Ogród zielonej

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Ogród zielonej

Post »

No pięknie Ci wszystko kwitnie! Ja kupiłam 4 miniaturowe dalie do ogródka przed oknami, i tak niemrawo rosną, że tylko ;:134
A róże masz cudne!
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu Jak moje wszystkie hortensje zapączkują to dopiero będę miała bieli w ogrodzie :;230 , biały Ślaz piżmowy jest super właśnie kupiłam nasionka różowego ;:173 Artemis imponująca , a warzywnik prezentuje się okazale ;:173
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Trochę popadało, gleby nie zmoczyło głęboko, ale odświeżyło powietrze. Trochę popracowałam, ale M mył kostkę, więc byłam osobą do towarzystwa. :wink: Dziś pokatuję Was w podzięce, że zaglądacie, ;:180 białymi kwiatami.

Dominiko tyle komplementów. ;:196 Róż w każdym wątku sporo, ale chyba jeszcze nie mamy dość. Na pewno Twoja Artemis też będzie obsypana kwiatami, bo ona taka jest. Miło, że widzisz coś ładnego w moim ogrodzie. Lubię sadzić dużo jednego gatunku lub odmiany, patrząc z daleka widzę kolory. Jak przypominam sobie, jak wyglądał projekt ogrodu, to się dziwię, że coś takiego mogłabym zrobić. Większość iglaków to były jałowce i cały południowy płot obsadzony wysokimi drzewami. Od domu do płotu na tym kierunku jest 6 metrów. ;:306 Jałowce do tej pory nadawałyby się już do wycięcia, a drzewa sięgałyby pewnie tarasu, a za kilka lat wchodziłyby do domu. To co tworzę na rabatach, to wypadkowa podglądania Waszych ogrodów i moich pomysłów. :) Myślę, że białych lilii będzie więcej, tyle było cebulek dwa lata temu. Z pewnością się rozmnożyły.

Obrazek

Basiu masz tyle kolorowych róż, a białe tylko uzupełniły kolekcję. ;:108 Kilka kolorowych bylin tylko podkreśla urodę białych róż. ;:215 Wysiałam Bronzitę do towarzystwa różowej szałwii. Zanim urosła, to szałwia zdążyła przekwitnąć. ;:306 Może na drugi rzut się załapie. Mam jedną ogromną kępę, która przeżyła zimę, ale posadzona nieszczęsliwie między wysokimi różami, jest prawie niewidoczna. :roll: Nie chcę jej przesadzać, bo to jednak trudna w uprawie turzyca.

Obrazek

Ewelinko Aspirin Rose kwitnie drugi sezon, jest obsypana kwiatami, na początku lekko różowe, potem bieleją. Na skarpie posadziłam róże, które poleciły doświadczone forumki. Bałam się, że będzie to dla róż trudny teren, skarpa dość stroma. Radzą sobie jednak doskonale. ;:108 Fasolkę sadziłam do doniczek i wysadzałam do gruntu, bo stale coś podjada małe roślinki. Kolejna partia już kiełkuje w doniczkach, posadzę na miejscu po sałatach. Też kocham bukszpany, ale jak tnę, to wolałabyś nie słyszeć moich słów, jak sprzątam ścinki. :;230

Obrazek

Małgosiu przecież gdyby nie odwiedziny w kolejnych ogrodach, wielu roślin nie było by na rabatach. ;:173 Mam tyle kolorów, że nawet duża liczba białych kwiatów, nie dominuje. ;:108 Juk miałam posadzone pięć. Po sześciu latach w każdej kępie było po sześć, siedem. Stare obumierały, a całość wyglądała tragicznie. ;:222 Wyrzuciłam trzy kępy środkowe i brzydkie sztuki ze skrajnych. Zostały same młode, ładne, też pięć. :)

Obrazek

Mariolko dziękuję, ;:196 róże zwykłe i niewymyślne, ale cieszą burzą kwiatów. Nie mam żadnego doświadczenia z niskimi daliami, ale podglądałam u Lucynki płocczanki i bardzo mi sie podobały. Może zaaklimatyzują się na rabacie, dopiero wczoraj wsadzone.

Obrazek

Ewuniu jak kwitną hortensje, to rzeczywiście biel dominuje w ogrodzie. Jak Twoje nabiorą wigoru, to już w przyszłym roku będziesz mieć biały ogród w lipcu, sierpniu. Dziękuję, ;:196
ale nazwa warzywnik trochę na wyrost. ;:173 Mam siedem pomidorów, trzy metrowe rzędy marchewki i dwa pietruszki i cebuli. Tylko fasolki dużo, wszyscy ją bardzo lubimy. Starszy syn może na obiad mieć tylko garnek fasolki. ;:215

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I jeszcze róże.

Obrazek

Obrazek

Aspirin Rose
Obrazek

Obrazek

Alba Rose Meiflopan
Obrazek

Dobrej nocy i niech Wam się przyśnią kolorowe rabaty. ;:4
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, ale jak między różami ta turzyca rośnie, to może jej niekoniecznie tam dobrze, jakby ją tak późno, bardzo późną jesienią, albo bardzo wczesną wiosną przesadzić z dużą bryłą, to może by nic jej nie było?
U mnie dosyć mocno popadało wczoraj, ziemia trochę napiła się ;:333
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniuależ masz bieli ;:215 A ja mam prośbę gdybyś weszła do mojego ogródka i spróbowała rozpoznać moją hortensje próbuje kwitnąć, a ja nie wiem co to za jedna :oops:
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Ogród zielonej

