Ogród zielonej

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu ;:196
Ta wspaniała długa trawiasta rabata to majstersztyk. ;:138 ;:138 ;:138
Jak tutaj zaglądam to szukam głównie zdjęć z hortensjami, taka jestem ciekawa, jak urosły i jak się prezentują.
Moje nowe wszystkie się przyjęły ale jedna, Magical Flame nie raczyła wydać ani jednego kwiatka.
Wyrosła porządnie ale nie kwitnie. Dlaczego, wiesz może ?
Jak to nie równo wychodzi, u nas wody w tym roku pod dostatkiem a Twoim piaskom brakuje. ;:168
Miłego tygodnia i porządnego podlania ogrodu . ;:215
:wit
Awatar użytkownika
mewa
1000p
1000p
Posty: 5373
Od: 25 paź 2009, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Ogród zielonej

Post »

cyma2704 pisze:


Obrazek
Soniu wiesz,że ja tak pozazdrościłam Tobie tych ślimorków że musiałam je sobie zrobić :;230
Hortensje masz zjawiskowe
Pozdrawiam. Ewa
Awatar użytkownika
Ann_85
1000p
1000p
Posty: 1209
Od: 26 mar 2010, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Ogród zielonej

Post »

Rabata pod domem, pokazana w całości zapiera dech - bardzo harmonijnie ;:173 Pierwszy raz ją widzę, myślałam, że mam już w głowie ogólny zarys Twojego ogrodu, a tu proszę, nowe perspektywy :shock:
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Ogród zielonej

Post »

cyma2704 pisze:
Obrazek


Jak mi się podoba to zestawienie ;:oj Piękne kolory.
A wiesz że się pochwalę bo zakwitła mi jedna werbena a druga ją goni ;:306 To wszystko co wyrosło z moich mozolnych siewów :;230 Już sama nie wiem czy próbować dalej czy sobie odpuścić ;:223
Ale jak patrzę na taki obrazek jak ten powyżej to znów mnie bierze ;:224
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, przepiękne masz hortensje! Znacznie dorodniejsze od moich. U mnie było zdecydowanie za długo sucho i hortki ucierpiały. Listki i kwiaty poparzone przez słońce. Najbardziej widoczne to na Annabell, strasznie poparzone wręcz brązowe ma kwiatostany.
Twoje cudne, bez dwóch zdań.
Ja na razie mam jedna ukorzenioną z patyczka- przez przypadek. Już ładnie kwitnie!
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu jakbyś miała na zbyciu nasionka Majesty to bym była chętna na nie....
Super kłosy ma ta trawa... ;:167
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Upalny dzień, chyba jutro muszę włączyć znowu nawadnianie, bo hortensje zwieszają liście. Właściwie nic w ogrodzie nie robię, bo nawet chwasty nie rosną. Dopiero w weekend będę w domu, może przesadzę ostróżki, bo rozplenice je zarosły. Jakoś wyobraźnia mi szwankuje, albo trawy w tym roku znacznie większe. ;:131

Ewelinko zapraszam, traw u mnie dostatek, nakopiemy. :) Na rogu domu to Vanilka, którą wiosną tam przesadziłam, żeby miała choć trzy godziny cienia. Od razu widać róż, a nie szarość przypalonych kwiatów, jak na poprzedniej rabacie. Przebarwianie zależy od odmiany i od pH gleby. Jak przesadzałam Vanilkę, to dałam sporo kwaśnego torfu, pewnie też wpłynął na kolor. Miła jesteś, ;:196 ale właściwie co roku zmienia się wygląd rabat, chyba tak lubię. Teraz niewiele robię, przesadzam tylko to co konieczne, bo jednak rośliny lepiej znoszą przesadzanie wiosenne. Już w kajecie piszę, co mam zmienić wiosną. ;:306

Obrazek

Obrazek

Krysiu może Twoja hortensja podmarzła wiosną. ;:218 Moje dwie Bobo i Magical Moonlight dopiero teraz rozwijają niektóre kwiaty, bo wiosenne przymrozki im zaszkodziły. ;:108 Znawcy twierdzą też, że mocne cięcie może zahamować wzrost, ale moje dość mocno tnę i żadnej to nie zaszkodziło.
Zachodnia trawiasta rabata jest duża, więc sporo kwitnących bylin i jednorocznych tam jest, ale na zdjęciu z daleka słabo je widać.
Dziś dopiero o 19 zajrzałam do ogrodu i już widać, że susza doskwiera roślinom. Od jutra podlewanie zaczynam, bo deszczu nadal nie prognozują. ;:223

