Ogród zielonej

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Biedronka641
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5724
Od: 5 cze 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu a co to co kwitnie na na niebiesko niby ode mnie? Bo pamięć mnie zawodzi. ;:7
Udanych zakupów w szkółce.
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu dziękuję za rady ;:168 Hortensje są nieruszane za radą jakiegoś ogrodnika patyczki zamaczałam przed sadzeniem w wosku... żeby nie uciekała górą woda z patyczka :) Coś w tym jest bo inne patyczki, które miałam od jednej z forumowych koleżanek wypuściły listki i... uschły tak liście jak i patyczki ;:222 ...a te się trzymają od marca i dopiero niedawno wypościły listki :) Co do roślinek niezadarniających to poczytam o nich na pewno ;:168 piękna wiosna u ciebie ...a jeżówki to kuż wielkie krzaczory... moje to jeszcze przedszkole ;:218 Miłego ogrodowania ;:3
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
Ann_85
1000p
1000p
Posty: 1209
Od: 26 mar 2010, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, u Ciebie wszystko jakieś bardziej zaawansowane - fajnie Ci... ;:173

Wiesz, sprawdzałam klony, pisałaś, że Twój koronę ma na ponad dwumetrowym pniu :shock: Ja znalazłam szczepione max na wysokosci 180, ale tak sobie wyślę, że to chyba też niemało? ;:218 Jednak po tym co pisałaś, o prostowaniu pania itd, chyba zdecyduje się poszukac gdzies na miejscu - chciałabym widzieć co kupuję. No i mam trochę czasu na poszukiwania, bo w tym sezonie jeszcze się zrobionej drogi przed domem nie doczekamy ;:222
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Ogród zielonej

Post »

U Ciebie musi być dużo cieplej. Moje jeżówki ledwo dopiero pokazały się ziemi i są tyciutkie. A bukietowe hortensje, ledwo kiełki pokazały. O listkach nie może być mowy ;:218
Jeżeli weekend rzeczywiście będzie ciepły, to nareszcie z przyjemnością wylegniemy do ogródków ;:108 W małym ogródku nie można zmieścić 50 jeżówek :;230 Będziesz miała przecudnie ;:138
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Dziękuję zaglądającym. ;:196 Do szkółki nie dotarłam, brakło czasu. Może jutro pogoda pozwoli na spacer wśród różności w szkółce, jak pada nie ruszam się z domu. Teraz mam dwa dni zabaw z Karolem. Powoli przygotowuję się do emerytury. :wink: Rano udało mi się zrobić parę zdjęć, niestety szaro, zimno i mokro. ;:174 Z deszczowej pogody cieszą się ptaki, bo łatwiej zdobywają różnego rodzaju robaczki.

Obrazek

Posadziłam turzycę The Beatles, a ona zamiast przyrastać, zaczęła kwitnienie.

Obrazek

Sabinko gdyby było zawsze idealnie, też byłoby nieciekawie. Wolę już ten nasz klimat, niż tropikalne tajfuny i ulewy. Kiedyś przecież to ciepło nadejdzie. ;:131 Już się zastanawiam, jakie zmiany poczynię, skoro trochę strat jednak będzie. Motywuje mnie to do kolejnych rewolucji. ;:173

Ewuniu kupiłam 90 tulipanów Claudia, kwitną na rabacie bukszpanowej i w donicy. Niestety światło takie, że nawet nie ma jak pokazać ich z perspektywy. ;:222 Pozostałe fioletowe NN.

Ewelinko mam tylko jedno miejsce w ogrodzie, gdzie nawieziono sporo dobrej ziemi i tam zaplanowałam warzywnik. Niestety gryzonie też upodobały sobie to miejsce, więc po czterech latach wędrują grządki warzywne w inne miejsca. Jak wykarczuję borówki, spróbuję jakoś doprowadzić glebę do stanu, w którym coś tam urośnie. ;:218 Pod borówki była mocno zakwaszana i rozluźniona igliwiem i korą sosnową. Specjalnie dla ciebie kawałek warzywnika, nędza straszna, ale nic nie rośnie w te zimna. Niestety wyprawa do szkółki nie doszła do skutku. Pochwalę się, jak wreszcie tam dotrę. :)

Obrazek

Agnieszko nakupiłam Claudii, żeby jedną rabatę obsadzić tylko nimi. Czekam tylko na słońce, żeby je pokazać. Do donicy na schody wsadziłam 15 sztuk. Jako osoba ciepłolubna, nie czuję żeby wiosna u mnie była cieplejsza. :roll: Roślinom chyba cieplej niż mnie, rosną całkiem przyzwoicie. Dzisiaj przyjrzałam się rabatom, chwasty dużo ładniej przyrastają, niż byliny. ;:223 Ja też jestem taka babcią, która zamęcza wnusia zabawą. Dzisiaj wróciliśmy ze spaceru w mokrych spodniach, ubłoconych butach, ale uśmiechnięci.

