Ogród zielonej

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Ogród zielonej

Post »

Będę pamiętać w takim razie, żeby ciachnąć moją perowską wiosną ;:108 Jak ja marzę o takim całodniowym deszczu :? W ogrodzie nic nie robię, za dużo energii kosztuje mnie walka o to, żeby w ogóle przetrwał zarówno pustynne klimaty, jak i atak wściekłej nornicy :twisted:
Miło pooglądać dla odmiany takie soczyste zielenie jak u ciebie :D
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Ogród zielonej

Post »

Witam miło ;:196
Ależ się u Ciebie działo! :D Gratuluję tego pięknego donicowego pomidora, przyznam szczerze że w donicy takie wielkie owoce u mnie nie chciały rosnąć ;:224 Napatrzyłam się na jeżóweczki, na trawy. I tak mi szkoda trochę, że te moje trawy tak po macoszemu potraktowałam. A nawet nie to, że nie zadbałam o nie, ale po prostu w tym szaleństwie sadzenia setek rozsad zabrakło mi wyobraźni, jak mogą szeroko rosnąć i w rezultacie trawy rosną w takim ścisku, że nie mają jak pokazać swojej urody. Dopiero na Majesty odkryłam pierwszy kłos, wyglądał jak bordowa gąsieniczka :D
No i teraz znów trochę się zmartwiłam swoimi hortensjami. Jeśli odstęp 120 cm to mało, to moje rosną w niesamowitym tłumie, tak co pół metra ;:223 Może ogrodowe mogłyby tak zostać, ale sadzone wiosną anabelki chyba nie będą szczęśliwe ;:185

Masz super porządek na rabatach, aż miło popatrzeć ;:63
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu miło pospacerowałam sobie po twoim ogrodzie zaraz z samego rana. ;:173 Ale dopiero teraz znalazłam chwilkę na wpis...
Jak zwykle podziwiałam dorodne hortensje, rabaty trawiaste i cudne jeżówki... ;:167
Jest pięknie. Pomidorka gratuluję, niezły olbrzym. ;:138
Muszę się poradzić w kwestii traw. W maju na wystawie kwiatowej kupiłam ciemną trawę podobną do twojej Majesty. Nie znam nazwy i nie wiem czy przetrzyma zimę. Nie ma kłosów i nie umiem rozpoznać co to za jedna....Wkleję zdjęcie , najwyżej je później usunę...



Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16495
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Cudne hortensje, Soniu! ;:138 ;:138
Jeżówki też nie ustępują im pod względem urody. ;:63 ;:63
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Dziękuję, że zaglądacie i napiszecie parę miłych słów. ;:180 Opisałam się i wszystko poszło w kosmos. ;:145 Upały się kończą, ale sporo roślin ucierpiało, szczególnie jednoroczne pod klonami, większość uschła. Wczoraj miałam gości i zapomniałam włączyć podlewanie. Niektóre hortensje niestety mocno przypalone, a większość róż ma upieczone kwiaty. ;:174 Tylko jeżówki i trawy doskonale znoszą te ekstremalne temperatury.

Moniko pomidory sadzę trzeci rok, dopiero się uczę ich uprawy. Mam siedem sztuk, w tym trzy w donicy. :) Rosną przy południowej stronie garażu, która nawet nocą jest ciepła i pewnie takie warunki im odpowiadają, bo nigdy nie chorowały.

Obrazek

Dominko hortensje bukietowe posadziłam jako pierwsze w ogrodzie i zostały moimi ulubionymi roślinami. Nigdy nie miałam z nimi problemów, a najważniejsze, że nie wymagają wiele pracy. Wiosenne przycięcie i dwa razy nawozy i to wszystko. ;:215 U mnie wszystkie rosną na słonecznych stanowiskach. Twoim pewnie wszystkie wymienione czynniki zaszkodziły, dlatego nie zakwitły. Wiosną dobrze je przytnij i dokarm, z pewnością będą ładnie kwitły. ;:108 Z ogrodowych się wyleczyłam, szkoda pracy, żeby przez kilka lat oglądać zielone liście. ;:222 W cieplejszych rejonach pewnie sobie radzą, a u nas rzadko widać kwitnące.

Obrazek

Ewuniu ogród dojrzały, już szósty rok ma. ;:306 Masz rację, że sadzenie roślin, które są niezawodne i się nam podobają, jest szansą na własny ciekawy ogród. Gret Star jest piękna, ale zniechęciłam się, opiniami o jej wiotkich pędach. Wolę ją podziwiać u innych. :wink: Tegoroczna zimna wiosna zaszkodziła wielu roślinom. U mnie też ucierpiała Magical Moonlight na pniu. Zmarzły pędy z góry, ale hortensja wypuściła dużo pędów od korzenia i z pnia, więc ma sporo kwiatów. Zostanie w formie krzewiastej. Jeżówki odmianowe wysiałam w ramach eksperymentu. ;:173 Kilkanaście zakwitnie w przyszłym roku, więc jeszcze jest szansa, że wyhoduję nową odmianę. ;:306

Obrazek

Aniu Annes 77 Jak czytam o burzach i ulewach na zachodzie, to współczuję, a jednocześnie zazdroszczę deszczu. U mnie od dwu miesięcy, gleba nawilżona na 10-15 cm. Też chyba najbardziej lubię ten okres w ogrodzie. Kwitną moje ulubione hortensje, trawy już ładne, a kolorowe kwiaty dopełniają całości. ;:108
FL chyba tak się stara, bo dostała u mnie szansę, jako nędzny gratis ze szkółki. :wink: Nie chorowała dotychczas, a rośnie na kompletnej patelni, nie osłaniana przez żadne byliny.

