Tymczasowy ogród Margo_margo cz. V

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Margo_margo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1887
Od: 27 lip 2014, o 13:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. V

Post »

:wit

Wypad na grila bardzo udany ;:108 Upiekliśmy cukinię z ziołami i mozarellą (odgapiłam od Kasi), kurczaczek słodko- ostry i karczek po... grilowemu ;:306 Pogoda fantastyczna, cisza , spokój i tylko osy nieco dokuczały. Zamówione na sobotę maliny dostarczono wczoraj więc dziś siedzę w garach :uszy

Wituś Ja wiedziałam, że nie zapomnisz o nas i z okazji święta obdarujesz pięknymi bukietami ;:138 Wszystkie mi się bardzo podobają ale ten ze słonecznikiem najbardziej. Zatrwiany w dużej grupie mnie także zachwycają. Mam dzięki Tobie w tym roku trzy roślinki. Sąsiadka co roku robi sobie bukiet z moimi kwiatkami a w tym roku pierwsze kroki skierowała właśnie do niego ;:173 Już wiem, że w następnym roku będzie go więcej, bo jest naprawdę niesamowity.
Na nasionka Twoich krzyżówek też się zapisuję ale muszę sobie poradzić z tym potasem.
Nie mem pojęcia ile go dać.
Żółte piętki ponoć od gorąca a zielone z niedoborów. U mnie jednych i drugich ogrom. Aż żal, że połowa pomidora ląduje w koszu ale nie da się tego uniknąć.
Soplica jest fantastyczny. Co prawda teraz trochę choruje i przez upały nieco wyhamował ale i tak zbiory są bardzo dobre. Masa zawiązków wisi na roślinach i kolejne kwiatki regularnie odwiedzają pszczoły :uszy

Marysiu Gdybyś Ty mnie widziała, jak odkryłam tego melona. Prawie zaczęłam płakać. Tak bardzo na niego czekałam... Był naprawdę duży i zapowiadała się prawdziwa uczta. No cóż.... za to mam pewność, że nasiona dojrzały ;:306
Pierwszy arbuz dziś został rozczłonkowany. Trochę się pośpieszyłam z zerwaniem i nie był zbyt słodki. Jak na ugaszenie pragnienia po upalnym dniu może być ale jak na rozkoszowanie się słodyczą, to nieco za wcześnie ;:224
Maryś Twój bukiecik też piękny ;:138

Irenko Twój bukiecik równie piękny i jakoś przeczuwałam, że będą w nim pomidorki ;:306 Cynie bardzo lubię więc całość jest po prostu pyszna.
Costoluto Genowese wygląda bajecznie i jest bardzo plenny ale jak skosztowałam owocu, to od razu sobie przypomniałam, jak Beatka ostrzegała :shock: Myślałam, że na mojej glebie będzie może ciut bardziej zjadliwy ale nie. On nadaje się na wystawę a nie dla koneserów ;:306 Ale mojaj Martynie smakuje. Ona lubi takie plastikowe ze sklepu ;:224

Ok... idę w gary zaglądnąć bo coś mi ten sok zaczyna mocno pachnieć ;:131

Obrazek
Pozdrawiam Małgosia
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
mymysteryy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2363
Od: 6 sie 2014, o 07:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. V

Post »

Taki los ogrodników, że nadchodzi ten czas, kiedy to z ogrodów lądujemy na długie godziny przy garach, by te wszystkie dobra zasłoikować na zimę. ;:109 Małgosiu cieszę się, że cukinia Ci podpasowała i weszła do domowego menu. ;:215

Witek, to ja też chętnie ustawię się w kolejce po nasionka krzyżówek. ;:173

Marysiu, Irenko, Witku, piękne te Wasze bukiety. ;:63 ;:63 ;:63
Awatar użytkownika
Skoanna
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 980
Od: 28 sty 2016, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. V

Post »

Małgoś Ten JR wygląda u mnie teraz tak i to już jest dojrzały w pełni owoc:
Obrazek
Nawet ładny, ale zupełnie inny niż ten Twój ;:306 W smaku trochę bardziej wyrazisty od malachitowej, dość ciekawy bym rzekła. Niestety ma tendencje do pękania, bo cienka skórka na nim, ale ewidentnie jest zielony. Nie widzę tej białej mamusi nic tu. Raczej coś malinowego próbuje się przez zieleń przebić.
JR14/2 czy to znaczy że z marmurkiem? Jest bardziej żółty niż Twoje zeszłoroczne, za to bardzo żebrowany. Smaczny, bardzo delikatny.
Ale piękne bukiety pokazujecie ;:oj
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. V

