Tymczasowy ogród Margo_margo cz. V

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Margo_margo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1887
Od: 27 lip 2014, o 13:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Tymczasowy ogród Margo_margo cz. V

Post »

Dziś rozpoczęłam nowy sezon w Tymczasowym. Poczułam wiosnę- słońce, ciepły wiaterek, zapach taki..... wiosenny.

Najpierw pokażę Wam, co widziałabym co rano mieszkając na wsi. Tego chyba jeszcze nigdy nie pokazywałam.

Obrazek Obrazek Obrazek

Jako, że o wiośnie napisano, to trzeba pokazać, że już jest ;:138 Krokusy, tulipany, żonkile, piwonia wychyliły się aby zaczerpnąć słonecznej kąpieli.

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Ale najbardziej zaskoczył mnie rabarbar ;:oj

Obrazek

Czosnek posadzony. Wyszło mi 26 ząbków i jestem ciekawa ile główek zbiorę pod koniec lata.

Obrazek

Skoro sezon otwarty, to znaczy, że były pierwsze "grubsze" prace.
Przed tzw domem- który nigdy domem nie będzie- trzeba było usypać skarpę. Pochowane pod nią są różne rzeczy ale narzucona była dobra "wierzchniówka". Szalały tam chwasty i trudno to było kosić. Blachy zabezpieczały ziemię przed wypłukaniem przez wodę z dachu. Było paskudnie.
Zapadła decyzja, że trzeba to jakoś zagospodarować ale tak, żeby nie trzeba było zbyt wiele pracy wkładać w utrzymanie. Od jesieni skarpa była zasłonięta czarną folią więc dziś chwasty wychodziły jak marzenie.

Obrazek

Obrazek

To są efekty mojej pracy.

Obrazek

Oczywiście to nie koniec, ale przygotowanie jest ;:108

Górną półkę zajmą ogórki i dynie, niższe piętro zarezerwowane jest dla kwiatów i krzewów.

Wróciłam do domu koło 16- tej ale teraz czuję wszystkie, dawno nie używane mięśnie ;:306

Zapraszam Was na pogawędki i spacery po Naszych ogrodach ;:4
Pozdrawiam Małgosia
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz
Spis moich wątków
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. V

Post »

Witaj Gosiu,jestem w nowym wątku,widzę nowe plany ogrodowe,dynia to chyba powinna mieć swoje osobne miejsce ,bo zaścieli Ci ogórki i kwiaty,chyba ,ze źle zrozumiałam jak to ma być zasadzone,aż się martwiłam,że nie było Ciebie w piąteczek,ale się zjawiłaś i już jestem spokojna,pozdrawiam i miłej niedzieli życzę ;:196
Awatar użytkownika
Margo_margo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1887
Od: 27 lip 2014, o 13:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. V

Post »

Martunia Obrazek
Cieszę się, że jesteś w nowym sezonie. Chwilkę mnie nie było ale teraz już powinnam być bardziej regularnie.
Mam takie dwie skarpy, jedna z ze sporym wypłaszczeniem i chyba tam trafi jedna dynia, ogórki będą szły w pionie, po ścianie. Ogólnie warzywa w tej części nie miały być sadzone ale cóż- południowa, zaciszna strona, osłonięta ścianą, na podniesieniu.... No to co będzie takie puste... dynia i melony w tym roku będą miały sporo miejsca bo zanim posadzę wszystko na tej skarpie, to mnie jesień zastanie ;:306
Pozdrawiam Małgosia
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
mymysteryy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2363
Od: 6 sie 2014, o 07:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. V

Post »

Cześć Małgoniu :wit
Ostatnio mało czasu mam na forum, ale całe szczęście załapałam się na otwarcie nowej części wątku. :heja
Na parapetówkę, skoro wiosną już powiało przynoszę Obrazek ObrazekObrazek

Wiosna u Ciebie na całego. ;:215 Rabarbar rzeczywiście wyjątkowo wyrywny. :shock: Aż muszę jutro iść sprawdzić co u mojego słychać.
A co do towarzystwa ogórkom i dyni dasz na tej rabatce? Masz już konkretne kwiatowe plany?
Awatar użytkownika
Margo_margo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1887
Od: 27 lip 2014, o 13:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. V

Post »

Kasia Obrazek
Ja ostatnio też niewiele na FO ale jakoś tak pomyślałam, że raz w tygodniu, to wypada wpaść ;:306
Właśnie byłam u Ciebie, co prawda w rabarbar nie zaglądałam ale wiosnę widać bardziej zaawansowaną niż u mnie ;:215