Obrazek

Ewelinko upały się kończą, będziemy pewnie za nimi niedługo tęsknić. :wink: Niestety trochę szkód poczyniły w ogrodach. ;:174 Jeżówki nadspodziewanie sobie radzą, jedynie Coconut Lime trochę się pokłada, bo zasłaniają ją trawy. Pozostałe nie odczuły upałów, kwitną w najlepsze. ;:215 Masz już sporo wysokich traw, teraz pora na niskie, łatwiej je wkomponować w już istniejące nasadzenia, albo znaleźć im eksponowane miejsce. ;:108

Obrazek

Podzielę odpowiedzi, bo po raz trzeci nie napiszę. ;:173
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Iwonko hortensje u Ciebie trochę później zakwitną, ale będą ładniejsze, bo upały im nie zaszkodzą. ;:108 Rośliny pewnie, jak ludzie, mają ulubione miejsca, a w innych źle się czują. :) Odmianowe jeżówki wysiałam, bo zimą nie ma co robić, trzeba eksperymentować. ;:306 U mnie zwykłe jeżówki, to największe terminatory, rosną nawet samosiejki od północy za żywotnikami. Twoim może jakieś gryzonie podkopały korzenie, albo mokra wiosna zaszkodziła. ;:218

Obrazek

Aniu Ann_85 moja pedantyczna natura i tak czasem cierpi. Kilka rabat jest tak bałaganiarskich, miejscami pustych, że nawet ich w całości nie pokazuję. :roll: Ta część koło garażu już powoli mnie zadowala, ale i tak jak coś wypadnie, cała zabawa zaczyna się od nowa. :)

Obrazek

Aniu anabuko1 Polar Bear ma jedne z największych kwiatów i są bardzo białe, prawie takie, jak u Vanilki. Mam dwie, jedną prowadzoną w formie krzewu i tę na pniu. Sama ją tak prowadzę, zaplotłam dwa długie pędy i związałam razem. Pień ma 70 cm wysokości. Zakup kolejnych hortensji to doskonały wybór. :D Powiększasz kolekcję bezproblemowych, długo kwitnących krzewów.
Trawy lubię pewnie tak jak hortensje. :) Wysokie stanowią świetne tło dla kolorowych kwiatów, a kłosy miskantów zdobią ogród do zimy. Niskimi można zapełnić wszystkie wolne miejsca na rabatach i w każdym towarzystwie dobrze wyglądają. Trzeba je jednak lubić, nie każdy akceptuje trawy w swoim ogrodzie. ;:108

Obrazek

Basiu hortensje jednak potrzebują dużo wody, żeby ładnie kwitły. Moim dostarczam dwa razy w tygodniu około 20-30 litrów wody na jeden krzew. Chyba moja piaskowa gleba o kwaśnym odczynie im odpowiada, skoro ładnie się zadomowiły. ;:215

Obrazek

Małgosiu najwyższe temperatury są w naszym rejonie, ta zieleń to niestety zasługa wody z kranu. ;:108 Jednodniowy deszcz poprawił kondycję roślin, bo trochę liście się nawodniły z góry, ale gleba głębiej bardzo sucha. ;:174 Kochamy nasze ogrody, ale właśnie ekstremalna aura i szkodniki psują nam nastrój. U mnie na razie gryzonie niewiele tuneli zrobiły, może wiosenne pułapki M ograniczyły jednak populację. ;:131

Obrazek

Agnieszko pomidor malinowy w donicy, to wynik niewiedzy co się sadzi. :;230 Dostosował się jednak do warunków i ma kilkanaście owoców, wszystkie duże. :)
Trawy to żarłoczne rośliny i niestety potrzebują sporo przestrzeni. Anabelki w szpalerze mogą ładnie wyglądać, ale za gęsto posadzone raczej słabo będą kwitnąć, bo potrzebują dużo wody i składników pokarmowych. U mnie jedna rosnąca pod klonem niezbyt zachwyca, mimo podlewania i nawożenia. Porządek to Ty masz w warzywniku, ja próbuję uładzić trochę rabaty.

