Tymczasowy ogród Margo_margo cz. V

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
Margo_margo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1887
Od: 27 lip 2014, o 13:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. V

Post »

Ania Czyżbyś dzieciom wanienkę zabrała? ;:306
No piękne Twoje zbiory a pomidorki jak z reklamy ;:138 Takich pięknych u mnie nie było w tym roku ale mam postanowienie na nowy sezon. Nie ilość a jakość, więc kolejne cięcie w ilości wysiewanych będzie. W tym roku 28 odmian + 3 krasnale od Kasi + 4 balkonowce. Coś mi się dziwnie zdaje, że na balkonie przybędzie ;:306
Aniu, a te arbuzy? Co to one za jedne?
Takiego ogórasa okrągłego też mam, ale już nigdy więcej go nie posieję. Plenny i owszem ale co z nim robić?
Robiłaś jakieś przetwory z jego udziałem?
Mnie wszystkie w słoikach gazują. Kiszone, w zalewie octowej.... wszystko do wywalenia. Mam tylko nadzieję, że jego dodatek nie popsuje moich pozostałych sałatek ogórkowych i pikli bo jak go ciachałam z innymi, to jeszcze nie wiedziałam, że za słoikami nie przepada ;:131
Ja chyba też wiem, kto ma takie fioletowe zimiocki , co mi ślinka ciekła na widok sałatki :;230
Pozdrawiam Małgosia
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
Skoanna
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 980
Od: 28 sty 2016, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. V

Post »

Arbuzy są hmmm, No w zasadzie to nie wiem co to za arbuzy. Jeden to na pewno Mini Love, drugi w jaśniejszym ubranku to chyba Srebrnyj Krasawiec, a taki cały ciemny to Sybirskie Ognie. Ale miałam też sporo takich NN od Seby, z różnych stron świata, wydłubane chyba ze sklepowych egzemplarzy na rubieżach planety. Jakieś z Japonii, Chin, Gruzji, Indii. W końcu pomimo tego że były oznaczone, przy likwidowaniu mój Em wrzucił pędy w ognisko razem z tyvkami i tyle wiem co nic. Ale i tak dłubię pestki i oznaczam :;230 np. Mały biały b. Słodki itp. No trudno.
Nie... to nie wanienka to pudełko na ziemniaki ;:306 liczę, że w przyszłym roku spełni się w swoim przeznaczeniu, a na razie muszą mu wystarczyć pomidory.
Nie robiłam przetworów z Cristal Apple bo zjadamy wszycho na pniu na surowo. Milka je go prosto z krzaka jak jabłka ;:306
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. V

Post »

Witam!
Małgosiu to nad białą jarzmianka dalej pracujemy ;:306 Listeczki siewek widać są bardzo podobne. Jeżeli to w paski to dynia to już mniej mnie zachwyca, ale gdzieś widziałam taką cukinię opisywaną jako delikatną. Ja też się nie znam na ogórkach, ale u mnie manie plonują. Nie wiem od kogo nasionka żółtej papryczki ale jeżeli nawet Marginetki to ja nie miałam takich i dopiero w tym roku mam pierwszy raz.
Małgosiu ja nie pisałam o ekstra glebie, ale tak jak Kasia napisała o żwirku i ubogiej glebie to ja właśnie dlatego chcę moją zlewną glinę rozluźnić. Siewki od Kasi posadziłam na pełnym słońcu, ale na pewno przesadzanie im nie pomogło :D Analiza gleby na pewno wiele by wyjaśniła, ale przy tak rozległych uprawach jak moje to nie takie proste ;:306
Małgosiu zerwane pomidory chorują, a zostawione w polu na suchych gałązkach są zdrowe ;:oj przynajmniej tak wyglądają :D Sałatka z zielonych pomidorów nie trafiła w smak mój i moich domowników :wink:
Pewnie znowu wskoczysz pod kocyk, bo pogoda typowo listopadowa, pozdrawiam gorąco ;:196

Kasiu właśnie o takim rozluźnieniu pisałam
rośnie w miejscu, gdzie pod agrotkaniną jest sam żwir, a po wierzchu wysypane kamyczki
Aniu pisałam o ogórku nazwanym Skoanny który rozkroiłaś u Kasi i brałyśmy nasionka :D Czy wysiewałaś coś z nasion zza oceanu, bo ja niestety prawie nic, a miałam ochotę na okry :D może za pół roku :D

