Ogród zielonej

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11531
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Aniu jestem bardzo zadowolona z Artemis, to twoja zasługa. ;:180 Niektórzy marudzą, że Leonardo ma plastikowy wygląd, ale dla początkujących różomaniaczek jest doskonały. ;:108 Mam ponad pięćdziesiąt ostnic. :;230 Wyrzuciłam dwie z różanki, było zbyt gęsto, a LO już ma plamistość. ;:202
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11292
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród zielonej

Post »

Doczytałam o Twojej "słabej" ziemi Soniu skoro tak ją ulepszyliście ;:63 to ona już słaba nie jest, raczej zasobna, przynajmniej w jakiejś części ogrodu... ;:7 Więc nie marudziłabym :? :) ...
A co do Rubrum to nie mam żadnych problemów z jej przechowaniem zimowym i nie uważam, żeby miała być trudna w uprawie...U mnie natomiast ostnice niezbyt się popisują..Mam szt aż...1 ;:oj a siewek miałam kilka jakoś mi się nie wysiewa i po zimie zginęły ;:131 ... Ale jak dla mnie wystarczy bo innych traw mam wystarczające ilości a jedna ostnica wśród nich to jak rarytas... :)
Wczoraj trochę popracowałam na cienistej rabacie, delikatny wiaterek sprzyjał i upału wcale nie odczuwałam...Ziemia wilgotna w cieniu więc fajnie się pracowało i przesadzało kilka host i ukochanych paproci... :)Wykorzystałam odpowiedni czas...
Artemis cudowna! ;:63
:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Ogród zielonej

Post »

I ja dołączę do fanklubu Artemisa. No naprawdę wdzięczna róża. Mam trzy krzaczki i tworzą naparwdę fajny widok.
Soniu oddechu w te upały Ci życzę. U mnie dziś w nocy ma sporo popadać. Mam nadzieję, bo deszcz potrzebny.
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Ogród zielonej

Post »

Ślicznie ci już kwitnie lawenda, moją po zimie musiałam ściąć do poziomu zero, więc dopiero pąki ma. Kłosowce też mi jeszcze nie kwitną.
Juki dały się wykopać? Próbowałam kiedyś odkopać trochę, to wydawało mi się, że korzenie kończą się w piekle :;230
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu piękny artemis, zapisuje na listę zakupów :)
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród zielonej

Post »

Piękne róże..
Trudno nie zachwycać się cudnym Artemisem.
Ja to nie mam to podziwiam u ciebie. ;:108 ;:108
x - e-1
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2594
Od: 17 lut 2015, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród zielonej

Post »

Łooo jaka cudna róża Artemis. ;:oj
Soniu obejrzałam Twoje ostatnie fotki i już mam kilka chciejstw.
Biały zawciąg obłędny, nigdy wcześniej nie zwróciłam na niego uwagi. Biały ślaz? Miałam mieszany, ale nie taki piękny.
Ale żeby 3 szt Artemisa posadzić razem to bym nie wpadła na to. ;:215
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16587
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, w tym roku też mam problem z chorowitymi różami, a jest takich u mnie cztery. ;:204
Też nie przepadam za chemią, ale pewnie będę musiała ją przeprosić w obawie przed zarażeniem innych egzemplarzy. ;:7
Zawciąg nadmorski w białym kolorze... To tylko w Twoim ogrodzie! ;:63
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, ależ wspaniale kwitnie Twój Artemis ;:215 Jest na czym oko zawiesić ;:224 To żelazna odmiana, pełna wigoru i zdrowia.
Mam jeszcze pytanie odnośnie zdjęcia powojnika na poprzedniej stronie. Czy znasz znasz jego nazwę? Mam identycznego, tylko nie znam jego imienia... :oops:
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11531
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Popołudnie bardzo ciepłe, więc dopiero koło szóstej wybiegłam na chwilę popielić, bo chętnych na werbenę brak. :) Posadziłam miniaturowe dalie w nogach fioletowych ostróżek.

Obrazek

Oprócz ozdobnych rosną też rośliny użytkowe.

Obrazek

Obrazek

Maryniu muszę ponarzekać, ;:173 bo moje ulepszanie gleby powoduje podwyższanie rabat. M ma zajęcie, stale ziemia w czasie deszczu spływa na kostkę, a mam dużo takich miejsc. Już się zastanawiałam, czy nie wybierać trochę mojego pylistego piasku, tylko gdzie go wywozić. :roll: Jesteś w komfortowej sytuacji, że masz cieniste miejsca. :uszy U mnie jedna rabata za wschodnią ścianą domu, jest po 16 w cieniu. Przykryta korą, więc pielić nie trzeba, nie mam się gdzie schować. ;:131