Obrazek

Obrazek

Ewuś dziękuję. ;:196 Posadziłam w tym roku sześć malutkich hortensji, kompletnie mi zawróciły w głowie. Powtarzam jednak odmiany, żeby trochę uładzić nasadzenia. Coraz więcej mam na pniu, żeby już dużymi krzewami nie przytłaczać rabat. Zdążyłam Twoje ślimaki podejrzeć. :D Załóż jakiś wątek, będę zaglądać i się uczyć, bo masz rękę do roślin. ;:180 Ślimory teraz mają ciężko, bo wnusio uwielbia się nimi bawić, więc wędrują w coraz inne miejsca. ;:173

Obrazek

Obrazek

Aniu miło, że ten fragment ogrodu Ci się podoba. ;:196 Pokazuję ją rzadko, bo jest długa, a sfotografowana z daleka jest mało czytelna. Ścinam całą górę fotografii, żeby nie pokazywać domu. To na niej rosną niebieskie szałwie, czerwone rozchodniki z jeżówkami, Pinki Vinki i Limelight na pniu i sporo jednorocznych.

Obrazek

Obrazek

Aprilku dziękuję. ;:196 Akurat na tym zdjęciu jest paskudne tło dla roślin, bo berberysy, nie były podlewane i zrzuciły sporo liści.
Musisz znaleźć dla werbeny miejsce, gdzie sama się wysieje. Może na nowej różance wokół placu z płytami. :?: Trochę cienia i wilgoci pewnie tam będzie. Rozsyp dojrzałe nasiona jesienią w tym miejscu i może bez pracy wreszcie będziesz mieć werbenę. ;:108 Majesty też się znajdzie. :wink:

Obrazek

Obrazek

Mariolko dzięki. ;:196 Jedne hortensje rzeczywiście piękne, ale niektóre posadzone blisko klonów słabo rosną i mają zdecydowanie mniejsze kwiatostany. Podlewam je jednakowo, ale jednak drzewa szeroko wypuszczają korzenie i wypijają każdą ilość wody. ;:174 Moje Anabelle obie nie są limonkowe, tylko też brązowieją. ;:108 Gdyby im w upały zapewnić trochę cienia z pewnością by sobie poradziły. Niestety tego u mnie na lekarstwo. Rób odkłady z dolnych pędów hortensji, wtedy każdy się ukorzeni i będziesz mieć takie odmiany, jakie zechcesz. Z patyków to loteria, bo jednak niewielki procent się ukorzenia.

Obrazek

Obrazek

Olu oczywiście, że będzie dużo nasion. Mam kilkanaście sztuk Majesty, więc tylko czekam na dojrzenie kłosów. Już po pierwszym roku ją polubiłam i dopóki będzie mi się podobać, będę wysiewać. ;:173

Obrazek

Obrazek
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu jakie masz śliczne dalie ;:oj Ta ostatnia przepiękna, a poprzednia ma niesamowity kolor ;:108
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu,ale ci wysokie werbeny urosły,Do nieba piękne :)
Podziwiam piękne jeżówki, dalie, róze.
I oczywiście hortensje ;:167 ( ciągle jakiejś jeszcze mi się chce ) ,śliczne widoczki :wit
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, cudności pokazujesz, ze aż miło. Faktycznie przydałaby się odrobina cienia dla hortków, ale u mnie też nie do realizacji.
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Kasiu dalia dalia na pierwszym zdjęciu to marketówka NN. Zbudowała ogromny krzew i ma wiele kwiatów. ;:215 Natomiast druga to miniaturka kupiona właśnie dla ładnego koloru. Niestety pierwszą posadziłam pod płotem, bo nie miałam pojęcia jaka będzie, więc zdjęcia przyzwoitego nie mogę jej zrobić. ;:222

Obrazek

Aniu werbeny patagońskie lubią chyba mój ogród, bo samosiejki mają często około 140-150 cm. Ja też mogę podglądać hortensje bez znudzenia, zawsze mnie cieszą. :) Róże dzisiaj kolejne powędrowały na stos. Dwa lata oczekiwania na ładne kwitnienie i obrywanie chorych liści, to dla mnie za dużo. Jedna marketówka, a druga pomylona w szkółce NN. Zostają pewniaki, Artemis, Chopin, Queen Elizabeth i jeszcze kilka.

Obrazek

Mariolko mimo wielu obowiązków ogrody są dla nas radością, więc jeśli lubimy kolory i mamy swoje ukochane rośliny, to najlepszy sposób na odstresowanie. ;:108

Obrazek

Pora zakończyć wątek, choć nie lubię zakładać nowego, jednak bez przyjaciół forumowych już nie wyobrażam sobie ogródkowania. Obrazek

Nowy http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=103058
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”