Ogród zielonej

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Sonia, mamy taki czas i tacy jesteśmy wyposzczeni po zimie, że nie ma znaczenia czy to kwiaty czy intensywnie wzrastająca zieleninka - wszystko cieszy.
Ja dzisiaj zachwycałam się młodymi listeczkami na agreście.. eM tylko stał i patrzył.. jak na małe dziecko, które po raz pierwszy liście zobaczyło :;230
Ciekawa jestem jak długo przyjdzie nam czekać na lepszą pogodę. Miał być ciepły tydzień, a było bardzo marniutko. Na niedzielę rano zapowiadają nawet opady śniegu :shock:
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11687
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu witaj:)

U mnie na balkonie powychodziły w donicy cebulowe,jestem bardzo ciekawa jak zakwitną i jakie będą kwiaty.
Masz rację,że brak słoneczka skutecznie opóźnia tworzenie pąków.U mnie dzisiaj jak na razie słonka nie widać.
Hortensje dość mocno przycięłam,teraz czekają na nawożenie ;:65 Jak przycinałam Limelight to zostawiłam jeden długi pęd.
Miałam go sfotografować i pokazać Tobie,ale zapomniałam cyknąć fotkę.Tak bardzo chciałabym ukorzenić coś swojego ;:170

Pozdrawiam weekendowo :wit
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, przybiegłam do Ciebie z prośbą, bo mam mały dylemat. Kupiłam Bobo, przysłali ładny krzaczek, ale nie jest przycięty. Posadziłam już na miejsce, ale nie wiem kiedy ciąć. Do tej pory kupowałam hortensje w stanie po cięciu.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Narzekałam, że nie mogę popracować w ogrodzie, więc dziś zafundowałam sobie sześć godzin intensywnego treningu. ;:14 Ledwo żyję, bo kondycja po zimie beznadziejna. :oops: Przycięliśmy kilkanaście Szmaragdów i od razu odbyło się ich czyszczenie. Żywopłot z choiny kanadyjskiej przy tarasie też został wyrównany. Miskanty i rozplenice przycięte. Niestety wiatr rozwiał pojedyncze źdźbła po całym ogrodzie, padnę zanim pozbieram. ;:202 Wszystkie róże przycięłam, szkoda, żeby potem wycinać ładne liście. Chopiny przycięte przy samej ziemi, nie mam pojęcia, czy odbiją. ;:174 Pozostałe w lepszej lub gorszej kondycji, ale powinny sobie poradzić. Leonardo spróbuję zakulkować, wypuścił dwa długie baty, ani 1 cm nie przemarznięte. :shock: Przygotowałam też częściowo poszerzoną rabatę. Niestety brakło czasu na przesadzanie roślin.

Martuś miło mi. ;:196 U ciebie to dopiero widać wiosnę, tyle się dzieje w ogrodzie. :shock: Dzisiaj dokładnie się przyjrzałam bylinom, nawet jeżówki ruszyły. ;:108

Wiesiu
dwa bodziszki posadzone w ubiegłym roku miały po dwa pędy i kilka kwiatów. Mam nadzieję, że teraz już będzie ładna kępa. ;:65

Sabinko dziś zaszalałam w ogrodzie, trochę słońce jednak podgrzało powietrze. Całkiem miło się pracowało, tylko wiatr przeszkadzał. Nawet nie myślę o większych przymrozkach. ;:202 Niektóre róże mają rozwinięte liście i pewnie przymrozek je zniszczy. ;:174 M podeptał trochę bylin podczas cięcia żywopłotu i denerwował się, że wszędzie coś rośnie, ;:306 nie ma gdzie nogi postawić.

Aniu donicowym cebulom tylko trochę słońca potrzeba, moje dziś go trochę dostały. ;:108 U mnie najwcześniej zakwitną hiacynty. :tan Pokazałam na 8 stronie, jak ukorzeniam długie pędy. U ciebie chyba założyłabym dodatkowo na doniczkę jakąś folię, aby w czasie upałów ziemia wolniej wysychała.