Miłko tulipany liliokształtne w donicy to Claudia. Mam ich dużo, ale jakoś nie zdążyłam ich pokazać.

Martuś nigdy nie znudzi mi się pisać, jakie to szczęście być babcią. :D Wiosna mało słoneczna, tylko kolorowe tulipany poprawiają nam nastrój. Innych kwiatów, jakoś mało mam, albo takie maluchy, że ich nie widać na rabatach. ;:108

Seba włoskie truskawki zbudowały mniejsze krzewy, ale kwitną ładnie. Od lutego przykrywam włókniną. Wszystkich truskawek mam trzydzieści sztuk. ;:306 Coś tej pogody nie możemy się doczekać.

Alu to chyba ułudka, przynajmniej tak sobie oznaczyłam. ;:218 Może jutro pochodzę po szkółkach, jak nie będzie padać. Tak naprawdę, to nie wiem co mam kupić. ;:224

Ewuniu ewarost doskonały pomysł z woskiem na patykach. Dzięki za podzielenie się doświadczeniem. ;:196 Muszę w przyszłym roku wypróbować. Tylko jak mi się dużo ukorzeni, to co z nimi zrobię. :;230

Aniu 180 cm pień już ładnie będzie wyglądał. ;:108 Czy będzie pod klonami przejście, czy tylko w razie pielenia będziesz tam zaglądała. :?: Bo jak przejście, to jednak trochę nisko. Z czasem korona będzie mieć ze cztery metry szerokości. Myślę, że kupisz klony gdzieś w szkółce, to dość pospolite drzewa. U nas stoją dziesiątki, o różnych wysokościach. Gdyby jeszcze trochę słońca się pokazało, to już nasze rośliny przyśpieszyłyby z wegetacją.

Iwonko w moim ogrodzie zmieściłoby się dużo więcej zwykłych jeżówek, tylko gdzie wyekspediować pozostałe rośliny. ;:306 Poważnie, to mam dużo miejsca po warzywniku, ale brakuje mi pomysłów na wygląd tej rabaty. Posadziłam wiśnię Amanogawę i przesadzam byliny z innych miejsc. Jak już wymyślę, jak ma wyglądać ten kawałek ogrodu, sporo z jeżówek powędruje do sąsiadki, która dopiero zaczyna obsadzać rabaty. Jakoś nie mam szczęścia do pogody, jak wolne to zimno i pada, jak cieplej to mnie nie ma.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu i Ty masz babcine narcyzy :) ... a dopiero pisałam u Małgosi na ich temat, bo jej udało się gdzieś je upolować , ja ich szukałam ale bez rezultatu... były wszystkie inne ale nie te :) A hortensje jak ci się ukorzenią to amatorzy zawsze się znajdą... najważniejsze by się ukorzeniły ;:215 Pozdrawiam i ;:3 życzę i wesołych zabaw z wnusiem ;:168
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, były kiedyś u nas, tzn. u babci w ogrodzie te babcine narcyzy, ale poszły dalej, wyginęły. Szkoda, bo były cudne i jak pachniały!
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ogród zielonej

Post »

Witaj Soniu :wit . Rośliny skąpane w deszczu ładnie wyglądają na zdjęciach ;:173 . W rzeczywistości to tak nie zawsze. Co do warzywnika to skoro coś tam Ci troszkę rośnie to nie jest tak źle . Ja chyba wezmę od Ciebie przykład z tym podróżującym warzywnikiem i posadzę cukinię w dość nietypowym miejscu między roślinami ;:306 . Warzywnik mam niewielki a nie chcę go już poszerzać bo najprawdopodobniej zmieni miejsce w przyszłym roku. Trzymam kciuki za wyprawę do szkółki , żeby w końcu się udała ;:215 . Pozdrawiam i słoneczka życzę :wit .
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród zielonej

Post »