Post »

cyma2704 pisze: Dziś pokatuję Was w podzięce, że zaglądacie, ;:180 białymi kwiatami.
Bardzo proszę katować mnie w taki sposób częściej ;:196
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu piękne białe roślinki :) Mi najbardziej podobają się róże,naparstnica, hortensja i ostróżka :) ;:224 czyli niemal wszystko ;:306
Awatar użytkownika
Biedronka641
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5724
Od: 5 cze 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu za biel w ogrodzie ;:138 .A jak się mają niebieskości , bo też je lubisz?
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Doskonały dzień do pracy w ogrodzie. Ciepło, ale mało słońca, więc ze trzy godziny grzebałam w ziemi. :wink: Posadziłam kolejne hortensje, ;:173 które czekały ukorzenione w doniczkach. Dwie Limelight i jedną Magical Moonlight. Dumam nad wolnym miejscem między jukami, pewnie kolejna hortensja na pniu tam zagości. ;:306 Rozmnożyłam limonkowe żurawki, bo coś marnieją, trzeba pilnować, jakoś u mnie szybko wypiętrzają się na zdrewniałej łodydze. ;:222 Dziesięć pędów gipsówki powędrowało do kompostownika, okropnie się rozrasta. ;:202 Przycięłam kolejne trzy tawuły japońskie, tym razem zrobiłam z nich krótki żywopłot. ;:131 Siedem siewek perowskii posadziłam do doniczek, ale z dziesięć zostawiłam w gruncie, może uda się wykopać, jak będą większe. Zdążyłam jeszcze zrobić kanty w miejscach gdzie wiosną nie zdążyłam, choć to już nie trawnik, tylko chwastownik. ;:223

Basiu nawet nie przypuszczałam, że brązowa turzyca przeżyje zimę. Na jesień się nie odważę, trawy u mnie generalnie źle znoszą jesienne przesadzanie. ;:108 Zobaczę wiosną, jak zachowają się młode, posadziłam ponad dwadzieścia. :;230 Może "stara" zostanie między różami. :roll:

Obrazek

Ewuniu miło mi, kocham biel. ;:196 Niestety nie udało mi się rozpoznać hortensji. ;:174 Skoro teraz kwitnie, to pewnie ogrodowa, ;:218 na bukietowe za wcześnie.

Obrazek

Małgosiu pewnie z niebieskimi i fioletowymi byłoby podobnie, mam dużo roślin w tych kolorach. Nie wspominam nawet o różu. ;:306

Obrazek

Obrazek

Mariusz w czerwcu nareszcie możemy nacieszyć się kwitnieniami, a kolor już mniej istotny. :D

Obrazek

Alu niebieskości kwitły pojedynczo, teraz dopiero zaczną. Czy mogę teraz przesadzić rutewkę orlikolistną, posadziłam beznadziejnie z przodu rabaty. ;:14 Biała lawenda od Ciebie pięknie kwitnie. ;:196

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pierwsza cynia.

Obrazek

Lawenda się rozkręca. :tan

Obrazek

Obrazek

Dobrej pogody na świąteczne odpoczywanie. ;:4
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, będziesz miała poletko turzyc! ;:215
Z tym wypiętrzaniem się żurawek, to u mnie dwie tak mocno idą w górę, a tę limonkową miałam, ale mi znikła. Ale spróbuję z nią jeszcze raz, bo lubię jej słoneczny kolor.
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11253
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród zielonej

Post »

Widzę Soniu, że u Ciebie coraz gęściej się robi... :shock: U mnie takiego rozrostu roślin nie ma ale ja nawożę skromnie i choć przydałoby się więcej to jakoś nie mogę zdążyć... ;:222
Bronzity i inne turzyce u mnie bywa, że wykopuję z bryłą ziemi i wrzucam do pierwszej lepszej doniczki /albo i nie :oops: / nawet ziemią nie przysypuję i czekają...aż je gdzieś wcibię... Czasem podleję przy okazji... U mnie to jednak twardziele... niezbyt nawożona gleba chyba im sprzyja..
Miłej niedzieli!
:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ogród zielonej

Post »

Witaj Soniu :wit . Wczoraj była idealna pogoda do pracy , pochmurno, nie za gorąco ;:224 . Fajnie, że wykorzystałaś ten czas i jak czytam sporo zrobiłaś ;:333 . Aspiryn Rose już mi się podoba a jeśli sprawdzi się w takim lekkim półcieniu to dokupię jeszcze ;:108 . Genialny pomysł na fasolkę, ja jak zwykle poszłam na łatwiznę i mam kiepskie warzywa ;:222 . Fasolka w ogóle mi nie wyszła, być może miałam stare nasiona bo to były z wcześniejszego roku. Buraki coś zaczęło mi podgryzać, groszek jakiś taki rozcapierzony ;:222 . Normalnie klęska :( . Liczę po cichu , że jak warzywnik zmieni miejsce to będzie ciut lepiej. Twój pokaz białych kwiatów bardzo udany ;:333 . Masz ich całkiem sporo ;:108 . Połączenie powojnika z różą idealne , uwielbiam te duety ;:138 . Zauważyłam, że na skarpie obok Aspiryn masz Pomponelle . Czyli dają radę na patelni ?? Bardzo podoba mi się ta róża ale na razie nie mam pomysłu gdzie mogłaby u mnie rosnąć :roll: . Pozdrawiam i udanego weekendu życzę :wit .
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród zielonej

Post »

Witaj Soniu, ja też lubię biały kolor w ogrodzie ,bardzo rozświetla ,a mam sporo iglaków wiec pasuje do zieleni ślaz cudownie rośnie, tak się z niego cieszę ,bo nasionka i sieweczki od Ciebie ,róża Artemis przepiękna ,chyba jej nie mam w swojej kolekcji ,ja już się gubię co mam bo mam około 400 róż ,no ponad 300 na pewno,trochę tej zimy straciłam ,niektóre rosną od nowa niektóre padły zupełnie ,pozdrawiam niedzielnie ;:196
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”