Na tej skarpie będzie..... może Lespedeza w towarzystwie lawendy, może kostrzewy z lawendą, może jakiś jałowiec płożący, mam sporo czyśćca to u podnóża mógłby na obwódkę iść. Mam sadzonki berberysów, irgę. Jeszcze nie sprecyzowane plany ;:306
Pozdrawiam Małgosia
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz
Spis moich wątków
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. V

Post »

:wit Małgosiu, wiosennie rozpoczęłaś nowy wątek ;:138

Ładnie masz tam na wsi, to górzyste pole na zdjęciach musi ładnie wyglądać latem ;:108 Lubię takie widoczki ;:167

Nieźle się napracowałas z tą skarpą, ale super Ci wyszło, zazdroszczę trochę tych rozruszanych mięśni :D Moje jeszcze śpią snem zimowym, chętnie bym coś już przekopała, ale nie mam gdzie, muszę czekać aż pojadę na działkę :D

Dużo słoneczka Ci życzę wraz z nowym wątkiem ;:3 ;:196
Awatar użytkownika
besia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1787
Od: 28 maja 2014, o 18:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: granica Warm?i i Mazur

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. V

Post »

Małgosiu :wit

To już piąta część Tymczasowego ! ;:138
Miło, że zaglądają do nas i zadomawiają się nowi forumowicze. Wątek żyje swoim życiem. Jeśli Ciebie czasami coś zatrzyma to Witek :D dobrze czyni honory pana domu.
Masz rację, że to taki nasz wątek, od samego początku. Każdy czyje się tu dobrze :D

Wiosnę widać do koła, do nas przyleciały żurwawie, zamieszkały pod lasen, na łące i co ranek słychać ich klangor. Są bardzo głośne, jednak nam to nie przeszkadza.
Tak, wiosna tuż, tuż. ;:215
Pozdrawiam, Beata.
Awatar użytkownika
bastis
200p
200p
Posty: 242
Od: 19 paź 2015, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląsk

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. V

Post »

I ja się tu zjawiam Małgosiu :wit
U mnie też sezon rozpoczęty, opryski miedzianem zrobione, szpinak i rzodkiewki wysiane,posiane sałaty i kalarepki, skiełkowane papryki posadzone. Muszę jeszcze posiać groch i groszek pachnący bazylię w odmianach. Z pomidorami poczekam ze dwa tygodnie.
Kiedy posiać rzodkiewkę strączkową, będę ją siała pierwszy raz i nie wiem czy sianie teraz nie będzie za wczesne?

Miłej niedzieli ;:3
Pozdrawiam
Ula
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. V

Post »

Melduję się w kolejnej części :wit gdybyś nie podpisała rabarbaru, pomyślałabym że to nadgryzione jabłko :;230 Bardzo pocieszyłaś mnie info o folii i chwastach, jesienią zrobiłam dokładnie to samo, ale jeszcze nie byłam na działce - mam nadzieję że to ułatwi pracę ;:108
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3750
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. V

Post »

:wit Jestem,spóźniony trochę,ale załapałem się na pierwszą stronę nowej części Małgosiu. :D
Działałaś widzę solidnie w ogrodzie. ;:333 Z czasem zakwasów się pozbędziesz jak wpadniesz w rytm prac.Oznaki wiosny wychodzące z ziemi u Ciebie chyba są na wyższym poziomie niż u mnie. :wink: Niedługo pójdę poszukać ich,może coś znajdę.Heliotropy mnie oszukały ;:306 pozytywnie i z trzech zrobiło się teraz pięć. ;:215
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
bastis
200p
200p
Posty: 242
Od: 19 paź 2015, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląsk

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. V

Post »

Witku czy możesz podać nazwę preparatu odstraszającego nieproszonych "czarnych" gości ? Bardzo proszę ;:180
Pozdrawiam
Ula
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3750
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. V

Post »

Musiałem zmusić mózg do myślenia ;:306 i przypomnienia sobie nazwy Ula ,ale się udało.Nazywa się to Antydzik i jest w opakowaniach 2kg.Cena to ok.20 pln.W necie doczytaj pełny opis a działanie ma nie tylko na dziki. ;:108
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
bastis
200p
200p
Posty: 242
Od: 19 paź 2015, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląsk

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. V

Post »

Witku dzięki za info, najbardziej wkurzają mnie dziki. Kiedyś w biały dzień łaziły dwa młode dzikole, musiałam dzwonić po straż miejską żeby to przepędziła. W miejscu gdzie mieszkam jest zrobiona strefa ochronna dla miasta i nie można robić odstrzałów, namnożyło się zwierzyny od groma i chodzi sobie gdzie chce, nawet na osiedle plądrować śmietniki. O wypadkach na ulicy z udziałem zwierząt nie wspomnę, co chwila coś się dzieje.
Pozdrawiam
Ula
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”