Ogród zielonej

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Ogród zielonej

Post »

U mnie deszczu nie było, nawet kropla nie spadła.
A ziemia jak popiół - kopałem dzisiaj dość głęboko w ziemi i zero wilgoci .
Tez popracowałem dzisiaj w ogrodzie, pogoda jest wspaniała.
Od razu chciało mi się coś robić, nie to co w upały .Aż sam się dziwię, że tyle zrobiłem ;:306
Zbierz nasionka z tego pomidora - jak dobry i plenny jest to warto wysiać go w przyszłym roku .
Ja mam odmianę o podobnych owocach, możliwe, że są nawet większe.
Widziałem podobną hortensję jak na tym zdjęciu w agrocentrum https://images82.fotosik.pl/737/a73177caf5ca1aa3.jpg
Już się na nią czaję ;:173
Czy hortensje bukietowe przemarzają ? Mogą mieć nawet trzy metry , nie przeszkadza mi to :D Żeby tylko zimę przetrwały .
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Seba to Pink Diamond. Doskonała odmiana, ma sztywne pędy, kwiaty nigdy nie zwisają ku ziemi. ;:215 Bukietowe mam 6 lat i nigdy nie przemarzły. Nie słyszałam, żeby ktoś taki problem miał. Chyba tylko czerwcowe przymrozki mogłyby im zaszkodzić, ale wtedy każda roślina ucierpi. Zrobiłam odkład z Pink Diamond. Jak się ukorzeni do września, to razem z liliami i truskawkami Ci podrzucę. Przykro, że nadal Twoje rośliny cierpią suszę.
Jutro skonsumujemy pomidora, nasiona pozbieram, ale tym razem posadzę do do gruntu, a nie donicy. ;:306
x - e-1
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2594
Od: 17 lut 2015, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, obejrzałam wreszcie zaległości i mnie trzęsie po obejrzeniu Twoich hortensji.
Jakie piękne białe łany ;:oj ;:oj ;:oj W połączeniu z perowskią i trawami cudo ;:215
dziękuję za wskazówki co do cięcia perowskii bo ja za wysoko ją przycięłam i taka rozlazła jest, a mam jej sporo.
Kiedyś nigdy nie cięłam, a w tym roku pierwszy raz dopiero i to jeszcze za dużo zostawiłam.
Widok z tarasu masz przepiękny, a te nasadzenia wzdłuż chodnika ;:167
Matko jak pięknie można mieć w ogrodzie ;:97 Białe kolory u Ciebie mnie zachwyciły.
Hortensja bukietowa nie przemarza-to jest to czego mi trzeba, u mnie ciągle przemarzają, w tym roku
mimo okrycia żadna nie zakwitła. Może dlatego, że były sadzone na jesień?
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11252
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród zielonej

Post »

Dzisiaj temperatura nam odpuściła...deszcz nie pada ale póki co chłodno...Wybieramy się nieśpiesznie na działkę ... Jak nie urok to...
pozdrawiam serdecznie!

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Znowu upał się daje we znaki. Od soboty ma być trochę ponad 20 stopni. Mam nadzieję, że uda mi się trochę poporządkować i przesadzić siewki bylin. Sporo się wysiało, więc trochę rozdam, a kilka jeszcze poupycham na rabatach. ;:173 Zakwitło kilka jeżówek z nasion odmianowych, wszystkie zwykłe. ;:224

Elu dziękuję, ;:196 lubię biel w ogrodzie, bo jest łatwa w łączeniu z innymi kolorami. Ja po dwu latach prób, dałam sobie spokój z ogrodowymi. Szkoda pracy, żeby potem przez kilka lat oglądać zielone krzaczory. ;:222 Hortensje bukietowe są niezawodne. Posadziłam w tym roku kilka ukorzenionych i cieszę się, że za dwa, trzy lata przez kilka miesięcy będą zdobić ogród. Perowskia nawet nisko przycięta lubi się rozkładać na boki, szczególnie po deszczu, albo jak dostanie za dużo azotu. Mnie to nie przeszkadza, mam już siedem. ;:306 Sadzę obok wyższe rośliny, to ją przytrzymują w pionie. Kupiłam odmianę miniaturową Lacey Blue, ma 30 cm wysokości, ale też tendencję do pokładania się. ;:131

Obrazek

Obrazek

Maryniu wczoraj chodziłam w swetrze, wiatr był przenikliwie zimny, a dziś ponad 30 stopni. Jeszcze dwa dni, a potem maja być normalne temperatury. Narzekamy, ale niedługo zatęsknimy za ciepłem. ;:173 Poza wycinaniem przekwitłych kwiatów i pieleniem, nie zamierzam nic w tym roku robić w ogrodzie. Choć czasem chwilowe zaćmienie umysłu może zmienić te plany. :;230

Obrazek

Obrazek

Ta hortensja ma jedne kwiaty już brązowe, przypalone przez upały, ale sporo dopiero otwiera.

