekam i po 3 zł za kg nie kupuję ;:185
Wsadź za czerwony paseczek uściski i gratulacje, mądra i ładna...coraz częściej takie mamy! ;:167 Niech na wsi wszystko ładnie stoi na baczność, a Tobie praca pali się w rękach. Wieczorem kiełbaska i odpoczynek...no chyba że wracasz na niedzielę do domu? Pazurki niech wydrapią dołek na to co chcesz w nim zakopać! Ściskam mocno ;:196
Awatar użytkownika
Margo_margo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1887
Od: 27 lip 2014, o 13:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. V

Post »

Marysiu
To dobry pomysł, wydrapię jakiś dołek i tam wysypię swoje smutki ;:333
Zostajemy z Adaśkiem na noc i wracamy dopiero w niedzielę wieczorem więc coś na ruszt chętnie wrzucę. Zaopatrzyłam się także w odrobinę nalewki z Pigwy (własnej roboty) żeby nacieszyć się smakiem wieczorową porą. Lubię sobie wieczorem, po ciężkiej pracy siąść na tarasiku i delektować się ciszą i gwiazdami. Naleweczka na chłodne noce dobrze się sprawi :uszy
Martysię wyściskałam i jak tylko będę się z nią widzieć, to przekażę uściski od Ciebie.

Zmykam spać, bo jakoś oczy mnie nie słuchają.
Ściskam ;:196
Pozdrawiam Małgosia
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
mymysteryy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2363
Od: 6 sie 2014, o 07:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. V

Post »

O to ja się jutro wieczorkiem wproszę wirtualnie na tą naleweczkę. ;:173
Smutki zakop. ;:108 Spod Twojej gliny nie dadzą rady się wydostać. ;:224

Dobrej nocki Małgoś. ;:168
Awatar użytkownika
Margo_margo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1887
Od: 27 lip 2014, o 13:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. V

Post »

Kasiu Zapraszam ;:168 Zabrałam 1/2l ale mogę dopakować kolejną ;:215
Troski pójdą w glinę i jeszcze je trochę głazami wapienia przygniotę, to nie dadzą rady ;:306 Tylko jak Marysia mi radziła, muszę wyszukać miejsce, gdzie nie będę nic sadziła :;230

;:196
Pozdrawiam Małgosia
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
besia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1787
Od: 28 maja 2014, o 18:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: granica Warm?i i Mazur

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. V

Post »

Małgosiu :wit

Przede wszystkim gratulacje dla Córci i dla Ciebie. :D :D :D

Zaskoczył mnie Twój Smurf ;:oj
Czy nasiona były ode mnie z 2015 roku, czy to z nasion z Twoich pomidorków z zeszłego roku?

U mnie w tym roku też wyjątkowo dużo kosów. Niestety nie mam truskawek, ani borówek. Za to mam aronię i zwykle kosy mnie ubiegają w jej zbieraniu. Nawet mi to odpowiada, bo nie muszę jej zbierać i myśleć co z niej zrobić.

W tym roku po raz pierwszy fasolę wysiałam w pierścienie. Gdy sadzonki podrosły bezproblemowo przesadziłam do gruntu. Tyczna poszła na sznurki, a karłowa do skrzynek z pomidorami. Dziś zobaczyłam, że karłowa zaczyna kwitnąć. Nigdy tak wcześnie nie miałam kwitnącej fasoli. Teraz już zawsze będę robić sadzonki.


Obrazek


Obrazek

I jeszcze kilka słów na temat nornic. Od momentu gdy do tuneli przez nie zrobionych wsypuję zmieloną gorczycę i zalewam ciepłą wodą ich wizyty na działce stały się rzadkością. Na wiosnę jak zaglądają witam je tą miksturą i rezygnują z wizyt.

Miłej niedzieli wszystkim bywalcom Tymczasowego życzę. :D
Pozdrawiam, Beata.
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. V

Post »

:wit Witaj Małgoś.Witajcie ogrodnicy.
Po tygodniowym niebycie w wątku.Intensywnym u mnie od 6 rano do prawie 21 każdego dnia z plagą komarów na plecach.Ten tydzień to głównie praca przy postawieniu tuneli do pionu,czyli zaplatanie pędów przewodników,odwilczaniu,podrywaniu liści i plewieniu jednocześnie.Plan jaki założyłem wykonany a czasu starczyło na styk.Drugą czasochłonną czynnością było podlewanie wszystkiego w gruncie bo sytuacja robi się bardziej niż nieciekawa.Praktycznie piąty tydzień mija bez deszczu u mnie. ;:174 W przyszłym tygodniu nie zdziałam za wiele gdyż od poniedziałku do piątku jestem wyłączony ze względu na kurs w pracy,więc zaległości znów się nawarstwią niestety.

Marku ja jedynie opieram się na Betoksonie.Sprawdziłem w ubiegłym roku działanie Borasolu i powiem tak - efekt żaden. ;:222
Irenko ostatni tydzień był na pełnych obrotach,ale patrząc teraz na to ile udało się zrobić jestem :D Jeśli ci ładnie wiążą owoce to nie ma potrzeby dodatkowo wspomagać ich zapylaniem.Jak zaczną się schody i przyjdą upały będzie to niezbędne.Kurzy nawóz to skarb,zawsze będę go sobie najbardziej cenił. ;:333
Marysiu doszedłem do wniosku że po prostu ten trzytygodniowy odpoczynek tak Cię rozleniwił i powrót do codziennych monotonnych obowiązków i mnie byłby nie w smak.Kiedyś może uda mi się zebrać na taki wyjazd,ale jak na razie nie mogę sobie tego jakoś wyobrazić. ;:306
Małgosiu i ode mnie przekaż gratki córze,zasłużyła i oby tak dalej. ;:215 Moja studentka we wtorek ma ostatnie zaliczenie na uczelni i będzie mieć zasłużone wakacje.Młodsza w ostatnich miesiącach wyśrubowała sobie bardzo ładnie średnią i jej świadectwo mile mnie połechtało. :D W Twoim ogrodzie masz już ;:333 festiwal kwitnienia pięknych róż,zazdroszczę Ci ich w pozytywnym sensie. ;:108 Myślę że poprawka pryskania zabezpieczy Ci rośliny na jakiś czas a mszyca i jej pozbycie się to był priorytet. ;:173 Podobają mi się Twoje rękawiczki.Mnie najbardziej pasowałyby teraz do drapania się po plecach przez te pieruńskie komary. :;230 Plantację kosów prawie w ilości sześciu mam i ja pod dachem domu i świtem przy uchylonym oknie ich śpiewy sprawiają że żeby wstać nie potrzebuję budzika. ;:306

Kończy się niedziela,jedyny wolny dzień w tygodniu od jakichkolwiek prac,ale to co dobre szybko się kończy.Parę zdjęć na dobranoc z ostatnich wybryków ogrodniczych.
Nareszcie pojawiły się pierwsze rumiane owoce. ;:215 Jest już prawie dobrze i pomidory wprowadziłem na właściwe tory. :D

Obrazek
Obrazek
Tylko dzięki podlewaniu pozostałe rośliny wyglądają całkiem nieźle.
Obrazek
Obrazek
Obrazek[/URL
[url=https://www.fotosik.pl/zdjecie/36fbb3b7c811ab05]Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Hoja młodzieżówka zakwitła. ;:oj
Obrazek
Obrazek

Dobrej nocy i całego tygodnia Małgoś i ogrodnicy pozytywnie zakręceni. ;:4
Do zobaczenia w bliżej nie określonej przyszłości. :wit
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”