Małgosiu wszystkie zakupione wiosną hortensje z długimi pędami przycinam nisko. Wtedy mam krzew z wieloma pędami od dołu, a nie kilka kwiatów na długich patykach. Bobo jest malutka, więc jak jest wyeksponowana, to ładniej wygląda ukwiecona. ;:108 Natomiast, jak rośnie za wyższymi bylinami, może mieć dłuższe pędy. Wtedy mam mniej kwiatów, ale wyżej.

Przylaszczka po przesadzeniu nie może się pozbierać.

Obrazek

Pickwick rośnie w kilku miejscach.

Obrazek

Duety powoli widać.

Obrazek

Dwie białe odmiany, niestety NN.

Obrazek Obrazek

Pojawili się czyściciele trawnika.

Obrazek
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogród zielonej

Post »

Wygląda jak pan na włościach!
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Ewuś witaj. ;:196 przylatują całymi stadami, szpaki, kosy, nawet różne maluchy. Niestety jak tylko otworzę okno odlatują, jedynie pojedyncze udaje mi się sfotografować.
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu wiem co to znaczy być zmęczonym :) Tak mnie opuszki palców bolą, że ledwo co piszę na klawiaturze ;:124
Każde klikniecie to ból :roll:
U mnie jedna róża chyba całkowicie przemarzła a była taka piękna ;:145
Ta cebulka nie jest do przechowywania, ja miałem dosłownie kilkanaście sztuk, wszystkie zjedliśmy z pomidorami na kanapkach :D
Ma delikatny smak i jest miękka ;:333
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, tak wiem, że ale nie przycięłam go zanim posadziłam i teraz nie wiem, czy poczekać troszkę jak się ukorzeni czy ciachać i już? :oops:
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Seba ale jakie to zmęczenie było miłe, :D dziś już jak nowonarodzona. :tan Dzięki, ;:196 pewnie za rok spróbuję takiej i takiej. Z dymki będzie szybciej, a z siewu później.

Małgosiu tnij już, po co ma się wysilać hortensja na dodatkowe liście, które i tak potem obetniesz. Im mniej będzie mieć do wykarmienia, tym szybciej się ukorzeni. Przygotuj się tylko na późne ruszanie Bobo, liście ukazują się dwa tygodnie po innych hortensjach. U mnie tak się dzieje drugi rok.
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, czyli Ty też miałaś pracowitą sobotę... ;:215
Oj ta kondycja, skąd ja to znam... ;:219
Przylaszczki śliczne, ;:167 mam ją na swojej liście zakupowej.

Lubię tych czyścicieli trawnika! ;:215 Wyczekuję na nich!
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16587
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Witaj, Soniu! :wit
Widzę, że pozwoliłaś sobie na porządne wiosenne zmęczenie. ;:63 ;:63
Ja też taki wysiłek lubię. ;:333 Nawet bardzo! :tan
Pięknie zakwitły u Ciebie irysy i krokusy, ;:215 ale szczególną uwagę zwracają błękitne kwiatuszki przylaszczek. ;:63
Może dlatego, że błękitne jak pogodne niebo. ;:138
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu Okrutna! Tak to właśnie jest... zakończyłaś stary wątek, a nowy później takim cichcem otworzyłaś, że kiedy ja teraz to wszystko nadrobię :shock: A wiosna u Ciebie już w pełni. Z hiacyntami nie masz problemów? U mnie co roku wychodzą, a kiedy już mają zacząć kwitnąć łodyżki odpadają - jakby je coś przy ziemi odgryzło.
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu pracowity weekend w ogrodzie oznacza szczęśliwego ogrodnika. ;:333
U mnie też walają się jeszcze gdzie nie gdzie uschnięte źdźbła traw ozdobnych. Staram się na bierząco je zbierać.
Ja też zapytam o hortensję. Przyjechała w paczce z powojnikami pięknie uformowana korona miniaturkowej wiechowatej Polestar. Widzę, że nie była cięta. Gałązki mają raptem z 20cm ale po kilka oczek. Ciąć? I jak? Nad drugim?
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”