Obrazek

Olu trawy, hortensje i kolorowe byliny ciekawie łączą się w ogrodzie i cieszą mnie szczególnie teraz. ;:215 Pomidorów mam siedem i poza podlewaniem, wcale się nimi nie zajmuję. Skoro tak się dzieje, to nie mają wyjścia tylko dojrzewać. :wink: Twoja trawa to chyba rozplenica Vertigo. U nas nie pokazuje kłosów. Żadna taka brązowa trawa nie zimuje w Polsce. Można wsadzić do donicy i przechować w domu. Ma rozbudowany system korzeniowy, więc donica musi być naprawdę duża. Gdyby pokazała kłosy, to łatwiej będzie ja rozpoznać.

Obrazek

Lucynko jeżówkami zauroczyłam się w ubiegłym roku i to był doskonały wybór. ;:108 Nawet 37 stopniowe upały im nie zaszkodziły, kwitną pięknie. Hortensje już pewnie zawsze pozostaną moimi ulubionymi kwiatami. :tan Dobrze się u mnie zaaklimatyzowały, więc ich liczba rośnie, choć sporo maluchów jeszcze mało widocznych na rabatach. Młodym nie pozwalam kwitnąć, żeby się dobrze zakorzeniły.

Obrazek

Dobrej pogody na weekendowe prace i odpoczynek. ;:4
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11252
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród zielonej

Post »

U mnie 2 bukietówki nie zakwitną w tym roku...o ogrodowych nie wspomnę bo przemarzły wiosną choć co roku cieszę się ich kwiatami... Nawet spisana na straty aspera /ulubienica/ odbiła od korzenia i choć nie zakwitnie bo nie zdąży oczywiście ale daje ślad, że żyje i to mnie cieszy... :tan
U mnie strat, żadnych przypaleń jeszcze nie ma..ogródek pielęgnowany z doskoku jest zahartowany i nie daje się upałom ;:7 ...
U Ciebie już rozplenica w takim stadium kwitnienia dla mnie zadziwiające zjawisko! :) Podziwiam! ;:138
A jeżówki też dają czadu ! ;:63
Nadal straszą media burzami u nas,siedzimy w domu i czekam na spokojny deszcz bo dzisiaj nawet najbardziej potrzebujące rośliny /szczególnie te jeszcze wegetujące w doniczkach/ od 2 dni wystawione są na próbę i na ratuj się kto może.... ;:oj

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu z przyjemnością poczytałam Twój post o hortensjach, trawach... i jak je uprawiać. Tyle ważnych wiadomości!
Dziękuję ;:196
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ogród zielonej

Post »

Witaj Soniu :wit . To prawda, pewnie za upałami jeszcze zatęsknimy ale póki co dzisiejsza aura mi odpowiada :lol: . W nocy troszkę popadało więc ogród ciut odżyje od tych upałów ;:333 . Ptasie łapki rzeczywiście bardzo fajne i świetnie komponują się z innymi roślinami ;:138 . Twoje jeżówki zachwycają mnie za każdym razem a ostatnio byłam w małej szkółce i kupiłam sobie te zielone ;:138 . Bardzo mnie u Ciebie zaciekawiły a jak zobaczyłam je na żywo to musiałam kupić ;:173 . Jeszcze a propos traw to masz sporo rozplenic a one też ładne są ;:333 . Pozdrawiam i udanej niedzieli życzę :wit .
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu dzięki, ;:196 chyba masz rację i to ta trawa...To jeszcze jakbyś mogła to podpowiedz jak byś ją przechowała przez zimę. Czy wsadzić w donicę i zostawić ją tak jak jest, wynieść do chłodnego i delikatnie podlewać , czy od razu ściąć? Co byś zrobiła? Szkoda mi jej , jak pomyslę , że miałaby być jednorazowa. Muszę ją jakoś przewegetować....muszę. ;:219 Przynajmniej trzeba spróbować. Bardzo ładnie przyrasta. Z jednej sadzonki , mam już trzy dosyć duże kępy.
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu do Twoich pięknych hortensji i traw dołączyły jeszcze jeżówki, ślicznie ;:63
U mnie najlepiej rośnie limelight. Reszta marna, ma z 20 cm od ziemi, a były najdroższe ;:223
Zobaczymy jak się będzie sprawować polar bear...
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród zielonej

Post »

Twoje zestawienia roślin Soniu :wit bardzo mi się podobają. Piękne są ;:63 ;:63
Podziwiam i to bardzo ( Zresztą chyba nie tylko ja ) Twoje cudne hortensje ( moim jeszcze daleko do takich widoków .Chociaż i tak już mnie cieszą ) ale i jeżówki, Piękne odmiany masz.
Pozdrowiona zostawiam ;:196
Awatar użytkownika
Biedronka641
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5724
Od: 5 cze 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu piękne te Twoje hortensje. Moje zaniedbałam. Zle posadzone. Mało mają wody i jeszcze ja z wodą tam nie docieram często. Będą przesadzane ale kiedy to zrobić jesienią czy wiosną.? Fotki i zestawienia jak zawsze miło się ogląda. Piękne jeżówki i trawy. Moje rozplenice jeszcze nie są w takim stadium .Masz do nich rękę.Jaki kolor ma Twój hibiskus bagienny?
Pozdrawiam świątecznie. :wit :wit
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”