Pozdrawiam i życzę słońca!
Awatar użytkownika
Skoanna
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 980
Od: 28 sty 2016, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. V

Post »

Siałam, okry siałam i jakieś dyńki, ale okry szkoda gadać, nic mi nie wyszło z nich ;:145 a dyńki sama nie wiem, bo pogubiłam się w tym wszystkim. No ale nic się nie zmarnuje, będą na następny rok.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. V

Post »

Aniu ja nie mam szczęścia do okry i pewnie te mi też nie wyjdą ;:224 Nasiona przyszły późno i ten mój wyjazd! Nic to! do rezygnacji jestem ostatnia ;:306
Awatar użytkownika
bastis
200p
200p
Posty: 242
Od: 19 paź 2015, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląsk

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. V

Post »

Z wiadomych względów nie mogę pochwalić się uprawami, to pochwalę się tym czym uraczył mnie mój syn.
Tak było przed wczoraj
Obrazek
Pod spodem są białe maluch, takie do marynowania.
A tak było dzisiaj :heja

Obrazek
Pozdrawiam
Ula
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. V

Post »

Ula piękne . ;:63
Cały tydzień pracuję i mogę tylko popodziwiać. :shock:
Czy te grzybki rosną u Ciebie w okolicznych lasach, czy gdzieś dalej syn się wyprawia???
Niedzielę na szczęście mam wolną, więc może uda mi się coš uzbierač.

Pozdrawiam Irena
Awatar użytkownika
bastis
200p
200p
Posty: 242
Od: 19 paź 2015, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląsk

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. V

Post »

Irenko te grzyby rosną ok 10-15 km od miejsca zamieszkania. A swoją drogą to syn wyczytał na forum grzybowym, że na śląsku jest taki wysyp grzybów, że w marketach wykupili suszarki do grzybów (ile w tym prawdy to nie wiem, nie byłam w markecie).
Pozdrawiam
Ula
Awatar użytkownika
mymysteryy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2363
Od: 6 sie 2014, o 07:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. V

Post »

Ula super zbiór. ;:215 ;:215 W kórej części Śląska mieszkasz?
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. V

Post »

Ula dzięki.
Ja słyszałam że grzyby pokazały się nawet w supermarketach, więc coś w tym jest.
W niedzielę nie odpuszczę, nawet gdybym miała z czołówką zbierać. :;230

Pozdrawiam Irena
Awatar użytkownika
bastis
200p
200p
Posty: 242
Od: 19 paź 2015, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląsk

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. V

Post »

Kasiu PW

Irenko nie będziesz musiała z czołówką zbierać, one rosną w oka mgnieniu ( no prawie) ;:108 a najważniejsze, że bez lokatorów :wink:
Pozdrawiam
Ula
Awatar użytkownika
Skoanna
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 980
Od: 28 sty 2016, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. V

Post »

Ja to mogę się pochwalić jedynie myszą na tarasie :;230 koneserką pomidorowych smaków. Wstyd się przyznać ale na grzybach jeszcze w tym roku nie byłam. Chyba jak Irenka zarezerwuję sobie niedzielę i ruszę w bór.
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. V

Post »

:wit Witam Towarzystwo ogrodowe Małgosi z nią samą na czele. ;:108
I jak mówiłem ostatnio znów wsiąkłem prawie na trzy tygodnie w lesie,ale nie tylko gdyż teraz moją uwagę zajmuje też papryka i jej zbiory które są w pełni. ;:173
Dzięki za pochwałę grzyboli.Znam większych rekordzistów którzy do tej pory chodzą z kosą po lesie ;:306 a u mnie powoli się ilościowo już przerzedza pod tym względem,ale coś tam jeszcze znajduję. ;:333
Ula pogratuluj synowi tak udanych łowów. ;:333
Oto kilka migawek z leśnych ostępów z ostatnich parunastu dni. :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Za borowikowego ;:195 absolutnie się nie uważam i nie będę nawet pretędował gdyż temu gościowi jakby na okrasę sezonu ważącemu ponad 600 gram ;:oj do pięt nie dorastam. :;230 ;:180
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
C.d.n... już niekoniecznie grzybowy. ;:108 :wit
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”