Post »

Małgosiu, pospacerowałam po Twoim ogrodzie... ale masz wszystkiego duuużo! ;:oj
Arbuzy takie dorodne, moje dopiero wielkości pomarańczy ;:306
miło Cię było poznać! ;:196
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
Margo_margo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1887
Od: 27 lip 2014, o 13:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. V

Post »

:wit
W sobotę byłam u Marysi na spotkaniu. Pogoda tradycyjnie udowodniła, że nie tylko w ogrodzie toczą się rozmowy ogrodników ;:306 Było fantastycznie. W niedzielę miałam pojechać na zbiory pomidorowo- ogórkowe ale stale padający deszcz skutecznie mnie zniechęcił. Dobrze, że padało, bo nie muszę się martwić podlewaniem ale z drugiej strony.... co ja do garów mam zapakować :;230

Kasiu Cukinia naprawdę bardzo mi smakowała u Ciebie ale mnie nie wyszła taka wspaniała :oops: Wczoraj po raz pierwszy mogłam skosztować także placków cukiniowych. Oba dania bardzo mi smakują i już wiem, że w przyszłym roku będę miała kolejną roślinkę do opieki. Od Beatki miałam nasionka Tondo di PIACENZA i już ją zajadam (zupa, z grila) a jeszcze mam w planie zrobić sobie faszerowaną. Taką pomarańczowo- żółtą jadłam u Ciebie i dostałam też owoce od Marysi. Nie dość, że piękna to jeszcze taka delikatna w smaku ;:173
U mnie przetwarzanie idzie małymi partiami ale przez to, że działam wieczorami jest to dość męczące. Ale lubię ten "interesik przetwórczy". Szkoda tylko, że nie ma kto ze słoikami do piwnicy gonić ;:306

Aniu JR/1 wygląda fantastycznie i już zapisuję się na nasionka od Ciebie ;:180 Mój był zdecydowanie żółty a Twój pięknie zielony ;:138 Bardzo lubię wszelkie pomarańczowe, żółte i zielone więc i tego chętnie skosztuję. JR/14 był w dwóch wersjach ale nie pamiętam którego Ci wysyłałam. U mnie nie były żebrowane więc i na nasionka tego się zapisuję ;:180 Dobrze, że na przyszły rok nie mam zamiaru się ograniczać zbytnio ;:306
Dla mnie wszystkie JR-ki były bardzo delikatne w smaku i miały cienką skórkę. Nie pękały za bardzo i były jedne z najplenniejszych. Cieszę się, że u Ciebie wyszły inne. Jest szansa na jakieś ciekawostki ;:63

Basiu Cieszę się, że miałyśmy okazję poznać się w tak pięknych okolicznościach przyrody ;:168 Wcale nie mam wiele roślin, w porównaniu np z Marysią czy Martą to mam nawet mikro- ogródek ;:306 Warzywa cieszą mnie szczególnie. Lubię patrzeć jak kiełkują, relaksuje mnie pikowanie i doglądanie rozsad a czas zbiorów jest najwspanialszym wynagrodzeniem trudów. Pomidory, papryki, a od tego roku dyniowate .... pewnie byłoby tego jeszcze więcej gdybym mogła zamieszkać już na stałe na wsi i doglądać wszystkiego. Na szczęście arbuzy rosną bez mojej zbytniej ingerencji i w tym roku jestem z nich bardzo zadowolona.Ale to było trzecie podejście do uprawy. Gdyby im się nadal nie podobało....
Marysia w swoim wątku zaraziła mnie różyczką więc i tych roślin jest co raz więcej. A, że można je także konsumować..... ;:306 Może nadejdzie kiedyś ten czas, kiedy będę mogła gromadzić bez strachu, że inny ktoś zaleje je betonem ;:131
Dziękuję za odwiedziny i jeśli tylko masz ochotę, zapraszam częściej ;:168

Życzę wszystkim miłego tygodnia i do zobaczenia niebawem- wirtualnie i nie tylko ;:4
Pozdrawiam Małgosia
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. V