Obrazek

Zwykłe rozplenice też pokazują kłosy.

Obrazek

Ta róża jest dziwna, w czasie drugiego kwitnienia, drugi rok z rzędu ma więcej kwiatów niż w czerwcu. Na razie jeden pokazała.

Obrazek
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród zielonej

Post »

Dochowałaś się pięknych pomidorów ;:224 Ja próbowałam kilkakrotnie uprawy pomidorków, ale mi się nie udają - zawsze łapią chorobę i padają ;:222
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, nareszcie Twoje hortensje, ależ one cudnie wyglądają ;:215 Zdecydowanie są wizytówką i znakiem rozpoznawczym Twojego ogrodu.

Moje w tym roku mnie zawiodły, bo nie zakwitły, ani jedna :( Ogrodowa zmarzła, to na pewno, ale żadna bukietowa też nie zakwitła. Myślę, że moja w tym wina, bo niczym ich wiosną nie podkarmiłam (zapomniałam kompletnie), w dodatku wymieniliśmy całą ziemię wokół nich wczesnym latem (bo rosną na rabacie, która była w przebudowie) i może to im się nie spodobało. Ewentualnie może półcień im nie odpowiada? Twoje chyba w pełnym słońcu rosną. Ale pewnie to nie o to chodzi. No nic, chociaż idą w masę teraz, a za rok bardziej o nie zadbam ;:333
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, Twój ogród już jest dojrzały, roślinni pięknie urosły, zmężniały. Hortensje masz niebotyczne. Ja też nie sadzę ogrodowych tylko bukietowe i drzewiaste. W tym roku wiosną bardzo podmarzła moja ulubienica Great Star i chyba będzie jeden marny kwiatostan ;:oj . Jeżówek już nie wysiewam bo miałam podobnie, same podstawowe. Zostawiam jednak siewki, które same sie wysiały. Jak coś to pousuwam. Pozdrawiam Soniu.
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11681
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Ogród zielonej

Post »

Witaj Soniu:)

Ale u mnie dziś burza dała się we znaki,ze 3 godziny waliło ;:oj Podlało działkę i kwiaty,już było sucho.
Hortensje ogrodowe u mnie w tym roku po raz pierwszy nie zakwitły.Za to bukietowe nadrabiają swoim czarem.
Cieszę się na ten czas.Trawy,werbena i orkiestra gra :uszy
First Lady mam dwie i nadają się do wywalenia niestety.Wykopię przy pierwszej lepszej okazji.Chorują,z roku na rok coraz gorzej ;:222

Miłego dnia :wit
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ogród zielonej

Post »

Witaj Soniu :wit . Po chwili odpoczynku od upałów znowu mamy skwar ;:3 . Twoje trawki są bardzo fajne i mają sporo plusów tak jak piszesz ;:108 . Na pewno wykorzystam Twoje trawiaste typy w przyszłości bo genialnie zapełniają przestrzeń ;:138 . Muszę pochwalić Twoje jeżówki i oczywiście hortensje- one teraz królują ;:333 . Może to i dobrze, że First Lady dopiero teraz kwitnie obficie bo jest co podziwiać kiedy inne róże jeszcze stopują ;:224 . Pozdrawiam i spokojnego dnia życzę :wit .
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Ogród zielonej

Post »

Napatrzeć się nie można na Twoje hortensje, masz je piękne. Moje dopiero się wybielają. Great Star u mnie zawsze chimerycznie kwitnie. W tamtym roku miała tylko dwa kwiaty, w tym też na razie widzę dwa. U mojej mamy kwitnie bezproblemowo, a moja strzela fochy ;:222
Miałam się właśnie pytać o siewki jeżówek, bo u kogoś czytałam, że siałaś odmianowe. Ale już wiem, że wyrosły normalne. Pewnie są jakoś specjalnie krzyżowane, a nam pozostaje podział. Są cudne :heja A te zwykłe do tego zupełnie bezproblemowe. Chociaż w tym roku nie wyrosły mi dwie białe. Miałam w jednym miejscu razem z różowymi, a teraz są tylko różowe ;:202 Szkoda, bo fajnie razem wyglądały. A może mogły się zapylić? Chociaż rosły tak już kilka lat ;:218
Awatar użytkownika
Ann_85
1000p
1000p
Posty: 1209
Od: 26 mar 2010, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Ogród zielonej

Post »

Eh... dla mnie jesteś Soniu królową ładu i porządku w ogrodzie ;:108
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród zielonej

Post »

Polar Bear śliczna. Czy taką kupiłaś na pniu,czy sama tak ja prowadzisz ??
A ja nie wytrzymałam I jeszcze jedną sobie hortensje zamówiłam I nie tylko ją; )
Ogród jak zawsze wzorcowy tylko się nim zachwycać.
A i trawki pichwale bo piękne.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”