Obrazek

Aneczko dziś ponownie upał, ale po 18 już znośnie, więc popracowałam dwie godziny, rozprawiając się z większością werbeny i innych chwastów. ;:108 Chodzę koło Artemis, lub patrzę z okna i taka masa kwiatów też mi się bardzo podoba. :) W dodatku Chopin nie chciał iść do roślinnego nieba i zaczyna jej towarzyszyć. :tan

Obrazek

Małgosiu moja lawenda też była dość mocno cięta, sporo było martwych pędów. Ta pokazana rośnie przy tarasie, kostka się nagrzewa, więc wcześnie zakwitła. ;:215 Juki wykopałam do głębokości 30 cm, reszta została. Nawet nie myślałam, że to takie potwory. ;:202 Jak zacznie odbijać potraktuję ją jakąś chemią, nie miałam sumienia męczyć M, dalszym kopaniem. Korzenie może nawet do Australii sięgają. ;:306 Macierzanka kwitnie.

Obrazek

Obrazek

Kasiu kupuj w ciemno, to wyjątkowo piękna i zdrowa róża. ;:108 Kwitnie wielkimi bukietami i wygląda pięknie nawet z daleka.

Obrazek

Aniu Miło, że Artemis Ci się też podoba. Na pewno wielkokwiatowe i inne wyszukane odmiany są zachwycające, ale mnogość kwiatów na Artemis jest imponująca. Podobnie cieszę się z Aspirin i Pomponelli. Zarosły całą skarpę.

Obrazek

Elu mam zboczenie na punkcie bieli w ogrodzie. :;230 Mam dwie rabaty na których nie ma innego koloru, tylko biały i zielony. ;:173 Ślaz czasem mnie denerwuje, ale ma takie ładne kwiaty i kwitnie długo, że pozwalam mu się wysiewać.

Obrazek

Obrazek

Lucynko niestety czasem użycie chemii jest konieczne. ;:108 Jak zwykle bieli sporo, a jak lilie zakwitną, ;:224 mam ze dwadzieścia białych. ;:306

Obrazek

Obrazek

Dorotko powojnik to Justa, ma kwiaty od niebieskich do jasnego fioletu. Oprócz pięknej Artemis, mam też inne, ale do Twoich rarytasów im daleko. :lol: Kupiona w szkółce jako Camelot, ale niestety nią nie jest.

Obrazek

Obrazek

Wysiałam kilka sztuk werbeny Rigidy i już zakwita.

Obrazek

Turzyca Bronzita z siewu stała jak zaklęta w gruncie, ale powoli rusza. Znajoma zaglądająca do ogrodu, była bardzo zdziwiona, że cały rząd jednej trawy usechł. :wink:

Obrazek

Jeżówki to prawie jesienne kwiaty, a dopiero lato się zaczęło. ;:131

Obrazek
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, róża Artemis zachwyca :D Ja też mam, ale jeszcze w pąkach. Sprytnie to wymyśliłaś, aby posadzić kilka szt. obok, ładnie to wygląda ;:108 Pięknie skomponowałaś te rabaty, wygląda to jak z magazynów o ogrodach, jakby projektował to architekt krajobrazu, a pamiętam pisałaś kiedyś, że kupiłaś projekt, a potem i tak zrobiłaś po swojemu.
To Ty mogłabyś robić projekty ogródów, myślę, że wiele osób chciałoby mieć taki piękny ogród jak Twój :D

Piszesz, że masz 20 białych lili? Ja mam chyba z 10 białych, a wydawało mi się, że przesadziłam z ilością :lol:
Ślaz piżmowy uwielbiam! Szczególnie biały, ale różówy też piękny ;:167
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, też jak spojrzałam na zdjęcie Turzycy Bronzita, to pomyślałam że szkoda, że uschła... dopiero doczytałam później ;:306
Jak ja mało jeszcze roślin znam... ;:131
Z tą bielą w ogrodzie, to powiem Ci, że ja do pewnego momentu unikałam tego koloru, jakoś tak... miałam wrażenie, że biały to nie kolor, na szczęście poszłam po rozum do głowy, założyłam białą rabatę różaną ;:333
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ogród zielonej

Post »

Witaj Soniu :wit . Pochwalam Twój entuzjazm związany z bielą w ogrodzie ;:333 . Trzeba mieć koniecznie rośliny w tym kolorze. Artemis jest niesamowity. Mój młody krzak obsypany kwiatami ;:138 . Długo masz swoje Aspiryny ?? Moje od wiosny ale powoli zaczynają ;:138 . Kurczę, Twoja fasolka taka dorodna ;:oj . Moja nie wyszła w ogóle z ziemi ;:222 . Pomidory również zapowiadają się smacznie ;:333 . Soniu cudnie u Ciebie , bardzo lubię Twoje bukszpany ;:333 . Pozdrawiam i udanego weekendu życzę :wit .
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”