Post »

Małgosiu tak przypuszczałam że Twoje niedzielne plany legły w gruzach! Deszcz sobotni skończył się po ponad dobie ;:oj Chciałam zauważyć że masz ogród rozważny, bo chyba nie ma takiego drugiego ogrodnika równie rozsądnego jak Ty! Wszyscy biorą co dają, a Małgosia chodzi po ogrodzie z mina Mona Lizy :;230 Czasem paluszek wskaże jakąś roślinkę...ale nie nie biorę tylko mi się podoba ;:306 Uwielbiam Cię ;:4 Ja siedzę po uszy w przecierach i suszonych pomidorach bo wszystko naraz dojrzewa, ale co tam najważniejsze że żadna zaraza nie atakuje!
Pozdrawiam Cię serdecznie i uściskaj Berbecia ;:167

Bywalcom macham :wit
Awatar użytkownika
Skoanna
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 980
Od: 28 sty 2016, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. V

Post »

Małgosiu Tak, Jarsony są superowe w smaku. Tak jak mówisz delikatne, słodkie, naprawdę pyszne. Ten żółty żebrowany delikatniejszy od zielonego, ale oba smaczne. Zebrałam materiał ;:108 oczywiście zapis zrobiony :)
Awatar użytkownika
Margo_margo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1887
Od: 27 lip 2014, o 13:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. V

Post »

Marysiu Niedziela była leniwa a miała być pracowita ale to nic. Ważne, że ogród porządnie podlany bo jutro śmigam i mam nadzieję bardzo się zmęczyć ;:215
Ogród rozważny... hmmmm no to się doczekałam ;:306 Wiesz jak to jest zemną, chęci ogromne, wszystko się podoba i wciąż odkrywam roślinki, które bardzo chcę mieć. Nie jeden raz chciałam kopać albo na pytanie kto chce krzyknąć ja! Ale muszę myśleć nieco inaczej o Tymczasowym bo nie chcę w razie "W" cierpieć podwójnie. Jeśli tam, na górze ktoś stwierdzi, że zasługuję na swój kawałek szczęścia, to i opory znikną ;:224
Mówisz, że pomidory się wysypały? To ja jutro może też przywiozę coś do przetworzenia :wink:

Aniu Zbieraj, zbieraj. Będzie się działo zimową porą ;:306 Znów gołębie wrócą na etat :;230
Pozdrawiam Małgosia
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
Skoanna
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 980
Od: 28 sty 2016, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. V

Post »

Małgosiu nie wiem czy bywasz u mnie w warzywnym wątku, więc jeszcze CI wkleje jedną fotkę ;:170 Jestem zauroczona tym pomarańczowo-malinowym Jarsonem
Obrazek
widzę u Ciebie w koszyku chyba też takie, ale mniej żebrowane, kto jeszcze je ma? Ciekawa jestem jak wyszły innym, czy też z takimi falbankami.
Awatar użytkownika
bastis
200p
200p
Posty: 242
Od: 19 paź 2015, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląsk

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. V

Post »

Cześć kochani :wit dawno mnie tu nie było ale dopadł mnie chichot losu, a właściwie pijany kierowca. Moje plany uprawowe licho wzięło i znów muszę czekać do wiosny.
Irenko, Aniu piękne pomidorasy :D
Pozdrawiam
Ula
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. V

Post »

Małgosiu bardzo dziękuję za trawkę i miętę, odebrałam ja od Marty i co najważniejsze widziałam pomidory Martusi ;:oj Nie dość że na krzewach rosną same giganty to wszędzie stoją pudła opisanych ogromnych zdrowych okazów! Martusia zdradziła ogród z pomidorami i nie wiem czy tak powinno być, bo wiesz (wiecie) jakie znaczenie ma ogród Marty ;:173
Nie pretenduję do tytułów, ale pokażę takiego swojego pomidorka


Obrazek

Życzę miłego dnia!
Awatar użytkownika
Skoanna
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 980
Od: 28 sty 2016, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. V

Post »

O kurka! Prawie kilo ma ;:oj Maryś ale piękny, aż ślinka cieknie.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. V

Post »

i pyszny! smakowity :D :wit ja mam egzemplarze ale Martusia ma dziesiątki takich okazów! ;:63
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”