Witaj Soniu,pogoda nas nie rozpieszcza ,nawet nie można spokojnie zdjęć zrobić ,bo człowiek przelany w momencie ,przyszła dzisiaj do mnie paczuszka z kwiatami i nie da się jej posadzić ,a potem wszystkie prace naraz będą nie do zrobienia ,pieknie się u ciebie chowają jeżówki ,tak mi się podobają ,ale moje myszy bardzo je lubią ,już nie mam do nich siły,pozdrawiam i pięknej pogody życzę ;:196
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16587
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, wiosna w tym roku rzeczywiście nas nie rozpieszcza, ;:185 ale przecież nie może to trwać wiecznie. ;:124
W końcu przyjdą lepsze, cieplejsze i bardziej przyjazne naszym roślinkom dni. ;:108
Póki co ciesz się wnusiem i niech Wam słoneczko zaświeci. ;:63
Dobrego i ciepłego weekendu życzę z całego ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród zielonej

Post »

Witaj Soniu. Przyznaj się proszę, ile poduszek elektrycznych masz zainstalowanych w ogrodzie?
U mnie wszystko dużo marniejsze. Na szczęście borówki u mnie dobrze rosną, ja je uwielbiam. Piszesz, że sadzisz roślinki mało wymagające. Ja głupia zakochałam się w różach. Dokupiłam kolejne we F.... i teraz nie mam ich jak wsadzić bo ciągle pada i jest zimno. Jakaś masakra. Podobnież majówka ma być lepsza, oby bo wybieramy się w Bieszczady. Pozdrawiam Cię cieplutko ;:196
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Nareszcie trochę cieplej, ale padało z niewielkimi przerwami. Wracając do domu zajrzałam do szkółki. Nie pooglądałam za dużo, oczywiście deszcz mnie przepędził. Kupiłam wreszcie lilak Palibin, do którego przymierzałam się od dwu lat. Wybrałam szczepiony na dość wysokim pniu (110 cm) niestety ma bardzo wiotkie długie pędy. Dokupiłam jednego cisa, bo jeden z posadzonych jesienią zmarzł. Nie oparłam się też turzycy Ice Dance. Muszę ją przetestować na słońcu. ;:173

Ewuniu babcine narcyzy dostałam od przyjaciółki, długo się zbierały do kwitnienia. Dopiero w tym roku, oparły się gryzoniom, mają dużo kwiatów. ;:215

Dominiko na razie czekam na powiększanie kęp babcinych narcyzów. W przyszłości pewnie się podzielę. ;:108

Ewelinko w wielu angielskich ogrodach rośliny użytkowe są częścią rabat ozdobnych. Dlaczego my nie możemy tak robić u siebie. ;:131 Chyba posadzę kilka pomidorów i sałat wśród kwiatów, może stworzymy ciekawy rodzaj rabatek. ;:306 Wyprawa do szkółki mało udana, ale pięć doniczek przytargałam do domu. :roll:

Martuś Ty i tak jesteś wyjątkowo wytrwała w pracach ogrodowych. ;:180 Mnie ciężko się zmobilizować do czegokolwiek, jak zimno. Mam jeszcze trochę bylin do przesadzania, ale dziś padało, na jutro podobnie. ;:222 Kiedyś jednak to słońce zaświeci. Jakoś moim gryzoniom na razie wystarczają cebulki, ;:224 jeżówek nie podgryzają, choć tunele pod roślinami też niszczą nasadzenia.

Lucynko Ciepło potrzebne dla roślin i dla ludzi. Karol nawet w taką zimnicę, jak wczoraj, musiał pobiegać po ogrodzie. Przechodzi od drzwi balkonowych do wyjściowych, każe się stawiać do okna, w końcu ubieram i wędrujemy. We wtorek było cieplej, cieszył się z tulipanów.

Ewuś już cieszę się na pierwsze dni maja, u nas prognozują ponad 20 stopni. Z pewnością pobyt w Bieszczadach Ci się uda. Nie podgrzewam gleby, chyba że emocjami. :;230 Tyle mam jeszcze pracy, a tu pogoda jak wszędzie, paskudna. ;:222 Też dziś w szkółce przebiegłam wśród róż, na szczęście deszcz mnie skutecznie odpędził od doniczek. Jedna z róż całkowicie wypadła i chyba jednak dokupię, choć jestem zniechęcona stratami po zimie. ;:131

Tylko na schodach udało mi się zrobić zdjęcie, pada ciągle. Wystarczyło ciepło, bez słońca i pąki się rozchyliły.

Obrazek

Obrazek

Ciepła i słońca na długi weekend. Obrazek
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Ogród zielonej

Post »

Karolek jak zwykle uśmiechnięty :)
Tulipanki w doniczkach śliczne ;:3
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”